24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie spadają szybciej niż zyski Nvidii: podsumowanie rynków

Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie spadają szybciej niż zyski Nvidii: podsumowanie rynków

(Bloomberg) – Obawy dotyczące tego, czy Nvidia Corp. może odnotować kolejny duży zysk, spowodowały w środę spadki kontraktów terminowych na amerykańskie akcje, a inwestorzy kwestionowali trwałość obsesji na punkcie sztucznej inteligencji.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Firma opisana przez dział handlowy Goldman Sachs Group Inc. mogła… Uważana jest za „najważniejszą akcję na świecie”, która wywołuje szok na rynkach ze względu na jej dużą wagę w indeksach giełdowych. Nvidia znajduje się w sercu rewolucji AI, mogąc pochwalić się najlepszymi wynikami w indeksie S&P 500 w tym roku, po ponad trzykrotnym wzroście w 2023 roku.

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,2%, a kontrakty terminowe na Nasdaq straciły około 0,5%, co sugeruje, że na Wall Street może nastąpić trzeci dzień spadków. Akcje Nvidii spadły o 1,7% w notowaniach przed otwarciem sesji, po wczorajszym spadku o 4,4%. Spółka ma ogłosić wyniki po zamknięciu sesji.

„Te dzisiejsze zyski wydają się miarą tego, na jakim etapie cyklu globalnego się znajdujemy” – powiedział Justin Onwuekosi, dyrektor ds. inwestycji w St James's Place. „Koncentracja na giełdzie osiągnęła poziom, przy którym zyski pojedynczej spółki mogą mieć znaczący wpływ na całą gospodarkę. Wykroczyło to poza samo zbudowanie portfela; to poważne wyzwanie, przed którym nie można uciec. „

W przypadku innych znaczących ruchów akcji przed otwarciem giełdy Palo Alto Networks Inc. O ponad 20% po tym, jak firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem obniżyła prognozy przychodów. Rosły akcje Amazon.com Inc. o 1,2% po zastąpieniu Walgreens Boots Alliance Inc. W średniej przemysłowej Dow Jones. Akcje Walgreens spadły o 2,8%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1 punkt bazowy, a miara dolara pozostała bez zmian.

Tymczasem europejskie indeksy giełdowe spadły z poziomu bliskiego rekordu w związku z rozczarowującymi wynikami niektórych największych spółek w regionie.

READ  Przejęcie Microsoft Activision o wartości 69 miliardów dolarów napotyka konkurencję w Wielkiej Brytanii

Indeks Stoxx Europe 600 spadł, wciąż około cztery punkty od szczytu ze stycznia 2022 r. Banki znalazły się wśród najbardziej zauważalnych strat, a HSBC Holdings Plc spadł o ponad 7% po ogłoszeniu 80% spadku zysków w czwartym kwartale.

Słabe zyski spółek zajmujących się handlem towarami Glencore i Rio Tinto, największych na świecie wydobywających rudy żelaza, zaważyły ​​na subindeksie zasobów podstawowych, który spadł do najniższego poziomu od czterech miesięcy. Pozytywną stroną jest wzrost Carrefoura po ogłoszeniu przez francuskiego właściciela sklepu spożywczego wykupu akcji, mimo że sprzedaż kwartalna była rozczarowana.

Pozytywne niespodzianki gospodarcze pobudziły europejskie akcje, mimo że inwestorzy ograniczali swoje oczekiwania na obniżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny. Według Bloomberg Intelligence miary zmienności są na historycznie najniższych poziomach, co sugeruje, że na rynek wkradło się pewne samozadowolenie, które w dalszym ciągu boryka się z potencjalnymi przeciwnościami losu, w tym rosnącymi rentownościami obligacji.

„Europejskie akcje mogą skonsolidować ostatnie wzrosty w najbliższej przyszłości, ponieważ nastroje inwestorów wydają się przegrzane” – napisali w raporcie Laurent Douillet i Tim Craighead, stratedzy w BI. „Rosnące rentowności obligacji rządowych nie ostudziły jak dotąd entuzjazmu, a spółki o dużej dźwigni finansowej osiągają nieznacznie lepsze wyniki i pozostają kluczowym ryzykiem dla akcji w 2024 r.”.

