18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kentucky John Calipari w stanie Arkansas bliski przeboju na stanowisko głównego trenera: Źródła

Kentucky John Calipari w stanie Arkansas bliski przeboju na stanowisko głównego trenera: Źródła

Śledź transmisję na żywo dzisiejszego meczu UConn z Purdue o mistrzostwo narodowe

Napisane przez Shamsa Charanię, Danę O'Neill i Kyle'a Tuckera

Trener Kentucky John Calipari, który pracuje w szkole od 15 sezonów, jest bliski podpisania nowej, hitowej umowy polegającej na opuszczeniu Wildcats i objęciu stanowiska kolejnego głównego trenera na Uniwersytecie Arkansas, podają dwa źródła zaznajomione z tą sprawą. Sportowiec.

Źródła podają, że działacze Razorbacks w ostatnich dniach skupili swoje poszukiwania głównego trenera na Calipari, a w weekend zintensyfikowali swoje poszukiwania. Źródła te podają, że do niedzielnego wieczoru żadne porozumienie nie zostało sfinalizowane.

Calipari określił Johna Tysona, miliardera, spadkobiercę imperium Tyson Foods i głównego zwolennika stanu Arkansas, mianem „starego przyjaciela”. Arkansas poszukuje trenera, który zastąpi Erica Musselmana, który 4 kwietnia odszedł na to samo stanowisko w USC.

Calipari, który poprowadził Wildcats do siedmiu Elite Eights, czterech Final Four i tytułu mistrza kraju w 2012 roku, ma kontrakt z Wielką Brytanią na sezon 2028–2029, ale nie jest winien szkole żadnej wypłaty ze względu na swój wcześniejszy wyjazd.

Biuletyn pulsacyjny

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

On kupujeKup newsletter Puls

Szkoła byłaby winna Calipari 33 miliony dolarów, gdyby został zwolniony po tym sezonie. Stało się to gorącym tematem w Lexington po tym, jak od trzech lat odpadła z turnieju NCAA w pierwszej rundzie. The Cats nie dotarli do Sweet 16 od 2019 roku, nie zdobyli tytułu SEC od 2020 roku i nie dotarli do Final Four od 2015 roku.

Wielu fanów było gotowych odejść z Calipari po tegorocznej porażce z rozstawionym z 14. miejscem Oakland, ale on i dyrektor sportowy Mitch Barnhart wystąpili publicznie zaledwie kilka dni później i powiedzieli, że wspólnie pracują nad przywróceniem programu na właściwe tory. To nagłe wzajemne zainteresowanie Calipari i nowego konkurenta z tej samej Konferencji Południowo-Wschodniej sugeruje, że Calipari, 65-letni członek Galerii Sław, ostatecznie wierzy, że nowy początek może być lepszy dla wszystkich. Calipari jest drugim najdłużej pracującym trenerem w historii brytyjskiej koszykówki mężczyzn, zaraz za Adolphem Ruppem (41 sezonów).

READ  Mistrzostwa Świata U-20: Gaga Slonina i Kid Cowell przedstawiają skład USA; Paxton Aronson nie został zwolniony

Calipari, który poprowadził także Massachusetts i Memphis do Final Four, wygrał 410 meczów w Kentucky, a jego procent zwycięstw wynoszący 0,769 ustępuje jedynie Robowi i Rickowi Pitino wśród tych, którzy trenowali Wielką Brytanię przez więcej niż jeden sezon. Tytuł mistrza Kentucky w 2012 r. pod wodzą Calipari był ósmym w historii szkoły i pierwszym w programie od 1998 r. Przed przybyciem do Lexington w 2009 r. drużyna Wildcats nie dotarła do Elite Eight od 2005 r. ani nie wygrała więcej niż 30 meczów w sezonie od 2002 r. 03.

Calipari i Kentucky mają drugą klasę rekrutacyjną, do której należy trzech Amerykanów z McDonald's. Warto zauważyć, że kiedy ostatni raz wyjeżdżał do pracy — z Memphis do Kentucky w 2009 r. — zabrał ze sobą zatłoczone zajęcia rekrutacyjne, w których uczestniczyli John Wall i DeMarcus Cousins.

Arkansas dotarł do trzech turniejów NCAA – w tym dwóch elitarnych – w ciągu pięciu sezonów pod wodzą Musselmana. Rekord 16-17 w sezonie 2023–2024 – najgorszy w kadencji Musselmana – wykluczył Arkansas z tegorocznego turnieju NCAA. Razorbacks zbliżają się do 30. rocznicy swojego ostatniego występu w Final Four.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Jacob Kupferman/Getty Images)