28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wymaga, aby kierowcy korzystający z wspólnych przejazdów posiadali polskie prawo jazdy

Polska wymaga, aby kierowcy korzystający z wspólnych przejazdów posiadali polskie prawo jazdy

Od czerwca kierowcy pracujący w firmach oferujących wspólne przejazdy, takich jak Uber czy Bolt, w Polsce muszą posiadać polskie prawo jazdy. Krok ten został podjęty w celu zwiększenia bezpieczeństwa klientów. Uber ostrzega jednak, że może to prowadzić do wydłużenia czasu oczekiwania i wyższych cen.

Nowe normy, które zostały zatwierdzone w ubiegłym roku za poprzedniego rządu, wejdą w życie 17 czerwca. Nowelizują ustawę o transporcie drogowym, która umożliwi takim kierowcom nie tylko posiadanie polskiego prawa jazdy, ale także umożliwi cudzoziemcom ubieganie się o takie prawo jazdy tylko wtedy, gdy przebywają w Polsce przez 185 dni.

„Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ludności transportu i niedopuszczenie do świadczenia usług przewozowych przez kierowców, którzy nie spełniają wymagań do wykonywania zarobkowego przewozu osób samochodami osobowymi i taksówkami” – poinformowało ostatnio Ministerstwo Infrastruktury Broadcast Television. miesiąc.

Ministerstwo odnotowało już dziesięciokrotny wzrost liczby wniosków o konwersję licencji zagranicznych na krajowe.

Pojawiają się wezwania do przedłużenia wprowadzenia nowego wymogu, aby dać kierowcom więcej czasu na dostosowanie się – pisze Rzeczpospolita Codziennie. Jednak Uber, wiodąca polska firma oferująca wspólne przejazdy, ostro krytykuje nowe rozwiązania.

„Te zmiany mogą zamrozić rynek, znacznie ograniczając dostępność przejazdów i znacząco podnosząc ich ceny” – powiedział TVN dyrektor Ubera na Europę Środkowo-Wschodnią Marcin Moksirog.

„Szacujemy, że grozi nam exodus od 15 do 30% kierowców” – powiedział Michał Konowrocki, dyrektor zarządzający firmy pasażerskiej na Europę Środkowo-Wschodnią. Dziennik Gazeta Prawna.

TOR, firma doradcza specjalizująca się w transporcie, prognozowała, że ​​w wyniku nowych rozwiązań liczba kierowców korzystających z wspólnych przejazdów może spaść o 10% w całej Polsce i o 30% w Warszawie – podała gazeta. W rezultacie opłaty mogą wzrosnąć nawet do 50%.

Według badania innej firmy zajmującej się przejazdami, FreeNow, 50% zagranicznych kierowców znalazło pracę po przyjeździe do Polski. Ponad 30% zostało wysiedlonych z powodu wojny lub sytuacji politycznej.

READ  Spotkanie Braci Chmielewskich w Polsce Paryż w Polsce (podsumowanie spotkania międzynarodowego)

W ostatnich latach w Polsce odnotowano bezprecedensowy w swojej historii poziom imigracji, ale jeden z najwyższych w UE. W ciągu ostatnich sześciu lat kraj ten przyznał więcej pierwszych zezwoleń na pobyt imigrantom spoza UE niż jakiekolwiek inne państwo członkowskie.

Większość takich przyjazdów – około dwie trzecie – pochodziła z Ukrainy, większa liczba z Białorusi, Gruzji, Indii i Mołdawii.


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Źródło zdjęcia głównego: Uber (materiały prasowe)