22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Igor Bonifacic

Lamborghini chce produkować samochody na gaz do lat 30. XX wieku

Dyrektor generalny Lamborghini, Stephan Winkelmann, powiedział niemieckiej gazecie, że Lamborghini ma nadzieję kontynuować produkcję samochodów z silnikami spalinowymi w następnej dekadzie. Wilt am Sonntag w tym tygodniu. Powiedział w wywiadzie dla . „Jedną z możliwości jest utrzymywanie pojazdów z silnikami spalinowymi przy życiu za pomocą paliw syntetycznych”.

Jeśli Lamborghini naprawdę będzie nadal produkować ICE w latach 30. XX wieku, postawi to producenta samochodów należącego do VW w sprzeczności z większością branży. Rozważmy na przykład Dodge. Marka, której właścicielem jest Stellantis, planuje premierę po raz pierwszy w 2024 roku. W tym samym roku planuje również zaprzestać produkcji niektórych swoich najpopularniejszych modeli benzynowych, w tym Challengera i Chargera. Natomiast Lamborghini nie zaoferuje w pełni elektrycznego samochodu .

Praktycznie rzecz biorąc, nawet jeśli Lamborghini będzie nadal produkować samochody ICE do 2030 roku, może nie być w stanie sprzedawać tych pojazdów w wielu miejscach. W Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata rządy już wcześniej wprowadziły zakaz sprzedaży samochodów napędzanych benzyną . Kraje takie jak Niemcy mają Do pojazdów na paliwo syntetyczne, ale żadna firma nie działa Dotychczas produkcja substytutów benzyny na dużą skalę A może to nie potrwać jeszcze wiele lat.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Prawda społeczna, zbliża się termin fuzji cyfrowych przejęć