16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Książę Harry dołącza do rodziny królewskiej podczas koronacji Karola

Książę Harry dołącza do rodziny królewskiej podczas koronacji Karola

  • Scenariusz napisali Matt Murphy i Andre Roden-Paul
  • wiadomości BBC

wyjaśnij wideo,

ZOBACZ: Książę Harry przybywa do Opactwa Westminsterskiego

Książę Sussex był członkiem kongregacji, ponieważ jego ojciec, król Karol III, został koronowany w Opactwie Westminsterskim.

Książę Harry uważnie obserwował ze swojego siedzenia w trzecim rzędzie, jak korona była przypinana na czubku głowy monarchy.

Książę wyglądał na zadowolonego po przybyciu do klasztoru i był widziany, jak rozmawiał ze swoimi kuzynkami, księżniczką Beatrice i księżniczką Eugenią.

Uważa się, że widzi swoją rodzinę po raz pierwszy od czasu wydania jego kontrowersyjnego wspomnienia Spear.

Po ceremonii książę Harry był widziany samotnie w samochodzie.

Nie wiadomo, czy udaje się do Pałacu Buckingham, czy na lotnisko, ponieważ podobno planuje wrócić do Stanów Zjednoczonych, aby świętować urodziny syna.

Jego wujek, książę Andrzej, odjechał samochodem z księżniczką Eugenią i jej mężem.

Wcześniej, kiedy książę Harry wszedł do opactwa, ubrany w swój żakiet i przywdziewając medale, wyglądał na zrelaksowanego i widziano go uśmiechającego się do gości, gdy szedł wzdłuż nawy opactwa, zanim rozmawiał z kilkoma członkami rodziny.

Mąż księżniczki Beatrice, Eduardo Mapelli, położył Mozziego na plecach z uśmiechem na twarzy, po czym zajął miejsce obok Jacka Brooksbanka – męża księżniczki Eugenii – w trzecim rzędzie. Również w trzecim rzędzie był książę Andrzej, książę Yorku.

Oglądanie ceremonii za siostrą króla, księżniczką Anną i księciem Kentu, pierwszym kuzynem królowej Elżbiety II, ubranych w podwiązkę w drugim rzędzie.

Przed nimi byli książę i księżna Walii oraz ich dzieci, księżniczka Charlotte i książę Ludwik, a także brat króla, nowy książę Edynburga – książę Edward – i jego żona Sophie.

Wcześniej książę Harry siedział w drugim rzędzie – bezpośrednio za monarchą – w Opactwie Westminsterskim na zeszłorocznym pogrzebie zmarłej królowej Elżbiety.

Książę był widziany w materiałach telewizyjnych, obserwując uważnie, jak arcybiskup podnosi koronę św. Edwarda nad głową swojego ojca podczas ceremonii koronacyjnej.

Później, kiedy kongregacja złożyła hołd nowemu monarchie, widziano księcia Harry’ego z innymi członkami rodziny królewskiej, mówiących: „Boże, chroń króla Karola. Niech żyje król Karol. Niech król żyje wiecznie”.

podpis pod zdjęciem,

Książę Harry, trzeci rząd od prawej, obserwuje obok Jacka Brooksbanka, męża księżniczki Eugenii

Po wylądowaniu na londyńskim lotnisku Heathrow w piątek rano książę podobno zatrzymał się w Frogmore Cottage na terenie zamku Windsor – domu, o którego opuszczenie poprosił monarcha i Meghan.

Jego żona, księżna Sussex, została z dziećmi w Los Angeles, gdzie ich syn, książę Archie, będzie obchodził czwarte urodziny.

Źródło powiedziało amerykańskiemu outletowi Page Six, że książę Harry zamierza „dołożyć wszelkich starań, aby zdążyć na urodziny Archiego”.

Pałac Buckingham potwierdził w zeszłym miesiącu, że książę Harry pojawi się na ceremonii sam.

W przeciwieństwie do innych członków rodziny, książę Harry nigdy nie nosił szat ani munduru – mimo że służył w wojsku przez dziesięć lat, w tym dwie tury w Afganistanie.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Książę Harry przybył do Opactwa Westminsterskiego w garniturze z medalami

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Wszedł wraz z księżniczką Beatrice i jej mężem, Edoardo Mapelli Mozzim

Megan mieszka w Stanach Zjednoczonych

Relacje między księciem Harrym a innymi członkami rodziny są napięte od czasu opublikowania jego wspomnień.

Książka wyraźnie eksponowała kłótnie i nieporozumienia z bliskimi i od tego czasu mówi o poczuciu „inności” od reszty rodziny.

Decyzja Meghan o odrzuceniu zaproszenia jest powszechnie postrzegana jako część trwających nierozwiązanych napięć rodzinnych.

W zeszłym miesiącu ujawniono, że monarcha próbował powstrzymać księcia Harry’ego przed podjęciem kroków prawnych przeciwko gazetom w związku z rzekomym włamaniem do telefonu.

W zeznaniu świadka, które ujawniło dokumenty sądowe, książę Harry powiedział, że został „wezwany do Pałacu Buckingham” i kazano mu odrzucić sprawy z powodu wpływu na rodzinę.

READ  „Tender Swindler” Simon Leviev oszukuje się