8 maja, 2024

LeBron James zostaje pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który w swojej karierze zdobył 40 000 punktów

LeBron James, mistrz wszechczasów NBA, osiągnął nowy kamień milowy.

James stał się pierwszym graczem w historii NBA, który zdobył w swojej karierze 40 000 punktów. Zespół Los Angeles Lakers All-Star oficjalnie przekroczył próg w sobotni wieczór, przegrywając 124-114 z Denver Nuggets na Crypto.com Arena.

James wszedł do gry z 39 991 punktami po zdobyciu 31 punktów w czwartkowym zwycięstwie swojej drużyny nad Washington Wizards. Pierwszego gola zdobył w sobotę po szybkiej przerwie w połowie pierwszej kwarty, a kilka minut później zdobył trzy punkty. Następnie James rozpoczął drugą kwartę uderzeniem dwóch zawodników Nuggets.

Następnie, dwa posiadania później, James zrobił kolejną przerwę po przejechaniu Michaela Portera Jr. i zdobył 40 000 punktów w karierze.

James osiągnął ten próg nieco ponad rok po ustanowieniu rekordu wszechczasów NBA. 8 lutego ubiegłego sezonu James zdobył swój 38 388 punkt, wyprzedzając byłego mistrza punktacji Kareema Abdul-Jabbara. Od tego czasu stale zwiększa swoją sumę, sprawiając, że rekord jest poza zasięgiem przyszłych rywali.

„To znaczy, że nie mogę tu siedzieć i odmawiać, bo oczywiście nikt nigdy wcześniej tego nie zrobił” – powiedział James zapytany, czy zależy mu na zdobyciu 40 000 punktów w czwartkowy wieczór. „A dla mnie znalezienie się na tej pozycji i w tym momencie mojej kariery jest czymś niesamowitym. Czy to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie zrobiłem w mojej karierze? Nie. Ale czy to coś znaczy? Oczywiście. Absolutnie. Dlaczego nie?”

James (39 lat) nadal jest jednym z najlepszych strzelców swojego dwudziestego pierwszego sezonu w NBA. W sobotę uplasował się na 15. miejscu pod względem punktacji w tym sezonie, notując 25,3 punktu na mecz. Odkąd James jako debiutant w sezonie 2003/2004 zdobywał średnio 20,9 punktów na mecz, w każdym z kolejnych 20 sezonów w NBA zdobywał średnio co najmniej 25 punktów. W sezonie 2007-2008 był mistrzem ligi z 30 punktami na mecz i dwukrotnie w swojej karierze zdobywał średnio ponad 30 punktów.

READ  Manchester United bada, w jaki sposób kibice Galatasaray zdobyli bilety powrotne na Old Trafford

Zaledwie dwa mecze temu James zdobył 19 punktów w czwartej kwarcie, co doprowadziło Lakers do odrobienia 21-punktowego deficytu w czwartej kwarcie i wygrania 116-112 z Los Angeles Clippers. Prowadził w tym meczu wszystkich strzelców z dorobkiem 34 punktów. James zakończył sobotę z 26 punktami i dziewięcioma asystami, trafiając 12 z 20 z gry.

Tak długo jak pozostanie zdrowy, James ma nadzieję w dalszym ciągu zwiększać swój wynik w tym sezonie. the Lakers rywalizują o miejsce w fazie play-off jako dziesiąta drużyna w tabeli Konferencji Zachodniej i przez dłuższy okres sezonu nadal będą w dużym stopniu polegać na Jamesie. Czas pokaże, czy uda mu się utrzymać ich w wyścigu o play-offy, a może nawet sprawić, że ponownie dołączą do rozgrywek, aby uniknąć turnieju play-in.