16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

23-letni Teksańczyk uzyskał 4 miliony dolarów wydobycia bitcoinów ze spalania gazu ziemnego

23-letni Teksańczyk uzyskał 4 miliony dolarów wydobycia bitcoinów ze spalania gazu ziemnego

Brent Whitehead i Matt Lohstrow na meczu piłki nożnej Texas A&M vs Alabama.

Matt Lochtroh

HOUSTON – Kiedy Brent Whitehead i Matt Lohstrow byli na drugim roku studiów na Texas A&M University, postanowili zająć się górnictwem. Bitcoin Na polach naftowych wschodniego Teksasu. Był rok 2019, a pomysł zjednoczenia firm naftowych i gazowych z górnikami bitcoinów był postrzegany jako przełomowy – i główne tabu.

Ale Whitehead, inżynier wywodzący się z rodziny o długiej historii w produkcji ropy i gazu, oraz Lochester, major finansowy z obsesją na punkcie bitcoina, zlekceważyli sceptyków, wrzucając do kasy wszystkie pieniądze, które zarobili na szkolnych wózkach. park. Opieka i architektura krajobrazu w Giga Energy Solutions, firmie, która bije bitcoiny z zablokowanego gazu ziemnego.

Od lat firmy naftowe i gazowe borykają się z problemem, co zrobić, gdy podczas wiercenia w poszukiwaniu ropy przypadkowo natkną się na formację gazu ziemnego. Choć ropę można z łatwością przewozić ciężarówką do odległego miejsca przeznaczenia, dostarczanie gazu wymaga rurociągu. Jeśli miejsce odwiertu sąsiaduje z rurociągiem, wrzucają gaz i pobierają gotówkę, którą kupujący po drugiej stronie jest gotów zapłacić tego dnia. Ale jeśli jest 20 mil od rurociągu, wiertnicy często go spalają lub podpalają. Dlatego zobaczysz płomienie wznoszące się z pól naftowych.

Poza wpływem gazu palnikowego na środowisko, wiertnicy w rzeczywistości spalają też pieniądze. Dla tych dwóch 23-letnich sióstr Aggie był to ogromny problem z oczywistym rozwiązaniem.

Giga umieszcza kontener wysyłkowy wypełniony tysiącami górników bitcoin na szybie naftowym, a następnie przekształca gaz ziemny w generatory, które przekształcają gaz w energię elektryczną, która jest następnie wykorzystywana do zasilania górników. Proces zmniejsza emisję ekwiwalentu CO2 o około 63% w porównaniu ze spalaniem ciągłym, Według badań Crusoe Energy Systems z Denver.

„Dorastając, zawsze widziałem rozbłyski, tylko w przemyśle naftowym i gazowym. Wiedziałem, jakie to marnotrawstwo” – powiedział Whitehead na uboczu North American Prospect Expo w Houston, ważnego wydarzenia dla branży. „To nowy sposób nie tylko na ograniczenie emisji, ale także na monetyzację gazu”.

Whitehead powiedział CNBC, że podpisali umowy z ponad 20 firmami naftowymi i gazowymi, z których cztery są notowane na giełdzie. Giga mówi również, że prowadzą rozmowy z państwowymi funduszami majątkowymi i szybko się rozwijają. 11-osobowy zespół Giga powiększa się w tym miesiącu o sześciu kolejnych pracowników.

Lohstroh i Whitehead są częścią rosnącego ruchu ludzi, którzy stawiają duże zakłady na potencjał wydobycia bitcoinów w celu przekształcenia ekonomii przemysłu energetycznego.

„Przynoszą zyski swoim klientom, wydobywając bitcoiny w celu uzyskania energii osieroconej, a jednocześnie rozwiązując wyzwania środowiskowe za pomocą spalającego się gazu” – powiedział Lee Bratcher, przewodniczący Texas Blockchain Board.

Dyrektorzy Giga są również wielkimi zwolennikami mocy bitcoina w tworzeniu nowego rodzaju wolności finansowej.

„Nikt go nie kontroluje i nie musisz prosić o pozwolenie na jego użycie” – powiedział Lohstrow. „To naprawdę przyciągnęło mnie do Bitcoina”.

READ  Berkshire Hathaway (BRK.A) Zyski za pierwszy kwartał 2023 r

Podobny sentyment odnosi się do Whiteheada, który powiedział CNBC, że jego poglądy na suwerenność, prywatność i indywidualizm są częścią tego, co wepchnęło go w przysłowiową króliczą norę Bitcoina.

„Nie skupiałem się zbytnio na cenie, ponieważ byłem adopcją”, powiedział Whitehead. „Myślałem, że to wspaniała rzecz dla ludzkości”.

Sklep Giga w Beaumont w Teksasie

Matt Lochtroh

Ropa i gaz spotykają się z Bitcoinem

Możesz myśleć o wydobywaniu bitcoinów jako warstwie bezpieczeństwa sieci i metodzie wprowadzania do obiegu nowych bitcoinów.

Platforma do wydobywania bitcoinów uruchamia na komputerze program, który próbuje rozwiązać zagadkę, zanim ktokolwiek inny. Rozwiązanie tej zagadki jest tym, co kończy blok, proces, który tworzy nowe bitcoiny i aktualizuje cyfrową księgę, aby śledzić wszystkie transakcje bitcoinowe.

powiedział Steve Barbour, założyciel Upstream Data, kanadyjskiej firmy, która produkuje i dostarcza przenośne rozwiązania górnicze dla obiektów naftowych i gazowych.

Wejdź do sektora ropy i gazu, który często obejmuje lokalizacje w odległych częściach Teksasu, z dala od głównych skupisk ludności.

Często, jeśli szyb gazowy nie jest już umieszczony w pobliżu rurociągu, nie będzie wystarczająco duży, aby uzasadnić czas i koszt budowy całkowicie nowej linii. A jeśli wiertacz nie może od razu znaleźć sposobu na sprzedaż swoich zapasów gazu ziemnego, często pozbywa się go na miejscu.

Jednym ze sposobów jest wywietrzenie go, uwalnianie metanu bezpośrednio do powietrza – zły wybór dla środowiska, ponieważ wykazano, że skutki globalnego ocieplenia są znacznie silniejsze niż dwutlenek węgla. Najbardziej przyjazną dla środowiska opcją jest zapłon, co oznacza faktyczne zapalenie gazu.

Adam Ortolph, który kieruje rozwojem biznesu w USA w Upstream Data, wyjaśnił, że flary są skuteczne tylko w 75 do 90%. „Nawet z pochodnią część metanu jest odprowadzana bez spalania” – powiedział.

Właśnie wtedy wydobywanie bitcoinów na miejscu może mieć szczególne znaczenie.

Według Ortolf, kiedy metan jest włączany w silniku lub generatorze, 100 procent metanu ulega spaleniu i żaden z nich nie ulatnia się ani nie jest uwalniany do powietrza.

Sklep Giga w Beaumont w Teksasie

Matt Lochtroh

„Ale nikt nie będzie działał z generatorem, jeśli nie będzie mógł zarabiać pieniędzy, ponieważ kupowanie i konserwacja generatorów kosztuje” – powiedział. „Więc jeśli nie jest to zrównoważone ekonomicznie, producenci nie będą spalać gazu wewnętrznie”.

Bitcoin sprawia, że ​​spalanie metanu jest ekonomicznie zrównoważone dla firm naftowych i gazowych, zamiast spalać go na zewnątrz z poświatą, co sprawia, że ​​wyrzucony gaz to już przeszłość.

Ale Ortolfowi zajęło lata, aby przekonać ludzi, że parkowanie przyczepy pełnej ASIC na polu naftowo-gazowym to sprytny i opłacalny pomysł.

