2 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Katastrofa nad Jeziorem Wiktorii: komercyjny samolot zatonął w jeziorze w Tanzanii

Katastrofa nad Jeziorem Wiktorii: komercyjny samolot zatonął w jeziorze w TanzaniiCNN

Według urzędników kilku pasażerów zostało uratowanych podczas komercyjnego lotu Precision Air, który rozbił się w niedzielę nad Jeziorem Wiktorii w Tanzanii.

Łodzie z personelem ratunkowym zostały wysłane na miejsce katastrofy na największym jeziorze Afryki w pobliżu lotniska Bukoba. Nie było od razu jasne, ilu pasażerów było na pokładzie ani czy w wypadku doszło do śmierci.

Przemawiając na miejscu, szef policji hrabstwa Kagera, William Mwambagal, powiedział, że „wszystko jest obecnie pod kontrolą”.

„Akcje ratunkowe są w toku, do tej pory uratowaliśmy wiele osób, a na koniec upewnimy się, że uratujemy wszystkich i usuniemy samolot z wody” – powiedział.

„Uratowani zostali zabrani do naszego szpitala skierowań”.

Klip wideo udostępniony w mediach społecznościowych przez widzów na brzegu Jeziora Wiktorii pokazał, że samolot jest zanurzony w wodzie, a ratownicy koordynują działania ratunkowe z pobliskich łodzi.

Prezydent Tanzanii zwrócił się do mediów społecznościowych, aby wezwać do spokoju, gdy ratownicy pracują na miejscu katastrofy lotniczej.

„Niestety otrzymałem informację o katastrofie samolotu Precision Air w Jeziorze Wiktorii w dystrykcie Kagera” – napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Samoa Solo.

Wszystkim poszkodowanym w tym wypadku przesyłam najgłębsze kondolencje. Zachowajmy spokój w czasie trwania akcji ratunkowej i prośmy Boga o pomoc”.

Precision Air to tanzańskie linie lotnicze z siedzibą w Dar es Salaam.

To ewoluująca historia – więcej w przyszłości

READ  Rosyjski generał aresztowany po buncie Wagnera – MT Russian