1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ukazuje niespotykaną dotąd klarowność Urana i jego pierścieni

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ukazuje niespotykaną dotąd klarowność Urana i jego pierścieni

NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Zrobił to ponownie.

To Ulepszony obraz Z teleskopu o dużej mocy krążącego w przestrzeni kosmicznej planeta Uran pojawia się w nowych, niesamowitych szczegółach.

Zdjęcie przedstawia lodowatą błękitną planetę Nieuchwytne pierścienie, burze atmosferyczne i wiele z 27 księżyców.

Webb wykonał to zdjęcie Urana i niektórych z 27 księżyców planety, takich jak Puck, Rosalind i Julia. (NASA, ESA, CSA, STScl)

NASA w poniedziałek Zdjęcie, które rozwija się na ujawnionej wcześniej w tym roku migawce lodowego, przechylonego świata.

Zdjęcia to ogromny krok naprzód Kosmiczny teleskop Hubble Spróbuj, a ledwo zobaczysz pojedynczy słaby pierścień wokół Urana.

Zdjęcia Urana wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a (po lewej) i JWST (po prawej) odpowiednio w 2022 i 2023 roku. (NASA, ESA, STScI, Amy Simon (NASA-GSFC), Michael H. Wong (UC Berkeley), NASA, ESA, CSA, STScI. Przetwarzanie obrazu: J. DePasquale (STScI), Insider)

Nowo ulepszony obraz pokazuje szczegóły Planeta Sezonowa „pokrywa chmur”, która unosi się nad biegunem północnym.

Naukowcy twierdzą, że czapa polarna staje się „bardziej widoczna”, kiedy Uran Przechyla się w stronę słońca w ramach zimy, która trwa 21 lat.

(NASA, ESA, CSA, STScI)

Na zdjęciu widać także jasne burze tuż pod pokrywą.

„Liczba tych burz, ich częstotliwość oraz miejsce występowania w atmosferze Urana mogą wynikać z połączenia czynników sezonowych i atmosferycznych” – stwierdziła NASA w komunikacie prasowym.

Uran jest ekscentryczną planetą

Uran jest Szczególnie dziwna planeta W naszym Układzie Słonecznym, ponieważ zasadniczo obraca się na boku pod kątem 98 stopni.

To daje najbardziej ekstremalne pory roku ze wszystkich planet Nasz układ Słonecznywedług NASA.

Na przykład rok uranowy trwa około 84 lat ziemskich. Z powodu niestabilnego nachylenia Urana Po prostu świeci słońce Na jednym biegunie przez pełne ćwierć roku uranowego, co skutkuje bardzo długą zimą trwającą 21 lat ziemskich.

(NASA/JPL-Caltech/Richard Barcus)

Uran Zbliża się krytyczny moment na swojej orbicie wokół Słońca. W 2028 roku planeta osiągnie kolejne przesilenie, a Biegun Północny będzie skierowany bezpośrednio w stronę Słońca.

NASA stwierdziła, że ​​astronomowie chętnie obserwują, jak ta zmiana wpłynie na systemy burzowe planety, czapę polarną i inne cechy.

Co więcej, jako Webb nadal patrzy na wszechświatNowe spostrzeżenia wynikające ze zdjęć Urana mogą pomóc naukowcom dowiedzieć się więcej o złożonych warunkach atmosferycznych panujących na dziwnej planecie.

READ  Australia: Naukowcy stwierdzili, że nowo odkryty rodzaj krokodyla zjadł podczas ostatniego posiłku małego dinozaura

Artykuł ten został pierwotnie opublikowany przez Interesuje się handlem.

Więcej od Business Insidera: