28 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Koncerty Rogera Watersa w Polsce odwołane po wysłaniu listu do Oleny Zelenskiej

Koncerty Rogera Watersa w Polsce odwołane po wysłaniu listu do Oleny Zelenskiej

Roger Waters, współzałożyciel Pink Floyd, jest uwikłany w kontrowersje w Polsce, gdzie wydaje się, że jego komentarze oskarżające ukraiński establishment polityczny częściowo o rosyjską inwazję doprowadziły do ​​odwołania jego dwóch koncertów w Krakowie.

Waters, muzyk rockowy najbardziej znany z pracy nad albumem Pink Floyd z 1979 roku „The Wall”, miał wystąpić w Krakowie w dniach 21-22 kwietnia w ramach solowej trasy pożegnalnej, nazwanej „This Isn’t a Gambit”.

Jednak w ostatnich tygodniach lokale odwołały koncerty po wymianie Watersa z Ukraińską Pierwszą Damą Oleną Zelenską – Waters również spotkał się z potencjalną krytyką Rady Miasta Krakowa po tym, jak członek Rady Miasta wystąpił z wnioskiem o uznanie go za persona non grata.

Waters, który dużo mówi o kwestiach polityki zagranicznej i jest… Z tego powodu nie są obce kontrowersjepowiedział w sobotę w a oświadczenie To odwołanie jego polskich programów „byłoby dla mnie smutną stratą”.

Elton John „zaskoczył” i płakał po tym, jak Biden zaskoczył go medalem

Na początku września Waters opublikował plik List otwarty do ZełenskiejŻona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. W nim Waters wyraziła wątpliwości co do jej zapewnienia BBC, że większe wsparcie dla Ukrainy szybciej zakończy wojnę.

„Myślę, że może to zależeć od tego, co rozumiesz przez „wsparcie Ukrainy”? Jeśli przez „wsparcie Ukrainy” masz na myśli „ciągłe dostawy broni Zachodu dla armii rządu Kijowa, obawiam się, że tragicznie się mylisz”.

Oskarżając Stany Zjednoczone o zainteresowanie przedłużeniem wojny, Waters powiedział, że „ultranacjonaliści” Ukrainy naruszają „wszelką liczbę czerwonych linii, które twoi rosyjscy sąsiedzi tak wyraźnie narysowali przez kilka lat. do tej katastrofalnej wojny” — oświadczenie, które wielu interpretowało jako obwinianie ofiary.

Zelenska Rose na Twitterze Waters powinien zapytać [Russian President Vladimir Putin] Dla pokoju. Nie Ukraina”.

READ  Simon Cowell z Botoxem i wypełniaczami do twarzy

Pierwsza dama Ukrainy opisuje straty wojenne w rodzinie Zełenskich

regularnie podlewać Przyjmuje podburzające poglądy polityczne. Ostatnio a wideo Podczas swoich koncertów określał prezydenta Bidena mianem „przestępcy wojennego”.

Natomiast Pink Floyd, pozostawiony przez Watersa w ostrym rozpadzie w połowie lat 80., wydał w tym roku jedną piosenkę wspierającą Ukrainę, „Hej, hej, wstań” Jej pierwsza nowa muzyka od ponad dwóch dekad. Piosenka przedstawia ukraińskiego piosenkarza Andrieja Chlewniuka śpiewającego ukraiński hymn, a dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na pomoc humanitarną.

Polska jest jednym z najsilniejszych obrońców Ukrainy – z którą dzieli granicę – od czasu rosyjskiej inwazji. Masz zdecydowanie największy Liczba ukraińskich uchodźców w Europie O. zobowiązała się Darowizna pomoc dla Kijowa Na poziomie równym lub w niektórych przypadkach przekraczającym zobowiązania podjęte przez kraje o znacznie silniejszych gospodarkach.

Polska obejmuje Zachód w obliczu kryzysu ukraińskiego po latach separacji

Niedzielna platforma rozrywkowa Live Nation Polska i miejsce koncertu Tauron Arena Kraków powiedział we wspólnym jednowierszowym oświadczeniu, że „odwołał koncert Rogera Watersa”. Nie podali powodu, a niektóre polskie media to podały Dyrektor Waters postanowił się wycofać. Waters zaprzeczył tym plotkom w swoim oświadczeniu w niedzielę.

W tym tygodniu Rada Miasta Krakowa miała głosować nad wnioskiem o Ogłaszanie, że postać Watersa jest niechciana, donosi Associated Press. Propozycję złożył kanclerz Łukasz Wantuch, który: Według Deutsche Welle, wcześniej pisał w mediach społecznościowych, że „byłoby wstydem dla naszego miasta”, gdyby Waters mógł tam występować. Podobno dodał: „Niech śpiewa w Moskwie”.

Wanch nie odpowiedział na prośbę o komentarz z Washington Post na początku poniedziałku.

„Jeśli pan Łukasz Wantuch osiągnie swój cel, a moje najbliższe koncerty w Krakowie zostaną odwołane, będzie to dla mnie smutna strata” – powiedział Waters w swoim oświadczeniu. „Nie mogłem się doczekać dzielenia się moim przesłaniem miłości z mieszkańcami Polski, czymś, co robiłem podczas wielu tras koncertowych w swojej ponad pięćdziesięcioletniej karierze”.

READ  Termin dla założyciela i wieloletniego dziennikarza minął 68 - Termin

Wojna na Ukrainie: co musisz wiedzieć

Ostatni: Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił „częściową mobilizację” wojsk w przemówieniu do narodu 21 września, przedstawiając ten ruch jako próbę obrony suwerenności Rosji przed Zachodem, który chce wykorzystać Ukrainę jako narzędzie do „dzielenia i niszczenia Rosji”. . . Podążaj za nami Aktualizacje na żywo tutaj.

Walczący: Udany kontratak ukraiński zmusił Rosjan do wycofania się w ostatnich dniach w północno-wschodnim regionie Charkowa, gdy wojska opuściły miasta i wsie, które okupowały od pierwszych dni wojny, i porzuciły duże ilości sprzętu wojskowego.

Referenda w sprawie aneksji: Rosyjskie agencje informacyjne podały, że referenda tymczasowe, które byłyby niezgodne z prawem międzynarodowym, są zaplanowane na 23-27 września w separatystycznych regionach Ługańska i Doniecka we wschodniej Ukrainie. Powołana przez Moskwę administracja w Chersoniu przeprowadzi kolejne etapowe referendum, które rozpocznie się w piątek.

Kino: Fotografowie Washington Post są w terenie od początku wojny. Oto niektóre z ich najpotężniejszych dzieł.

Jak możesz pomóc: Oto sposoby, w jakie mogą to zrobić mieszkańcy Stanów Zjednoczonych Pomóż wesprzeć naród ukraiński Obok Co ludzie ofiarowują na całym świecie.

Przeczytaj nasz pełny opis Kryzys Rosji i Ukrainy. Czy jesteś na Telegramie? Subskrybuj nasz kanał Aktualizacje i ekskluzywne wideo.