29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Książę Harry i Meghan Markle milczą, gdy w książce Omida Scobiego nazywają Kate i Charlesa „królewskimi rasistami” – Najnowsze

Książę Harry i Meghan Markle milczą, gdy w książce Omida Scobiego nazywają Kate i Charlesa „królewskimi rasistami” – Najnowsze

Prezenter telewizyjny Piers Morgan bronił swojej decyzji o zidentyfikowaniu dwóch członków rodziny królewskiej, którzy byli w centrum zamieszania, twierdząc, że „jest całkowicie jasne”, że nie są oni winni rasizmu.

Książę Harry i Meghan nie przerwali jeszcze milczenia po holenderskim tłumaczeniu książki Omida Scobiego koniec gry Zidentyfikowało dwóch członków rodziny królewskiej w sercu sporu rasowego.

Król Karol i księżna Walii zostali wymienieni jako dwoje członków rodziny królewskiej oskarżonych o zadawanie pytań na temat koloru skóry Archiego, syna księcia Harry’ego i Meghan, zanim się urodził.

Sussexowie – którzy jako pierwsi wysunęli te twierdzenia w wywiadzie dla Oprah w 2021 roku – jak dotąd milczą na temat tej sytuacji.

Prezenter telewizyjny Piers Morgan bronił swojej decyzji o zidentyfikowaniu dwóch członków rodziny królewskiej, którzy byli w centrum zamieszania, twierdząc, że „jest całkowicie jasne”, że nie są oni winni rasizmu.

Holenderska wersja Endgame została wycofana z półek, a wydanie zawierające nazwiska zostało odrzucone przez wydawcę jako „błąd w tłumaczeniu”.

powiedział pan Scobie Wieczór informacyjny Nie musiał przepraszać, bo i tak chciał wiedzieć, co się stało.

Powiedział: „Książka, którą napisałem i podpisałem, nie zawierała nazwisk”.

1701440686

Dlaczego książę Harry nie wypowiada się w obronie swojego ojca?

Nowa książka królewskiego autora Omida Scobiego koniec gry Wywołało to kontrowersje w związku z identyfikacją króla Karola i księżniczki jako Walijczyków, ponieważ rzekomo znajdowali się w centrum królewskiego sporu rasowego.

W holenderskim tłumaczeniu książki para została wymieniona jako członkowie rodziny królewskiej oskarżeni o zadawanie pytań na temat koloru skóry syna księcia Harry’ego i Meghan przed jego narodzinami.

Jednak państwo Sussex, którzy po raz pierwszy wysunęli te twierdzenia w wywiadzie dla Oprah w 2021 r., milczą w tej sprawie.

Biografka Harry’ego, Angela Levin, zapytała, dlaczego para nie otrzymała żadnej wiadomości i stwierdziła, że ​​testem mającym na celu określenie zakresu ich zaangażowania było sprawdzenie, czy pozwą pana Scobiego.

Przeczytaj cały niezależny artykuł poniżej:

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o godzinie 14:24

1701445251

W następstwie awantury końcowej nieruchomość poniosła „uszczerbek na reputacji”.

Rodzina królewska poniosła „długoterminową szkodę dla swojej reputacji” po tym, jak król Karol i księżna Walii zostali uznani za znajdujących się w centrum sporu rasowego.

W holenderskim tłumaczeniu nowej książki królewskiego autora Omida Scobiego stwierdzono, że para stawiała pytania dotyczące koloru skóry syna księcia Harry’ego i Meghan jeszcze przed jego narodzinami.

Komentator królewski Joe Little powiedział, że oskarżenia rzucają „cień wątpliwości” na monarchię.

„Bez wątpienia zarzuty te, niezależnie od tego, czy są prawdziwe, czy fałszywe, wzbudzą wątpliwości w umysłach osób znających wymienione osoby. Nie mogą one być pomocne w żaden sposób, w żadnym kształcie ani formie” – stwierdził.

