22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Królowa Brian May pomogła NASA zwrócić pierwszą próbkę asteroidy

Królowa Brian May pomogła NASA zwrócić pierwszą próbkę asteroidy

Nota wydawcy: Subskrybuj biuletyn naukowy CNN „Teoria Cudów”. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Brian May po raz kolejny udowodnił, dlaczego jest królem rocka. Jest nie tylko gitarzystą Queen, ale także astrofizykiem, który ostatnio mu pomógł NASA przekazała pierwszą w historii próbkę asteroidy do ziemi.

May powiedział, że jest „niezwykle dumny” z bycia częścią zespołu, który pobrał próbkę z asteroidy Bennu.

„Hej, ludzie z NASA, fani kosmosu, fani asteroid. To Brian May z Queen, jak zapewne wiecie, ale jest też bardzo dumny z bycia członkiem zespołu OSIRIS-REx” – powiedział 76-letni muzyk. IKlip wyemitowano w niedzielę w telewizji NASA.

Sonda kosmiczna OSIRIS-REx przeleciała obok Ziemi w niedzielę, siedem lat po wystrzeleniu w przestrzeń kosmiczną w celu pobrania próbek z bliskiej Ziemi asteroidy Bennu. Próbkę pobrano z Asteroida mająca ponad 4,5 miliarda lat W 2020 r., przed wyruszeniem w podróż powrotną na Ziemię, a konkretnie do Utah, w 2021 r.

Odegrał kluczową rolę w misji, Twórz obrazy stereoskopowe Na podstawie danych statku kosmicznego, które pozwoliły dowódcy misji Dantemu Lauretcie i zespołowi określić bezpieczne miejsce lądowania i pobrać próbkę.

W klipie May przeprosiła, że ​​nie była z zespołem podczas tej ważnej okazji.

„Prowadzę próby do trasy Queen Tour, ale moje serce pozostanie z wami, gdy odzyskamy ten cenny okaz” – wyjaśnił.

„Szczęśliwego dnia zwrotu próbki i gratulacje dla wszystkich, którzy niezwykle ciężko pracują nad tą misją, a zwłaszcza dla mojego drogiego przyjaciela Dantego”.

Dodał: „Niech Bóg was wszystkich błogosławi”.

Po wylądowaniu kapsuły z próbką w Utah wystrzelono OSIRIS-REx Kontynuuj jej podróże Amerykańska agencja kosmiczna podała, że ​​misja miała na celu zbadanie innej asteroidy o nazwie Apophis.