3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe na Dow spadły o 300 punktów w miarę kontynuowania sprzedaży na Wall Street

Kontrakty terminowe na Dow spadły o 300 punktów w miarę kontynuowania sprzedaży na Wall Street

Kontrakty terminowe na akcje spadły w piątek rano, ponieważ inwestorzy kontynuowali wyprzedaż zapasów na koniec roku w obawie przed recesją w przyszłym roku z powodu nieustępliwych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average straciły 291 punktów, czyli 0,87%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,85%, a kontrakty terminowe na Nasdaq-100 spadły o 0,45%.

Giełdy spadły w piątkowym handlu. GM i Larwa Wszystkie zostały przecenione o ponad 1% w obrocie przedsesyjnym.

Tymczasem stado rodzicielskie Olive Garden Restauracje Darden Trochę podrożało w Primarkt Po zgłoszeniu zysków, które przekroczyły szacunki.

Piątkowa wyprzedaż następuje po trudnym dniu dla rynków. Dow Jones spadł w czwartek o 764,13 punktów, czyli o 2,25%, co jest najgorszym dziennym wynikiem od września. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 2,49% i 3,23%.

Rozczarowujący raport o sprzedaży detalicznej w czwartek Proponowana inflacja uderza w konsumentów bardziej niż oczekiwano. To martwi inwestorów o spowolnienie wydatków konsumpcyjnych, co jest oznaką słabej gospodarki.

Po tych ostatnich spadkach rynek zbliża się do piątku, a wszystkie wskaźniki wskazują na drugi z rzędu tydzień strat. S&P 500 spadł o 1% w ciągu tygodnia i 4,5% w grudniu, ponieważ nadzieje na rajd na koniec roku słabną.

Handel może być szczególnie niestabilny w piątek, kiedy duża liczba opcji wygasa. Według Goldman Sachs wygasają opcje na indeksy o wartości 2,6 biliona dolarów, co jest najwyższą kwotą „w stosunku do wolumenu giełdowego od prawie dwóch lat”.

W ślad za tym spadają akcje Podniesienie stopy procentowej Fed o 50 punktów bazowych W środę – najwyższy wskaźnik od 15 lat. Bank centralny powiedział, że będzie nadal podnosić stopy procentowe do 2023 roku do 5,1%, czyli więcej niż wcześniej oczekiwano.

„Po tak wielkiej nadziei na obrót Fed, inwestorzy giełdowi mają niestrawność [Wednesday’s] John Lynch, dyrektor ds. inwestycji w Comerica Wealth Management, powiedział w oświadczeniu FOMC, które powtórzyło motyw Jerome’a ​​Powella „wyższe na dłużej”.

READ  Richard Branson z Virgin Orbit ogłasza upadłość i szuka kupca

Będą również szukać wskazówek na temat przyszłej polityki Fed od mówców Johna Williamsa, Michelle Bowman i Mary Daley. Inwestorzy próbują ocenić tempo przyszłych podwyżek stóp procentowych oraz ocenę gospodarki przez bank centralny.

Rano poznamy teŜ dane z grudniowymi indeksami PMI w usługach i przemyśle.