24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Król Danii Fryderyk X odwiedził Polskę podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej jako monarcha

Król Danii Fryderyk X odwiedził Polskę podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej jako monarcha

WARSZAWA, Polska (AP) – Król Danii Fryderyk X rozpoczął w środę swoją pierwszą podróż zagraniczną jako monarcha. Była to trzydniowa podróż do Polski, której celem było promowanie przedsiębiorstw swojego kraju. Polityki klimatyczne.

Fryderyk, który był ogłoszony królem 14 stycznia przyjął w Pałacu Prezydenckim w Warszawie przyjęcie na czerwonym dywanie, gdzie został powitany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i wartę honorową.

Duńscy monarchowie tradycyjnie najpierw udają się do innego kraju skandynawskiego, ale wizyta Fryderyka w Polsce została zaplanowana, zanim jego matka, królowa Małgorzata II, ogłosiła niespodziewaną abdykację. Adres sylwestrowy.

W związku z tym wizyta króla nie jest uważana za wizytę państwową. Przybył bez swojej urodzonej w Australii żony, królowej Marii, ale stał na czele delegacji urzędników rządowych i biznesowych.

W środę Fryderyk złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza – pomniku żołnierzy poległych w obronie Polski oraz spotkał się z marszałkiem Sejmu, izby niższej parlamentu. Ma wziąć udział w wieczornej kolacji w Pałacu Królewskim w Warszawie z Dudą.

Królowi towarzyszą minister spraw zagranicznych Danii, minister obrony oraz minister klimatu, energii i usług komunalnych, a w kolacji mają uczestniczyć przedstawiciele duńskiego biznesu.

Frederik planuje w czwartek podpisanie umowy na projekt mający na celu gromadzenie i ponowne wykorzystanie nadwyżki ciepła z warszawskiego metra poprzez przesyłanie go do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jego program na piątek obejmuje wizytę w regionalnej siedzibie NATO w Szczecinie w północno-zachodniej Polsce.

W swoim przemówieniu przyjazdowym król powiedział, że w nadchodzących latach stosunki polsko-duńskie zostaną wzmocnione dzięki partnerstwu w zakresie energii odnawialnej.

„Energia odnawialna, zrównoważona produkcja i nowe technologie leżą w centrum naszej wspólnej wizji przyszłości, bezpieczniejszego i dostatniego świata dla przyszłych pokoleń” – powiedział.

Dania jest z siebie dumna Zobowiązanie Dla energii odnawialnej. Ten malutki skandynawski kraj twierdzi, że ponad 50% jego energii elektrycznej pochodzi z energii wiatrowej i słonecznej. Jednak najczęściej stosowanym odnawialnym źródłem energii w Danii jest bioenergia.

READ  Przełomowe wydarzenie Polski w USA otworzy drzwi do Europy dla niezależnych amerykańskich filmowców