„W 2018 r. śmiałem się z pokoju, gdy mówiłem o wydobywaniu bitcoinów na rozpalonym gazie” – powiedział Ortolf. „Koncepcja wprowadzenia węglowodorów na rynek bez kontrahenta była śmieszna”.

Cztery lata do przodu, biznes w Upstream kwitnie. Teraz współpracuje ze 140 górnikami bitcoinów w Ameryce Północnej.

„To najlepszy prezent, jaki może otrzymać przemysł naftowy i gazowy” – powiedział Ortolf. Zostawili dużo węglowodorów na stole, ale teraz nie są już geograficznie ograniczeni do sprzedaży energii.

Tymczasem górnicy bitcoinów dostają to, czego chcą najbardziej: tanią energię elektryczną.

„Ropa i gaz to bardzo niezawodne rozproszone źródło energii, dlatego rozproszony punkt sprzedaży i niezawodny pobór mocy, jak w przypadku koparki bitcoin, są idealnym rozwiązaniem” – powiedział Barbour. „Właściwie to rodzaj zapałki wykonanej w niebie”.

Zignoruj ​​hejterów

Latem przed pierwszym rokiem studiów, Whitehead kosił trawnik rodziców w mieście Puna w południowo-wschodnim Teksasie (około 2000 mieszkańców), kiedy otrzymał wiadomość tekstową od Lohstroha, wówczas kolegi z klasy i przyjaciela. Lohstroh zasugerował w nim zakup mobilnego kontenera do wydobywania bitcoinów od Upstream Data i samodzielne podłączenie ich do szybu gazowego.

„Natychmiast zatrzymałem kosiarkę, podszedłem prosto do ojca i powiedziałem:„ Powinienem znaleźć teraz trochę palącego się gazu ”- powiedział Whitehead.

Była to naturalna reakcja na Whiteheada, który pochodzi z długiej linii „dzikich kotów”, termin używany do opisania tych, którzy angażują się w wiercenia poszukiwawcze wysokiego ryzyka.

„Nazywam siebie cyfrowym pustkowiem, ponieważ teraz jest to kolejna faza wydobycia na lądzie — wydobycie bitcoinów trafia do odwiertów gazu ziemnego” – powiedział.

Tydzień po tym, jak Whitehead otrzymał wiadomość, on i Wellestro wskoczyli do samolotu lecącego do Kanady. Nastąpiły akrobacje logistyczne, w tym konieczność jazdy ciężarówką U-Haul przez trzy godziny do zakładu Upstream w Calgary, ponieważ żaden z nich nie był wystarczająco dorosły, aby wynająć samochód, ale para nie zorganizowała biegu.

Brent Whitehead i Matt Lohstrow w pierwszej jednostce, którą zbudowali we wschodnim Teksasie.

Matt Lochtroh

Steve Barbour, główny inżynier i założyciel Upstream, powiedział CNBC, że początkowo próbował ostrzec Lohstroh przed dokonaniem zakupu, ponieważ kontener wciąż był testowany w terenie, ale Lohstroh był zdecydowany zdobyć zamówienie.

„Te dwa są prawdziwymi bitcoinami…” Barbour powiedział o założycielach Giga: „Oboje są tym, o czym myślę jako Kanadyjczyk z Teksasu – przedsiębiorca i zdrowy. Po prostu wspaniali faceci”.

Gdy koledzy z uczelni mieli już potrzebny sprzęt fizyczny, skorzystali z połączenia, które zawierało trochę gazu żarowego.

Stamtąd walili w chodnik w poszukiwaniu ludzi biznesu. Na szczycie NAPE 2020 założyciele Giga poinformowali, że rozprowadzili około tysiąca broszur próbujących sprzedać ludziom ideę skraplania zablokowanego gazu.

„Niewiele osób o tym wiedziało”, powiedział Whitehead. „Większość ludzi śmiała się z nas. Większość ludzi powiedziała: „To najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem”. Musimy porozmawiać z dyrektorem generalnym firmy.

