16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kapuso, Shiba Inu, który zainspirował mema „Doggie”, umiera w wieku 18 lat

Kapuso, Shiba Inu, który zainspirował mema „Doggie”, umiera w wieku 18 lat

Opublikowano: 17:46 PDT, 24 maja 2024 r

Zmarł Kapuso, Shiba Inu, który zainspirował wirusowy mem „doge”, a później stał się twarzą kryptowaluty Dogecoin. Miała 18 lat.

Ukochana właścicielka psa, Atsuko Sato, Udostępniona na jej blogu Kapuso zmarła spokojnie we śnie w piątek rano. według Listy NowościKapuso zmarł o 7:50 po zapadnięciu w „głęboki sen”. Matka psa dodała: „Odeszła bardzo spokojnie, bez cierpienia, jakby spała, czując ciepło mojej ręki ją pieszczącej”.

Sato dodała, że ​​w niedzielę zorganizuje przyjęcie „pożegnalne” na cześć Kapuso.

Kapuso zyskała światową sławę w 2013 roku, kiedy jej twarz stała się twarzą kryptowaluty. Do tego stopnia, że ​​Kapuso zainspirował wprowadzenie na rynek kryptowaluty Dogecoin jeszcze w tym samym roku. Następnie w 2021 r. token NFT (niezamienny token) przedstawiający twarz Kapuso został sprzedany za 4 miliony dolarów.

Sato, nauczycielka w przedszkolu w Japonii, która nazywała swojego szczeniaka Kabuu-chan, powiedziała wcześniej, że Kapusu miała 2 lata, kiedy ją uratowała. powiedziała japońskiemu outletowi Asahi Shimbun Na początku tego roku Kapuso, która była o krok od śmierci, zanim została uratowana, na wiele sposobów wpłynęła na jej życie.

Atsuko Sato składa hołd Kabusu, Shiba Inu, który zainspirował słynny mem Doji.GT
Kapusu, pies, który zainspirował słynny mem Doji, pokazano 19 marca 2024 r. w Tokio w Japonii.GT

„Odkąd Kapuso pojawił się w moim domu, wydarzyło się wiele cudownych rzeczy, które wzbogaciły moje życie i zapewniły mi skarbnicę bezcennych chwil” – powiedziała outletowi. Wiadomości NBC.

Śmierć Kapuso następuje cztery lata po zdiagnozowaniu u niej białaczki i choroby wątroby. Sato udokumentowała podróż zdrowotną Kapuso na Instagramie. W grudniu ubiegłego roku Sato podzieliła się informacją, że w chwili postawienia diagnozy „stan wątroby Kapuso jest bardzo zły”.

READ  15 stycznia 2023 Wiadomości z Rosji i Ukrainy

Sato napisała również na swoim blogu: „Dziękuję wszystkim za kochanie Kapuso przez te wszystkie lata. Jestem pewna, że ​​Kapuso był najszczęśliwszym psem na świecie. To czyni mnie najszczęśliwszym właścicielem na świecie”.

Powiązana zawartość: