3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kluby Rotary w Mizoram i Polsce jednoczą się na rzecz Ukrainy

Kluby Rotary w Mizoram i Polsce jednoczą się na rzecz Ukrainy

MIZOLA – Kluby Rotary w Polsce i Mizola połączyły się we wtorek pomimo tysięcy kilometrów dzielących je.

Choć język może się różnić, firmy dyskutowały o jednym celu – wsparciu Ukrainy.

Zgromadzeni wokół dwóch telewizorów w budynku we Florencji, członkowie Downtown Century Rotary Club spotkali się z członkami Jomosk Rotary Club.

Grupy dzieliły się historiami za pośrednictwem Zooma z pomocą tłumaczy, wyjaśniając, jakiego rodzaju działalność charytatywną zwykle prowadzą i dlaczego teraz się do siebie zbliżają.

Członkowie Rotary Zamojskiej wyjaśnili, że znajdowali się zaledwie 40 mil od granicy z Ukrainą na drodze do przyjęcia wielu ukraińskich uchodźców.

Aby dalej wspierać Ukrainę, potrzebują wsparcia Klubu Rotary Mizolam.

Mizola odpowiedziała na apel o pomoc, gdyż Śródmieście Sentinel Rotary Club zebrało już 9 tysięcy dolarów na wsparcie swoich kolegów w Polsce.

Pieniądze trafią do uchodźców, wysiedlonych rodzin i szpitala wojskowego na Ukrainie.

„Rozpoczyna się tutaj w Mizola i wyjeżdża za granicę. Cieszymy się, że możemy być częścią klubu od naszego klubu w Mizola po Jamosk Polska i staramy się pomagać ludziom na Ukrainie, a to jest początek finansowania i wsparcia tego zasobów” – powiedział Barry Neyberk, prezes Downtown Century Rotary Club.

READ  Highstar dostarczy 5 MW elektrolizy do Polenergii w Polsce