22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Królowa ogłasza, że ​​nie weźmie udziału w letnich garden party

Królowa odbyła dziś wirtualne spotkanie z nowym Wysokim Komisarzem St Lucia po ogłoszeniu, że nie będzie jej na tegorocznych przyjęciach w Pałacu Buckingham.

Inni członkowie rodziny królewskiej zostali poproszeni o reprezentowanie 96-latki, ponieważ musiałaby stać dłużej niż godzinę i iść w kolejce, aby powitać ludzi.

Głowa państwa, która w ostatnich miesiącach borykała się z problemami z poruszaniem się i problemami zdrowotnymi, po raz pierwszy od 2019 roku nie pojawi się na wydarzeniach.

Ekspert królewski Angela Levine powiedziała dziś: „Dobrą decyzją dla królowej jest nie branie udziału w garden party, ponieważ będzie wiele sytuacji. Co za wstyd.

Dzieje się tak, gdy królowa kontynuowała dziś swoje obowiązki za biurkiem z zamku Windsor, prowadząc wirtualną publiczność za pośrednictwem łącza wideo, aby powitać Anthony’ego Severina, nowego Wysokiego Komisarza St Lucia, który przebywał w Pałacu Buckingham w Londynie.

Być może rozmawiali o zeszłomiesięcznym wycieczce na wyspę karaibską w imieniu królowej przez jej syna księcia Edwarda i jego żonę Sophie, hrabinę Wessex.

Hrabia i hrabina Wessex spotkały się z mieszanym przyjęciem podczas swojej wizyty, a protestujący domagający się odszkodowań wzywali królową do przeprosin za niewolnictwo.

Królowa Elżbieta II, mieszkanka zamku Windsor, pojawia się dziś na ekranie za pośrednictwem łącza wideo podczas wirtualnej publiczności w Pałacu Buckingham w Londynie.

Dziś królowa przyjmuje Anthony'ego Severina, nowego Wysokiego Komisarza Saint Lucia

Dziś królowa przyjmuje Anthony’ego Severina, nowego Wysokiego Komisarza Saint Lucia

Edwarda i Sophie powitała grupa protestujących w St. Lucia przed wycieczką na plantację kakao, gdzie trzymali tabliczki z napisem „Powrót do domu z zadośćuczynieniem”.

Mieli także do czynienia z podobnymi demonstracjami w Saint Vincent i Grenadynach, gdzie niektórzy trzymali tablice z napisami „odszkodowanie teraz” i „Wielka Brytania, masz to należne”.

Premier Antigui i Barbudy podczas pobytu w tym kraju nakłaniał również pary do wykorzystania „wpływu dyplomatycznego” w celu zapewnienia „sprawiedliwości naprawczej”.

READ  Lindsey Perlman nie żyje: zgłoszono zaginięcie aktora „Szpitala Generalnego”

Edward został skrytykowany za brak zainteresowania przemową Gastona Browna przez działaczy antymonarchicznych, po tym, jak widziano go śmiejącego się nerwowo, gdy poproszono go o odpowiedź.

Earl żartował, że nie robił notatek podczas przemówień wstępnych pana Browna, więc nie mógł odpowiedzieć na wszystkie uwagi, które przedstawił.

Książę Edward i Sophie, hrabina Wessex, spotkają się z Philippem Pierre, premierem Saint Lucia, w jego rezydencji na karaibskiej wyspie na początku trasy w zeszłym miesiącu, 22 kwietnia.

Książę Edward i Sophie, hrabina Wessex, spotkają się z Philippem Pierre, premierem Saint Lucia, w jego rezydencji na karaibskiej wyspie na początku trasy w zeszłym miesiącu, 22 kwietnia.

Na królewskie przyjęcia w ogrodzie każdego lata odbywają się zazwyczaj aż trzy w Pałacu Buckingham, a także jedno w Holyroodhouse House w Edynburgu.

Po tym, jak w ciągu ostatnich dwóch lat koncerty zostały odwołane z powodu pandemii, doradcy rodziny królewskiej ogłosili dziś rano, że powrócą tego lata.

Trzy wydarzenia odbędą się w Pałacu Buckingham w kolejne trzy środy tego miesiąca – 11, 18 i 25 maja. Impreza Holyroodhouse odbędzie się 29 czerwca.

