5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lakers Rob Pelinka – W ostatecznym terminie handlu nie ma „właściwego posunięcia”.

Lakers Rob Pelinka – W ostatecznym terminie handlu nie ma „właściwego posunięcia”.

LOS ANGELES — Po spokojnym, czwartkowym terminie wymiany handlowej w czwartek, wiceprezes ds. operacji koszykówki Los Angeles Lakers i dyrektor generalny Rob Pelinka jasno dał do zrozumienia, że ​​jego zespół jest bezczynny.

„Nie można kupić domu, który nie jest na sprzedaż” – powiedziała Pelinka przed porażką Los Angeles z Denver Nuggets 114:106. „Spędzamy dużo czasu szukając sposobów wykorzystania zasobów w celu ulepszenia naszego zespołu. Jednak nie było odpowiedniego posunięcia”.

Źródła ESPN podają, że Lakers, pomimo niezliczonych rozmów telefonicznych – zarówno wychodzących, jak i przychodzących – w dniach i tygodniach poprzedzających ostateczny termin nie byli szczególnie bliscy zawarcia w czwartek jakiejkolwiek transakcji. W czwartek nie było zainteresowania transferem rozgrywającego Atlanta Hawks Dejounte Murraya. Źródła podają, że umowa była omawiana od tygodni pomiędzy obiema drużynami, ale nigdy nie została zawarta.

Ostatecznie Los Angeles nie chciało zmienić swojego odbiorcy – rozstając się teraz z jedynym możliwym do przekazania przyszłym wyborem (2029) w zamian za „marginalną” poprawę, jak to ujęła Pelinka – i stracić możliwość zapakowania tego wyboru w większą ofertę. Latem będzie miał trzech przyszłych zawodników pierwszej rundy, których będzie można wymienić, gdy kalendarz NBA zostanie zresetowany latem.

„Jeśli chodzi o to, co było dostępne w ostatecznym terminie wymiany, w pierwszej turze mieliśmy jeden wybór w drafcie” – powiedziała Pelinka. „To był jedyny wybór, którym mogliśmy łowić. A tego lata, w czerwcu, w momencie draftu, będziemy mieli trzy typy w pierwszej rundzie, aby polować na transakcje, co moim zdaniem naprawdę otworzy potencjał do większego lub większego zamachu”. perspektywa.”

READ  JC Jackson z Chargers twierdzi, że nie jest w 100% zdrowy, ale jest „zdezorientowany” swoją sytuacją w meczu z Vikings

Los Angeles ma jedno wolne miejsce w składzie i planuje je wypełnić na rynku wykupów, aby w międzyczasie poprawić sytuację.

„Na grożącym rynku wykupów dostępnych jest naprawdę duży wybór nazw” – stwierdziła Pelinka. „I na szczęście pod nowym [collective bargaining agreement]Jesteśmy w stanie być zawodnikami posiadającymi piłkę. Niektóre zespoły nie mogą pozyskiwać zawodników przy określonym poziomie wydatków. Będziemy więc szukać tam sposobów na ulepszenie naszego zespołu. ”

Lakers są jednymi z pierwszych faworytów do podpisania kontraktu ze Spencerem Dinwiddiem, gdy tylko zatwierdzą zwolnienia. Dinwiddie został w czwartek sprzedany z Brooklynu do Toronto, a Raptors nie planują uczynić go częścią swojej przyszłości.

„Próbowaliśmy wszystkiego, co mogliśmy, i znowu rynek jest rynkiem” – powiedziała Pelinka. „Było bardzo niewielu sprzedających. Nie sądzę, żeby dzisiaj, w ostatecznym terminie transferu było wielu dużych graczy. Było wielu kupujących, a jak wszyscy wiedzą, kiedy na rynku jest niewielu sprzedających i mnóstwo kupujących. ” są bardzo agresywni. „Czasami bierność jest lepsza niż niemądre działanie”.

Pelinka powiedziała, że ​​rozmawiała z LeBronem Jamesem przed ostatecznym terminem wymiany zawodników i James przekazał mu wiadomość, że wywiąże się ze swojego obowiązku prowadzenia Lakers w możliwie największym stopniu, niezależnie od tego, kto znajdzie się w składzie.

James zapytany po meczu z Nuggets, czy jego zdaniem Los Angeles mogłoby uciec, gdyby Jared Vanderbilt (stopa), Cam Reddish (kolano) i Gabe Vincent (kolano) wrócili zdrowi, nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

– Nie wiem – powiedział James. „Nie dotarliśmy jeszcze do tego punktu. Trudno więc powiedzieć”.

W czwartek Los Angeles miało jeszcze mniej szczęścia pod względem zdrowotnym, ponieważ D'Angelo Russell doznał późnego zadrapania z powodu bólu lewego kolana, a Max Christie opuścił drugą połowę z powodu skręcenia prawej kostki.

READ  2022 NCAA Baseball Arch: wyniki MŚ College World Championship, terminarz

„Myślę, że najpierw musimy zachować zdrowie” – powiedział Anthony Davis zapytany, czego potrzeba Lakersom, aby zapewnić sobie awans do play-offów. „Straciliśmy Maxa, Vando, D-Lo i Gabe’a. Musimy więc wrócić do zdrowia”.

Davisa zapytano, jaką presję odczuwa zespół, aby rywalizować o mistrzostwo na tak późnym etapie kariery Jamesa, a wielki człowiek Lakers przyznał, że w pewnym stopniu zespołowi jest teraz daleko od osiągnięcia takiego celu.

„Myślę, że wszyscy chcemy wygrać” – powiedział Davis. „Nie sądzę, że o to nam chodzi. Teraz liczy się dla nas tylko wygranie kolejnego meczu. Nie możemy wybiegać zbyt daleko w przyszłość. Oczywiście ostatecznym celem jest wygrywanie każdego meczu”. „W zeszłym roku, ale jest wiele rzeczy, które musimy posprzątać, zanim w ogóle pomyślimy o rywalizacji o mistrzostwo”.