3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kanada wprowadza zakaz Flipper Zero ze względu na obawy dotyczące włamań do samochodów

Kanada wprowadza zakaz Flipper Zero ze względu na obawy dotyczące włamań do samochodów

I Mówiłem Ci. Wygląda na to, że rząd Kanady wprowadzi zakaz Flipper Zero, małego modułowego urządzenia hakerskiego, które stało się popularne wśród techników ze względu na swoje przewrotne możliwości cyfrowe. W czwartek, w następstwie szczytu poświęconego „rosnącemu wyzwaniu, jakie stanowi kradzież samochodów w Kanadzie”, Minister Innowacji, Nauki i Przemysłu tego kraju opublikował pismo Oświadczenie w sprawie X„Przestępcy używają wyrafinowanych narzędzi do kradzieży samochodów… Dziś ogłosiłem, że zakazujemy importu, sprzedaży i używania konsumenckich urządzeń hakerskich, takich jak płetwy, wykorzystywanych do popełniania tych przestępstw” – powiedział.

W komunikat prasowy Rząd Kanady potwierdził w czwartek, że będzie wykorzystywał „wszelkie sposoby, aby zakazać urządzeń używanych do kradzieży pojazdów poprzez kopiowanie sygnałów bezprzewodowych zdalnego dostępu bez kluczyka, takich jak Flipper Zero”.

Flipper, technicznie rzecz biorąc urządzenie do testów penetracyjnych, budzi kontrowersje ze względu na jego zdolność do hakowania dużej liczby inteligentnych produktów. Alex Kulagin, dyrektor operacyjny Flipper Devices, powiedział w oświadczeniu udostępnionym Gizmodo, że urządzenia nie można użyć do „porwania dowolnego samochodu” i że aby tak się stało, muszą zostać spełnione pewne warunki:

„Flipper Zero nie może zostać użyty do porwania żadnego samochodu, zwłaszcza wyprodukowanego po latach 90., ponieważ ich systemy bezpieczeństwa mają kody rollover. Wymaga to również od właściciela aktywnego blokowania sygnału w celu przechwycenia oryginalnego sygnału, czego urządzenia Flipper Zero nie są w stanie. Gotowe. Flipper Zero jest przeznaczony do testowania i programowania bezpieczeństwa, dlatego podjęliśmy środki ostrożności, aby mieć pewność, że urządzenie nie będzie mogło zostać wykorzystane do złośliwych celów.

bardzo Filmy internetowe Monituj o pokazanie samochodów, które zostały zmodyfikowane lub odblokowane za pomocą Flippera. YouTuberzy i TikTokerzy przesłali filmy, na których widać, że z łatwością hakują klucze główne pojazdu za pomocą urządzenia. Kulagin powiedział, że wiele z tych filmów „jest albo przynętą na zaręczyny, albo przedstawia bardzo stare pojazdy” i że nawet „jeśli uda się zarejestrować sygnał i otworzyć go, Flipper nie będzie mógł uruchomić pojazdu. W przypadku każdego nowoczesnego pojazdu z toczącym się pojazdem kodów, jest to praktycznie bezużyteczne.” operacja.

READ  Aktualizacje z wojny rosyjsko-ukraińskiej: pociski wystrzelone w Kijowie podczas wizyty przywódców afrykańskich

Nawet jeśli Flipper nie jest sprawcą problemów z kradzieżami samochodów w Kanadzie, warto zauważyć, że włamywanie się do nowoczesnych samochodów ma kluczowe znaczenie. Łatwo to wiedzieć. Cyberbezpieczeństwo dla największych producentów samochodów To jest straszneTrudno sobie wyobrazić, że zakazanie Flippera miałoby poważny wpływ na ich problemy z bezpieczeństwem.

Flipper jest już zakazany w Brazylii i Amazon zakazał sprzedaży urządzenia Na jego platformie w zeszłym roku. My wcześniej I spodziewał się Flipperowi grozi dodatkowy zakaz. I oto wydaje się, że to wielka sprawa. Członkowie społeczności technologicznej wyrazili konsternację w związku z X po tym, jak w piątek rano w Internecie zaczęły rozprzestrzeniać się wieści o zakazie.

„Przyjacielu, to nie jest rozwiązanie. Firma samochodowa musi zadbać o bezpieczeństwo swoich produktów. Z poważaniem eksperci ds. cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Jeden użytkownik Xw którym wspomina się o jego autobiografii Infosec.

„Śrubokrętów można też używać do kradzieży samochodów” – powiedział inny Użytkownik wysłałSarkastycznie.

„Jeśli wiesz cokolwiek o technologii, wiesz, że fin i inne to po prostu proste procesory ARM z dołączonymi podstawowymi czujnikami” – powiedział. Inny użytkownik. „Nie ma nic innowacyjnego, co cokolwiek zatrzyma, po prostu sprawi, że będzie wyglądało, że coś robisz. Sztuczka polityków na całym świecie polega na tym, że ludzie mają cię dość, podczas gdy wszystko inne się rozpada. ”

Inny użytkownik właśnie napisał:

Gizmodo skontaktował się z rządem Kanady. Jeśli odpowiedzą, zaktualizujemy tę historię.