28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Koszmar Elona Muska trwa, gdy prawie 800 protestujących gromadzi się przeciwko ekspansji Gigafactory Tesli w Niemczech

Koszmar Elona Muska trwa, gdy prawie 800 protestujących gromadzi się przeciwko ekspansji Gigafactory Tesli w Niemczech

W piątek protestujący liczący około 800 osób obozowali przed Gigafactory Tesli w Grueneheide w Niemczech, chcąc powstrzymać projekt rozbudowy i jego odrażający wpływ na środowisko.

Policjant używa gazu pieprzowego, próbując powstrzymać aktywistów przed biegiem w kierunku Gigafabryki Tesli podczas protestu przeciwko jej rozbudowie, w Gruenheide pod Berlinem, Niemcy, 10 maja 2024 r. REUTERS/Christian Mange (Reuters)

I Elon Musk nie jest z tego zadowolony, ponieważ koszmar Tesli trwa.

Odblokuj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach, tylko w aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

Budząca kontrowersje rozbudowa spotkała się z krytyką Uli Beckera, rzecznika organizacji Disrupt organizującej protest.

„Walka z tym producentem samochodów jest walką z każdym producentem samochodów” – stwierdził Baker w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie internetowej koalicji.

W komunikacie prasowym Disrupt oskarżono również Gigafactory o nielegalne utworzenie i stwierdzono, że jego rozbudowa zaszkodzi pobliskim lasom.

Według Bloomberg News, w niedawnym sondażu ponad 60% lokalnych mieszkańców głosowało przeciwko powiększeniu obszaru o 50 hektarów. Przewodowy.

Przeczytaj także| Elon Musk chce, aby sieć Tesli rozwijała się po zwolnieniu pracowników, którzy w niej pracowali

Od tego czasu w lesie obozuje grupa protestujących.

Kolejnym tematem protestu były straty środowiskowe spowodowane wydobyciem litu niezbędnego do produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych. Według Reutersa celem demonstrantów jest zwrócenie uwagi na szkody dla środowiska spowodowane wydobyciem litu, które prowadzi do uwalniania toksycznych chemikaliów i metali ciężkich do powietrza, wody i gleby na całym świecie.

W dniu protestu przybyła duża frekwencja z całych Niemiec

Film udostępniony w Internecie pokazuje chaotyczne sceny, gdy protestujący starli się z organami ścigania, gdy próbowali zbliżyć się do fabryki.

Musk odpowiedział na materiał filmowy, potwierdzając, że obwód bezpieczeństwa obiektu pozostał nienaruszony.

Dodał: „Demonstrantom nie udało się przebić przez ogrodzenie. Wszędzie są nadal dwie nienaruszone linie ogrodzenia”.

„Pamiętajcie, że w Niemczech jest to „Narodowy Tydzień Protestu”, więc ma miejsce wiele protestów z wielu różnych powodów”.

READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii osiąga najwyższy od 30 lat poziom 5,5%

Musk wydawał się zdziwiony decyzją ekologów o wycelowaniu w Teslę.

Wyraził swoje zdziwienie, mówiąc: „Dzieje się coś bardzo dziwnego, ponieważ Tesla była jedyną firmą samochodową, która została zaatakowana”.

Przeczytaj także| Elon Musk dzieli się „Jak wygląda Ziemia w częstotliwościach radiowych”. Niewidziane zdjęcie zadziwi Cię

Musk publicznie skrytykował pobłażliwość policji, zadając pytanie: „Dlaczego policja tak łatwo wypuszcza lewicowych demonstrantów?”

Baker powiedział CNN, że podczas protestu doświadczył wielu tortur ze strony policji, a wideo opublikowane w serwisie X pokazuje, jak policja strzela gazem pieprzowym do uciekających demonstrantów. Aby uciszyć zamieszki, aresztowano kilkudziesięciu demonstrantów. Policja oszacowała liczbę rannych podczas demonstracji na setki.