24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kijów pod „masowym” rosyjskim atakiem w ramach przygotowań polskich sił powietrznych

Kijów pod „masowym” rosyjskim atakiem w ramach przygotowań polskich sił powietrznych

Rosyjski Naloty uderzyły w obszary zachodnie Ukraina A w niedzielę stolica Kijów zmusiła swoich sąsiadów Polska W miarę jak rosły obawy przed rozszerzającą się wojną, należało przygotować swoje siły.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że Rosja uderzyła o świcie w ramach drugiego ataku na stolicę w ciągu ostatnich czterech dni. Burmistrz Kijowa, Witalij KliczkoNiedzielny Telegram doniósł o „eksplozjach w stolicy”, doradzając ludziom, aby schronili się na czas rozmieszczenia systemów obrony przeciwlotniczej miasta.

Zaatakowany został także Lwów, niecałe 50 mil od polskiej granicy, powiedział jego burmistrz Andrij Sadowy. Rosyjska artyleria „wycelowała w infrastrukturę krytyczną” za pomocą 20 rakiet i siedmiu irańskich dronów, dodał Sadovi.

Putin nakazuje polowanie na rosyjskich „zdrajców” podczas nalotów granicznych

Dowództwo operacyjne Sił Zbrojnych RP stwierdziło, że jego siły powietrzne są aktywne i stoją w gotowości w związku z „intensywną działalnością lotnictwa dalekiego zasięgu prowadzoną dziś wieczorem przez Federację Rosyjską”.

Stwierdzono również, że rosyjski pocisk tymczasowo naruszył polską przestrzeń powietrzną na 39 sekund. „W trakcie całego lotu był on obserwowany przez wojskowe systemy radarowe” – podało dowództwo, dodając, że gdyby leciał w stronę polskiego celu, zostałby zestrzelony.

Nastąpiło to po wzroście ataków na Kijów i zachodnią Ukrainę Śmiertelny atak na Moskwa W sali koncertowej zginęły co najmniej 133 osoby. Prezydent Władimir Putin wziął na siebie winę Na Ukrainie nie ma połączenia. Spółka zależna grupy terrorystycznej ISIS Przypisał sobie atak.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Putin oskarżył atak o wykorzystanie go jako pretekstu do eskalacji działań wojennych z Ukrainą.

„Ten podły Putin zamiast kontaktować się ze swoimi rosyjskimi obywatelami, rozmawiał z nimi i milczał 24 godziny na dobę, zastanawiając się, jak powiązać to z Ukrainą” – powiedział Zełenski. powiedział w sobotę. „To całkowicie przewidywalne”.

Więcej czytaj w Daily Beast.

READ  Polscy prawodawcy kompromis w sprawie reform sądownictwa | Wiadomości sądowe

Otrzymuj największe informacje i skandale z Daily Beast bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą. Zarejestruj się teraz.

Uzyskaj informacje i nieograniczony dostęp do niezrównanych raportów The Daily Beast. Zapisz się teraz.