18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korea Południowa-Polska wzmocni partnerstwo przy nowym projekcie lotniskaANI |
Zaktualizowano:
13 grudnia 2021 03:00 Jest

Seul [South Korea], 13 grudnia (ANI / Global Economic): Koreańskie firmy mogą wziąć udział w nowym projekcie rozbudowy lotniska o wartości ok. 10 bilionów dolarów, który wygrał w Polsce.
Ministerstwo Transportu poinformowało 9 listopada, że ​​umowę o zacieśnieniu współpracy przy budowie nowego lotniska w Polsce podpisali Minister No Hyong-oak i Marcin Horala, Dyrektor ds. Projektów Portu Lotniczego w Ministerstwie Infrastruktury RP.
Według Ministerstwa Transportu, Polska jest w trakcie tworzenia największego w Europie centralnego lotniska w Barrano, 40 kilometrów na zachód od Warszawy, które osiągnęło limit ze względu na wyższą koncentrację pasażerów zamiast warszawskiego lotniska Sobin.

Korea Południowa i Polska podpisały w lutym memorandum o infrastrukturze transportowej, aby ukształtować nowy plan rozwoju lotniska.
Oba kraje rozmawiały również o współpracy infrastrukturalnej, w tym o nowym projekcie lotniska, podczas szczytu Korea-Polska w zeszłym miesiącu.
Wraz z nowym lotniskiem polski rząd planuje zainstalować różnorodną infrastrukturę, w tym kolejową, drogową i urbanistyczną, a także usprawnić projekty związane z węzłem komunikacyjnym.
Obecnie opracowuje podstawowy plan, a szczegółowy plan i wielkość projektu zostaną potwierdzone w przyszłym roku po ustaleniu planu głównego (MP). Łączna kwota projektu wygrała około 10 bilionów (7,4 mld euro). (ANI / gospodarka globalna)

READ  Dziekan Czech Linda Fruhvirdova wygrywa pierwszy tytuł WTA Tour, pokonując Polkę Magdę Linet