25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korea Północna donosi o kolejnym wybuchu choroby zakaźnej podczas walki z COVID

Korea Północna donosi o kolejnym wybuchu choroby zakaźnej podczas walki z COVID

SEOUL (Reuters) – Korea Północna zgłosiła w czwartek wybuch nieznanej epidemii żołądkowo-jelitowej, która może zwiększyć presję na system opieki zdrowotnej w odizolowanym kraju walczącym z bezprecedensową falą COVID-19.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wysłał w środę leki do zachodniego miasta portowego Haeju, aby jak najszybciej pomóc pacjentom cierpiącym na „ostrą epidemię jelit”, jak podają media północnokoreańskie.

Nie powiedziała, ile osób zostało zarażonych ani na czym polegała choroba, ale odnosi się do układu pokarmowego.

„(Kim) podkreślił potrzebę jak najszybszego powstrzymania epidemii poprzez podjęcie spójnych środków w celu poddania kwarantannie podejrzanych przypadków, aby całkowicie ograniczyć jej rozprzestrzenianie się i potwierdzić przypadki poprzez badania epidemiologiczne i testy naukowe” – podała agencja.

Zgłoszona epidemia pojawia się, gdy Korea Północna zmaga się z pierwszym wybuchem infekcji COVID-19. W zeszłym miesiącu ogłoszono stan wyjątkowy w obawie przed brakiem szczepionek i środków medycznych.

Korea Północna poinformowała, że ​​w czwartek o 26 010 więcej osób miało objawy gorączki, ponieważ całkowita liczba pacjentów z gorączką zarejestrowanych w całym kraju od końca kwietnia osiągnęła 4,56 miliona. Liczba ofiar śmiertelnych związanych z wybuchem epidemii wyniosła 73.

Pjongjang codziennie zgłasza liczbę pacjentów z gorączką, a nie pacjentów z COVID, i wydaje się, że brakuje mu zestawów testowych. Eksperci podejrzewają również, że liczby podawane przez kontrolowane przez rząd media są zaniżone.

Korea Północna powiedziała, że ​​fala COVID wykazuje oznaki słabnięcia, ale Światowa Organizacja Zdrowia zakwestionowała twierdzenia Pjongjangu na początku tego miesiąca, mówiąc, że uważa, że ​​sytuacja się pogarsza.

(Raportowanie Su Hyang Choi; Edycja przez Lincoln Fest.)

READ  Pekin zamyka Universal Studios, zakazuje spożywania posiłków w restauracjach w obliczu poważnej eskalacji ograniczeń COVID