„Ale błoto się utrzymuje, gdy pojawia się cień wątpliwości, nigdy nie znika i wpływa nie tylko na pojedyncze osoby, ale także na organizację jako całość – jest to długoterminowa szkoda dla reputacji”.

Rozumie się, że Pałac Buckingham rozważa wszystkie opcje po opublikowaniu obu nazw.

Jeden z komentatorów królewskich powiedział, że rodzina królewska stoi w obliczu „długoterminowego uszczerbku na reputacji” w wyniku kłótni na tle rasowym (Stefan Rousseau/PA)

(Archiwa władz palestyńskich)

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o godzinie 15:40

1701443510

Pałac „rozważa wszystkie opcje” dotyczące tłumaczenia Endgame

W odpowiedzi na holenderskie tłumaczenie książki autorstwa królewskiego autora Omida Scobiego koniec gry Król Karol i księżna Walii zostali mianowani starszymi członkami rodziny królewskiej w obliczu sporu na tle rasowym, a pałac podobno „rozważa wszystkie opcje”.

Pałac Buckingham nie odpowiedział jeszcze na te zarzuty, a żaden członek rodziny królewskiej nie wypowiadał się na temat zarzutów podczas oficjalnych wydarzeń.

Król Karol przemawiał dziś na konferencji klimatycznej Cop28 w Dubaju, ale nie nawiązał do skandalu.

Premier Rishi Sunak postanowił trzymać się z daleka od komentowania sporu, udając się do toczących się rozmów. W odpowiedzi na pytanie dotyczące trwających kontrowersji odpowiedział: „Zgodnie ze starożytną i stosowną tradycją nie byłoby w porządku, gdybym w jakikolwiek sposób mówił o rodzinie królewskiej”.

Podczas wczorajszego wieczoru podczas Royal Variety Show Kate i książę William pokazali zjednoczony front i nie odnieśli się ponownie do zarzutów.

Tymczasem Harry i Meghan również nie wypowiadali się, aby bronić lub potwierdzać oskarżenia.

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o godzinie 15:11

1701442237

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o godzinie 14:50

1701440437

Kim jest Omid Scobie?

Omid Scobie to 42-letni brytyjski dziennikarz mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

Uważa się, że urodził się w Walii i dorastał w Oksfordzie, a następnie studiował dziennikarstwo w London School of Communication na University of the Arts London.

Na początku swojej kariery zajmował się celebrytami w publikacjach takich jak Heat i US Weekly. Ostatecznie dołączył do Harper’s Bazaar jako redaktor naczelny i pozostaje na tym stanowisku do dziś.

Sprawami królewskimi zajmował się przez pięć lat, kiedy książę Harry zaczął spotykać się z Meghan.

Omid Scobie nie chce przeprosić dwóch „rasistowskich członków rodziny królewskiej” wspomnianych w holenderskiej książce.

(Noc wiadomości BBC)

Pan Scobie jest współautorem swojej pierwszej książki „W poszukiwaniu wolności” wraz z Caroline Durand. Wydana w 2021 roku książka jest intymnym portretem księcia i księżnej Sussex.

Przez lata Scobiego nazywano „rzecznikiem Meghan” ze względu na jego pozytywne relacje na temat księcia i księżnej Sussex.

Jednak wielokrotnie powtarzał, że nie jest przyjacielem Sussexów. „Nie jestem ich przyjacielem i nigdy nie byłem” – powiedział w wywiadzie dla Paris Match.

Jednak w 2020 roku Scobie napisał, że „uścisnął się na pożegnanie” z Meghan, gdy zakończyła swoje ostatnie zaręczyny jako członek rodziny królewskiej, i był jednym z trzech dziennikarzy zaproszonych do relacjonowania tego wydarzenia przed jej wyjazdem do Kanady.

W Endgame pan Scobie ujawnił, że Megan skontaktowała się z nim osobiście, gdy dowiedziała się, że otrzymywał groźby w mediach społecznościowych.

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o godzinie 14:20

1701438637

Czy Scooby jest niewiarygodnym narratorem?

W miarę kontrowersji wokół nowej książki autora Royal Omida Scobiego „Koniec gry” niektórzy kwestionują jego wiarygodność jako narratora.

Po niderlandzkim tłumaczeniu jego książki pt. Król Karol i księżna Walii jako członkowie rodziny królewskiej, w którym zadano pytania dotyczące koloru skóry Archiego przed jego narodzinami, Scobie zaprzeczył, jakoby sam napisał te imiona.

Hugo Vickers twierdzi jednak, że nie jest zaskakujące, że książka Scobiego jest „pełna nieścisłości i wypaczeń”.

Przeczytaj cały artykuł poniżej:

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o godzinie 13:50

1701436842

Charles zajmuje centralne miejsce podczas Cop28 po tym, jak autorzy Endgame nazwali króla i Kate królewskimi „rasistami”

Choć publikacja książki Omida Scobiego „Koniec gry” zdominowała pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii, Charles wezwał do podjęcia globalnych działań, gdy powiedział szefom państw i rządów, że ryzyko związane ze zmianami klimatycznymi nie jest już „ryzykiem odległym”.

List nadeszł po tym, jak monarcha została wymieniona obok księżnej Walii jako dwoje starszych członków rodziny królewskiej, którzy rzekomo wyrazili „wątpliwości” dotyczące koloru skóry syna księcia i księżnej Sussex.

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o godzinie 13:20

1701434934

Premier chwali Charlesa za przemówienie na Cop28 w atmosferze skandalu związanego z rasą królewską

Rishi Sunak złożył hołd monarchie jako „na czele walki o ochronę naszej planety” przez ponad 60 lat, publikując w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z Charlesem podczas Cop28.

„Od ponad 60 lat Jego Królewska Mość Król stoi na czele walki o ochronę naszej planety” – powiedział w X, wcześniej Twitterze.

„Dzisiaj podczas #COP28 angażujemy się w ochronę środowiska dla przyszłych pokoleń”.

Dzisiejsze przemówienie króla Karola jest jego pierwszym publicznym wystąpieniem od czasu, gdy holenderska wersja „Końca gry” Omida Scobiego przedstawiła jego samego i księżną Walii jako członków rodziny królewskiej oskarżonych o zadawanie pytań na temat koloru skóry Archiego przed jego narodzinami.

Król nie skomentował tych oskarżeń.

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o 12:48

1701433878

Kate ponownie spotyka się z Williamem podczas Royal Variety Show

Księżna Walii była oszołomiona wczorajszym występem Royal Variety Performance, gdy ona i książę William zignorowali skutki kłótni, jaką wywołała awantura na temat królewskiego wyścigu po publikacji książki Omida Scobiego koniec gry.

Zarówno księżna, jak i król Karol zostali w książce zidentyfikowani jako członkowie rodziny królewskiej oskarżeni o zadawanie pytań na temat koloru skóry syna księcia Harry’ego i Meghan przed jego narodzinami.

To ich pierwsze publiczne wystąpienie od czasu książki królewskiego korespondenta Scooby’ego koniec gry Trafił na półki we wtorek, a pałac nie skomentował jeszcze sytuacji.

Kate oszołomiła niebieską sukienką Safiyi

(Władze Palestyńskie)

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o 12:31

1701431634

Omid Scobie zaprzecza oskarżeniom o chwyt reklamowy

Autor królewski Omid Scobie zaprzeczył, że wymienienie członków rodziny królewskiej w centrum rzekomego sporu na tle rasowym było chwytem reklamowym.

Stwierdził, że nie wie, w jaki sposób tłumaczenie niderlandzkie, nad którym dyskutowali wydawcy, znalazło się w nim imiona króla Karola i księżnej Walii.

Scobie powiedział Newsnight, że „zraniły go” „teorie spiskowe, że jest to chwyt reklamowy”.

Nastąpiło to po spekulacjach, że nazwiska zostały uwzględnione we wcześniejszej wersji roboczej wersji przetłumaczonej w Holandii.

Atena Stawrou1 grudnia 2023 o 11:53