22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kojima zapewnia fanów Sony, że nadal pracuje z PlayStation

Kojima zapewnia fanów Sony, że nadal pracuje z PlayStation

Dziwny astronauta stojący w kosmosie z flagą i dużym białym masztem.

obrazek: Kojima Productions

Słyszysz to? Na zewnątrz można usłyszeć tysiące wściekłych fanów, którzy nadal walczą online w niekończącej się smutnej wojnie konsolowej. Obejmuje ostatnią bitwę sprzęt metalowy A pasmo śmierci Twórca Hideo Kojima i jego niezależne studio postanowili zmierzyć się z Microsoftem i pracować nad grą na wyłączność na konsolę Xbox. Dla niektórych jest to zdrada stanu. I podobno w odpowiedzi na tych rozzłoszczonych fanów (a także naprawdę ciekawskich widzów), Kojima Productions Wydała oświadczenie uspokajające, że w przyszłości będzie kontynuować współpracę z Sony i PlayStation.

podczas weekendu, Microsoft zorganizował duży pokaz gier wideo na Xbox i Bethesda. Podczas wydarzenia — na które składało się wiele zwiastunów, Nowa gra z gwiezdne polereklamy i nie tylko— Kojima pojawił się w bardzo krótkim klipie. W skrócie, słynny projektant gier wideo podszedł i powiedział: „Hej, tworzę grę na Xboksie, korzystając z technologii chmury… ach… będę miał więcej do powiedzenia później!”

Bardzo nieszkodliwe rzeczy. I oczywiście, to trochę śmieszne, że stworzenie gry przez Kojimę staje się po prostu bardzo ważną wiadomością, ale hej, pasmo śmierci A MGS3 To było bardzo dobre. Więc rozumiesz, jak sądzę. Ale czy wiesz, kto nie „rozumie” i jest zły z powodu tego wszystkiego? Szaleni fani Playstation. Nie mówię o ludziach, którzy wolą grać na PS5 na Xbox Series X lub kochają Bóg wojny więcej niż Witam. Mówię o zniekształconych fanach konsol, którzy mają więcej wspólnego z prawicowymi lub sekciarskimi rekruterami niż większość graczy.

A ci sami ludzie są szaleni.

Panoramiczny zrzut ekranu przedstawiający Kojimę.

zrzut ekranu: Change.org / Kotaku

Niektóre z nich już się rozpoczęły Co najmniej jedna petycja prosząca Kojimę o anulowanie jego gry na konsolę Xbox, lamentując, że niektórzy ludzie nie mogą kupić konsoli Xbox lub nie lubią gier w chmurze. (To ignoruje fakt, że gra najprawdopodobniej pojawi się na PC i może być nawet tylko transmisją na żywo, którą można odtwarzać na telefonach, laptopach…) Możesz również szybko znaleźć kilka gniewnych postów i tweetów pod wiadomościami o umowie Kojimy na Xboxa gdybym zaczął szukać w Internecie.

Najwyraźniej w odpowiedzi na to wszystko i dla ludzi zastanawiających się, co to może oznaczać w związku Kojimy z PlayStation, firmą Oświadczenie na Twitterze Potwierdzenie tego, co mogłeś już domyślić: jako niezależne studio może współpracować z wieloma partnerami i firmami w w tym samym czasie.

Po ogłoszeniu naszej współpracy z Microsoft z wykorzystaniem technologii chmury wiele osób pytało nas o współpracę z SIE [Sony Interactive Entertainment]. Zapewniamy, że nadal utrzymujemy bardzo dobrą współpracę z PlayStation.

Kotaku Skontaktowałem się również z Kojima Productions w sprawie oświadczenia, ale tego rodzaju układ, w którym firma współpracuje z innymi firmami w tym samym czasie nad wieloma projektami, jest bardzo powszechny i, co dziwne, wielu rozzłoszczonych fanów zachowuje się tak, jakby Kojima osobiście ich zdradził .

Ale kiedy budujesz całą swoją osobowość i życie wokół pewnych plastikowych pudełek i marek, zwykle cierpisz na niektóre robaki mózgowe.

.

READ  Reżyser WayForward twierdzi, że Nintendo zmieniło jego sposób patrzenia na branżę gier wideo