8 września, 2024

Kobieca koszykówka stanu Iowa nabiera rozpędu dzięki Fairleighowi Dickinsonowi podczas wieczoru otwarcia

On gra

IOWA CITY — Choć usterka zegara i przerwa dla sędziego, zanim pierwsze posiadanie piłki w sezonie przekroczyło połowę kortu, może wydawać się niepomyślne, Kaitlin Clark i Hawkeyes upewnili się, że to była jedyna przeszkoda tego wieczoru.

Kobieca koszykówka nr 3 ze stanu Iowa nie traciła czasu, rozbijając w poniedziałkowy wieczór przegrywającą drużynę Fairleigh Dickinson, co spowodowało, że Knights przegrali 102-46 w pierwszym meczu sezonu na w większości zapełnionej hali Carver-Hawkeye Arena.

Niedługo po tym, jak Hannah Stolke zdobyła swój pierwszy typ jako debiutantka, co wymagało opóźnienia, ponieważ wielu Hawkeye’ów uśmiechało się, widząc ironię losu. Clark odrobił stracony czas natychmiast po wznowieniu gry.

17-punktowa pierwsza kwarta, będąca częścią innej wartościowej statystyki – 28 punktów, 10 asyst i 7 zbiórek – była główną atrakcją pierwszego aktu Clarke, gdy przebijała się przez obronę FDU z niewielkim oporem. Na początku mieliśmy głęboką jazdę i imponującą czteropunktową grę. Napędy, talerze i wszystko inne pokazało pełny arsenał od samego skoku.

„Nasza gra przejściowa na początku meczu była naprawdę dobra” – powiedział Clark. „Jako zespół zaledwie siedem strat przy 28 asystach to naprawdę dobry wynik. Z tego właśnie jesteśmy dumni – dużo asyst i niskie liczby rotacji. Czasami na początku roku te liczby (rotacji) mogą być nieco wysokie. ” „

Z 18-punktową przewagą po 10 minutach i 30-punktową przewagą w połowie pierwszej połowy, poniedziałkowy mecz szybko stał się tym, czego chcieli Hawkeyes. Biorąc pod uwagę napięty harmonogram w pierwszym miesiącu, ten mecz FDU był naprawdę najlepszą okazją dla stanu Iowa do sprawdzenia gruntu na początek.

Zaczęło się od tego, że Sharon Goodman po raz pierwszy wystartowała w college’u, co było pięknym momentem po dwóch latach naznaczonych zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego. Absolwent Crestwood High School odpowiedział, zdobywając 19 punktów w rzutach 7 na 8.

„Zaufanie zbudowano podczas praktyki” – powiedział Goodman. Mam świetnych kolegów z drużyny, którzy powtarzają mi, żebym kontynuował.

„Trener Posta (Jan Jensen) zawsze mówi: «Znasz swoje uderzenia». Więc po prostu w to ufaj”.

W innych miejscach wszyscy zdrowi gracze Hawkeyes pojawili się w pierwszej połowie, gdy stan Iowa wprowadził kilka czteroosobowych składów, a w piątce grali Stuelke, Addison O’Grady i Goodman.

Przez całą kampanię Hawkeyes polegali na wewnętrznym wzroście, a poniedziałek rozpoczął się dobrze. Dominujące wieczory Stuelke (22 punkty i 9 zbiórek przy skuteczności 9 z 10 celnych trafień) i Goodmana zwieńczyły walkę na niskim poziomie i pokazały, dlaczego stan Iowa uznał, że nie musi modernizować tego obszaru poza sezonem po odejściu Moniki Czinano.

„Wiem, że to jeden mecz i wszyscy martwią się o naszą grę wewnętrzną” – powiedziała trenerka stanu Iowa Lisa Bluder. „Ale Hannah i Sharon spędziły naprawdę dobry wieczór. Wiem, że konkurencja będzie lepsza, ale to dodaje wszystkim pewności siebie”.

Wraz z premierą w lusterku wstecznym nadszedł czas, aby stan Iowa wkroczył w wyższe żywioły. Poniedziałkowe zwycięstwo było jedyną prawdziwą przełamaniem dla Hawkeyes w tym miesiącu, ponieważ mecze z Virginia Tech, UNI, Kansas State i Drake odbędą się przed końcem listopada na Florydzie.

Dargan Southard jest reporterem sportowym i pisze o lekkoatletyce stanu Iowa dla Des Moines Register i HawkCentral.com. Wyślij mu e-mail na adres [email protected] lub śledź go na Twitterze pod adresem @Dargan_Southard.