Imprezy odbędą się w roku Platynowego Jubileuszu Królowej i będą organizowane dla gości w uznaniu ich pozytywnego wkładu w społeczności w całej Wielkiej Brytanii.

Królowa uczestniczy w spotkaniu z prezydentem Szwajcarii w zamku Windsor 28 kwietnia

Królowa uczestniczy w spotkaniu z prezydentem Szwajcarii w zamku Windsor 28 kwietnia

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział dziś: „Jej Królewska Mość Królowa będzie w tym roku reprezentowana przez innych członków rodziny królewskiej na Garden Party, a szczegóły dotyczące obecności zostaną potwierdzone w odpowiednim czasie”.

W przyszły czwartek 12 maja odbędzie się również „Doroczne Garden Party Not Forgotten Association”, które poprowadzi księżniczka Anne, patronka organizacji charytatywnej.

Stowarzyszenie Not Forgotten świadczy usługi rekreacyjne, rekreacyjne i rozrywkowe rannym, rannym lub chorym pacjentom oraz byłym niepełnosprawnym mężczyznom i kobietom.

Organizacja Garden Party, która również odbędzie się w Pałacu Buckingham, zgromadzi ponad 2000 beneficjentów w każdym wieku i ze wszystkich usług.

Królowa wzięła udział w marcowym nabożeństwie upamiętniającym życie jej zmarłego męża, księcia Edynburga, wraz ze starszymi członkami rodziny królewskiej i zgromadzeniem setek osób.

W lutym osiągnęła platynowy jubileusz, pokonała Covida po pozytywnym wyniku testu w tym miesiącu i świętowała swoje 96. urodziny prywatnie 21 kwietnia w Sandringham.

W październiku zeszłego roku spędziła noc w szpitalu, a kolejne trzy miesiące spędziła na zaleceniu lekarzy, aby wykonywać tylko lekkie zadania i przegapiła wiele wydarzeń.

Królowa używa laski publicznie, odkąd w październiku zeszłego roku uczestniczyła w imprezie z okazji stulecia Królewskiego Legionu Brytyjskiego.

2019 – Królowa uczestniczy w przyjęciu w ogrodzie w Pałacu Buckingham w Londynie 29 maja 2019 r.

2019 – Królowa uczestniczy w przyjęciu w ogrodzie w Pałacu Buckingham w Londynie 29 maja 2019 r.

Pojawią się spekulacje, czy królowa weźmie udział w oficjalnym otwarciu parlamentu w najbliższy wtorek, który może być reprezentowany przez księcia Walii.

Książę Karol jest prawdopodobnym kandydatem, który przeczyta przemówienie królowej przedstawiające politykę rządu i proponowaną ustawę na nową sesję parlamentarną.

Od 2016 roku król korzysta z windy przy wejściu Sovereign zamiast schodów przy wejściu i wyjściu z Pałacu Westminsterskiego.

Podczas swoich rządów królowa otworzyła prawie dwa razy Parlament.

Wyjątkiem był rok 1959, kiedy była w ciąży z księciem Yorku, i 1963, kiedy była w ciąży z hrabią Wessex.

2019 - Królowa na ceremonii w Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu, 3 lipca 2019 r.

2019 – Królowa na ceremonii w Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu, 3 lipca 2019 r.

Ceremonia nie odbyła się w 2020 r., a w zeszłym roku w obecności królowej zorganizowano ceremonię otwarcia bezpiecznego parlamentu Covid.

We wtorek nadzieje królowej na wygranie derbów Epsom podczas jej jubileuszowego roku zakończyły się po pociągnięciu konia Reach For The Moon i dwóch innych.

Jest pasjonującą właścicielką i groomerem i nie może się doczekać, kiedy jej konie pokonają najlepsze na świecie w słynnym klasyku.

Wyścig, w którym organizatorzy mają nadzieję, że weźmie udział król, odbędzie się w czerwcowy weekend punkowy, kiedy obchody upamiętniają 70 lat rządów królowej.

READ  Występ „The Bodyguard” w Wielkiej Brytanii został dwukrotnie zatrzymany przez Crowd’s Singalong Disturbations – Deadline