26 kwietnia, 2024

Kyrgios maltretuje sędziego, pozuje do selfie i kończy mecz w Miami Open porażką | Nick Kyrgios

Nick Kyrgios ponownie stracił panowanie nad sobą po tym, jak uległ porażce w niezwykłym meczu na wtorkowym Miami Open.

Australijczyk przegrał w czwartej rundzie 7:6, 6:3 z Yannickiem Senerem i starł się z sędzią Carlosem Bernardesem. Kyrgios zaczął dobrze, zmuszając swojego włoskiego przeciwnika do oszczędzania punktów przełamania w meczach jeden po drugim. Ale wkrótce dał upust swojej frustracji na dachu, który, jak sądził, odtwarzał się zbyt wolno, a następnie na głośności walkie-talkie Bernardesa.

„nie do wiary!” Krzyczał, zmieniając końcówki pod koniec pierwszego seta. „Miami – jedna z największych lig – i nie możesz wykonywać swojej pracy. To żenujące!”

Następnie gracz 102 uderzył swoją rakietę, gdy przegrywał w tiebreaku i został wyczyszczony o punkt, po czym popełnił podwójny błąd, wręczając pierwszego seta Sinnerowi.

Kyrgios nadal był niezadowolony z wślizgu na początku drugiego seta.

„Co jest niesportowe? Co nie jest atletyczne? Wielokrotnie mówił Bernardisowi, zanim poprosił o spotkanie z przedstawicielem turnieju. Potem 26-latek ponownie uderzył rakietą o ziemię, a Bernandez złapał go w meczu, dając Sinnerowi przerwę. w ćwierćfinale Jakby mecz nie był wystarczająco chaotyczny, kibic wbiegł na stadion podczas gry, by zrobić sobie selfie z Kyrgiosem.

Młody kibic robi sobie selfie z Nickiem Kyrgios po wejściu na stadion
Młody kibic robi sobie selfie z Nickiem Kyrgios po wejściu na stadion. Zdjęcie: Jeff Burke/USA Today Sports

Kyrgios wydawał się nie mieć animozji do Senera, a duet przyjaźnił się rozmawiał w sieci pod koniec meczu. Jednak Kyrgios spieszył się na mecz deblowy późnym popołudniem i zapomniał wziąć parę swoich tenisówek, które znajdowały się obok jego krzesła, kiedy opuszczał boisko.

READ  Lakers kończą handel, aby wysłać Tallinn Hortona Tuckera i Stanleya Johnsona do Jazz dla Patricka Beverly'ego, mówi raport

Wtorkowy mecz wyraźnie różnił się od mistrzostwa Kyrgios do tego momentu, podczas którego wydawał się ujarzmić swój niesławny temperament. Wcześniej w tym tygodniu mówił o inspiracji Naomi Osaki, która mówiła o rozwiązywaniu problemów ze swoim zdrowiem psychicznym.

„Czułem, że ciągle grałem pod wpływem stresu i negatywności, że tak naprawdę nie pracowałem już pod presją” – powiedział Kyrgios. „Nie mogłem poradzić sobie z negatywnością. Każdy dzień był po prostu ciągłym negatywizmem ze strony was, mojej rodziny na końcu, a ostatecznie moich przyjaciół i wszystkich. Nie było żadnej pozytywności, to po prostu mnie zjadało i szczerze nienawidziłem swojego życia. Trwało to tak długo. „…ale teraz jestem szczęśliwy.”

Wcześniej tego dnia Cameron Norrie, grający z ciężkim paskiem na lewej nodze, nie był w stanie osiągnąć wyżyn, które doprowadziły go do ćwierćfinału lub lepiej w ostatnich czterech turniejach.

Brytyjczykowi numer 1 nie udało się stworzyć szansy na jedną przerwę przeciwko Norweżowi Casperowi Ruudowi, dopóki nie wymienił ostatnich trzech punktów w ósmym meczu drugiego seta, uniemożliwiając numerowi świata 8 opuszczenie meczu.

Ale w tym momencie było poczucie nieuniknionego przedłużania się i Rudd nie popełnił błędu w swojej drugiej próbie wygrania 6-3 6-4 w nieco ponad półtorej godziny.