W innych krajach chińskie akcje wzrosły po tym, jak decydenci podjęli dalsze kroki w celu ożywienia zaufania inwestorów, przezwyciężając szersze osłabienie w Azji po spadku na Wall Street wywołanym technologią.

Indeks chińskich spółek notowanych w Hongkongu wzrósł aż o 4%, po czym odrobił zyski, podczas gdy indeks spółek z Chin kontynentalnych CSI 300 wzrósł o 1,4%. Deweloperzy odnotowali wzrosty po tym, jak banki zwiększyły pomoc finansową dla sektora borykającego się z trudnościami. Nowe podejście do handlu za pośrednictwem funduszy ilościowych również zmniejszyło obawy dotyczące krótkiej sprzedaży. Kontrastuje to ze stratami na innych rynkach azjatyckich.

READ  Relief Check Aktualizacje na żywo: COLA 2023, kredyty hipoteczne, płatności na ubezpieczenia społeczne, rynek mieszkaniowy, grudniowy raport o zatrudnieniu

Na rynku towarowym cena aluminium wzrosła w związku ze spekulacjami, że nowa fala amerykańskich sankcji wobec Rosji może wycelować w ten metal, co może zakłócić dostawy. Kontrakty terminowe na rudę żelaza osiągnęły najniższy poziom od października po niestabilnej sesji, podczas której ceny wahały się pomiędzy wzrostami i stratami. Ropa spadła.

Główne wydarzenia w tym tygodniu:

 • Zaufanie konsumentów w strefie euro, środa

 • Wyniki Nvidii w środę

 • Rezerwa Federalna publikuje w środę protokół ze styczniowego posiedzenia

 • W środę przemawia prezes Fed w Atlancie, Rafael Bostic

 • Indeks menedżerów ds. zakupów w strefie euro (PMI) dla usług globalnych, indeks S&P Global Manufacturing Index i indeks cen towarów i usług konsumenckich, czwartek

 • Wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA i sprzedaż istniejących domów w USA, czwartek

 • Europejski Bank Centralny publikuje w czwartek sprawozdanie ze styczniowego posiedzenia

 • Gubernator Fed Lisa Cook i prezes Fed w Minneapolis Neel Kashkari przemawiają w czwartek

 • Ceny nieruchomości w Chinach dzisiaj, piątek

 • Niemcy Ifo Klimat biznesowy, PKB, piątek

 • Europejski Bank Centralny publikuje w piątek roczne i trzyletnie badanie oczekiwań inflacyjnych

Kilka kluczowych ruchów na rynkach:

Sklepy

 • Od godziny 6:42 czasu nowojorskiego kontrakty terminowe na indeks S&P 500 spadły o 0,2%.

 • Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,4%

 • Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 0,2%

 • Indeks Stoxx Europe 600 spadł o 0,2%.

 • Indeks MSCI World Index niewiele się zmienił

Waluty

 • Indeks Bloomberg Dollar Spot Index niewiele się zmienił

 • Euro spadło o 0,1 procent do 1,0796 dolara

 • Kurs funta szterlinga na poziomie 1,2612 dolara uległ niewielkim zmianom

 • Jen japoński przy cenie 150,05 za dolara zmienił się nieznacznie

Waluty cyfrowe

 • Bitcoin spadł o 1,9% do 51 045,11 dolarów

 • Ethereum spadło o 2,7% do 2908,55 dolarów

Obligacje

 • Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 4,26%.

 • Rentowność 10-letnich niemieckich obligacji nieznacznie się zmieniła i wyniosła 2,38%.

 • Rentowność brytyjskich obligacji 10-letnich wzrosła o jeden punkt bazowy do 4,05%.

READ  Akcje skaczą trzeci dzień z rzędu, Dow rośnie o 200 punktów

Dobra

 • Ropa West Texas Intermediate spadła o 0,7% do 76,49 dolarów za baryłkę

 • Złoto w transakcjach kasowych wzrosło o 0,2 procent do 2027,84 dolarów za uncję

Ta historia powstała przy wsparciu Bloomberg Automation.

-Z pomocą Roba Verdonka i Winnie Hsu.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P