23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły przed wynikami dużych firm technologicznych i decyzją posiedzenia Fed: aktualizacje na żywo

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły przed wynikami dużych firm technologicznych i decyzją posiedzenia Fed: aktualizacje na żywo

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy po południu 22 stycznia 2024 r. w Nowym Jorku. Indeksy Dow i S&P osiągnęły najwyższe poziomy w historii, a indeks Dow Jones po raz pierwszy w historii zamknął się powyżej 38 000 punktów, w związku z ciągłym wzrostem cen akcji.

Michał M. Santiago | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

W poniedziałek kontrakty terminowe na akcje w USA niewiele się zmieniły, ponieważ Wall Street spodziewała się raportów o wynikach kilku dużych spółek technologicznych i decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie polityki stóp procentowych.

Przyszłości Indeks powiązany z Dow Jones Industrial Average spadł o 27 punktów, czyli 0,1%. Standard & Poor’s 500 I Kontrakty terminowe Nasdaq 100 Podniosło się trochę.

Trzy główne średnie wzrosły w zeszłym tygodniu po zachęcających danych makroekonomicznych. Wzrost gospodarczy w IV kwartale był silniejszy od oczekiwań, a inflacja bazowa rok do roku była niższa od oczekiwań ekonomistów, co wskazuje na spowolnienie wzrostu cen. Jednak wzrosty rynku były słabsze w porównaniu ze wzrostami z poprzedniego tygodnia, po tym jak tak znaczące firmy, jak Intel i Tesla, rozczarowały wynikami.

Ten tydzień jest najbardziej pracowitym tygodniem sezonu wyników, z 19% raportowaniem zysków z indeksu S&P 500. Wielkie nazwiska technologiczne Microsoftu, jabłko, martwy, Amazonka I Alfabet — część głównej grupy dużych firm technologicznych, która przewodziła tegorocznemu wiecowi — opublikuje jego wyniki. Inwestorzy będą także obserwować kwartalne zyski kilku składników Dow Jones, w tym… Boeinga I Merck.

Tymczasem Federalny Komitet Otwartego Rynku rozpocznie we wtorek dwudniowe posiedzenie polityczne. Inwestorzy są niemal pewni, że bank centralny utrzyma stopy procentowe na stałym poziomie. Według Fed inwestorzy na rynku kontraktów terminowych funduszy federalnych ustalili, że prawdopodobieństwo, że Fed nie obniży stóp procentowych na następnym posiedzeniu, wynosi około 97%. grupa cm.

READ  Nvidia ma najlepszą reputację wśród amerykańskich firm: 2024 Axios Harris Poll

„Nie musimy się już martwić, że gorąca gospodarka doprowadzi do inflacji, ponieważ widzimy dosłownie coś przeciwnego” – powiedział Sonu Varghese, globalny strateg w Carson Group. „Gospodarka wykracza poza trend, a inflacja spada Na tej podstawie, jeśli chodzi o alokację portfela, zawyżamy ceny.” Waga akcji.

Dla pewności dodał, że chociaż Fed prawdopodobnie obniży stopy procentowe jeszcze w tym roku „i być może doprowadzi do pewnej aprecjacji kapitału”, [it will] „Może nie tak dużo, jak oczekuje rynek”.