Potem przyszła epidemia.

„Covid uderzył w świat i zamknął go” — powiedział Whitehead w rozmowie z CNBC. Pomimo ogólnokrajowych przestojów Giga nadal obsługiwała 35 górników w miejscu uruchomienia, ale rozwój biznesu prawie utknął w martwym punkcie.

„Nie było żadnej trakcji w kosmosie” – powiedział Lohstrohe. „Bitcoin był na rynku bessy. Wpadliśmy na spotkania, próbując zainteresować się wydobyciem bitcoinów i nie było żadnego zainteresowania.”

Giga wdraża jednostkę w północnym Teksasie

Matt Lochtroh

Zespół był pomysłowy, tropiąc mniejszych klientów w północnym i wschodnim Teksasie, którzy albo „łamali przepisy”, albo nie mogli uzyskać pozwolenia i po prostu marnowali paliwo. Jak opisuje to Whitehead, często to właśnie te małe firmy zaniedbywały zgodność z przepisami.

„Udało nam się wejść i powiedzieć: „Hej, jesteś w ogniu i nie musisz. Robisz nielegalne rzeczy i masz tu szansę, bo masz zamkniętą studnię. Możemy wziąć cały ten gaz” – powiedział Whitehead.

Jednak prawdziwy punkt zwrotny dla firmy nastąpił w grudniu 2020 r., kiedy cena bitcoina zbliżyła się do progu 20 000 USD. To wtedy zaczęli dostrzegać jedni z największych graczy w przemyśle naftowym i gazowym, a liderzy spółek giełdowych zaczęli zwracać się do nich z prośbą o wejście do biznesu.

Giga zleciła również przylot firmom z zagranicy, aby śledzić ich działalność i zobaczyć, jak przebiega proces.

„Mamy ludzi z firm z Arabii Saudyjskiej, którzy przyjeżdżają do naszych lokalizacji we wschodnim Teksasie. I wiesz, mogli nawet nie widzieć wcześniej sosny, a my sprowadzamy ich na grilla i pokazujemy im kopalnię bitcoinów” – powiedział Whitehead. .

giga kopalni w Teksasie

Matt Lochtroh

Giga powiedział CNBC, że jego przychody przekroczyły 4 miliony dolarów w 2021 roku i jest na dobrej drodze, aby do końca 2022 roku zarobić ponad 20 milionów dolarów.

Whitehead twierdzi, że niektóre z ich miejsc wydobywczych pomogły ożywić lokalną gospodarkę, tworząc miejsca pracy, takie jak technicy terenowi i pompy bitcoinowe, którzy wychodzą, aby sprawdzić miejsca. W małych społecznościach, w których założyli kopalnię bitcoinów, są czasami największym źródłem dochodów.

„Obszar, który był tylko wymarłym miastem, znalazł sposoby na wykorzystanie utraconej energii, którą marnowali, i zainwestowanie jej, co mnie ekscytuje, ponieważ to właśnie pomaga całej społeczności” – powiedział Whitehead.

Niezliczeni górnicy bitcoinów mówią teraz, że ropa i gaz zdominują przemysł wydobycia kryptowalut w nadchodzących dziesięcioleciach, co dobrze wróży modelowi biznesowemu Giga.

– Na zewnątrz jest szalone – powiedział Barbour.

Ale Lohstroh powiedział CNBC, że następnym etapem jest, aby sami producenci energii stali się górnikami bitcoinów.

„Myślę, że to kolejna wielka przemiana, niezależnie od tego, czy są to producenci energii, producenci gazu ziemnego, upstream, mid, czy downstream. Myślę, że we wszystkich sektorach w branży wydobycie bitcoin na nich wpłynie, ponieważ wydobycie bitcoinów jest instynktownie powiązane dla mocy, celem energii jest wytwarzanie energii. Myślę więc, że zobaczysz wiele implikacji i sposób, w jaki są one ze sobą powiązane” – powiedział.