16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Justin Verlander jedzie do Mets (źródło)

Justin Verlander jedzie do Mets (źródło)

SAN DIEGO – Mniej niż 72 godziny po stracie jednego ze swoich asów, Jacoba DeGroma, Mets zastąpili go bardziej utytułowanym miotaczem.

W poniedziałek zespół zgodził się na warunki z Justina Verlandera Na dwuletnim kontrakcie o wartości 86 mln USD z opcją wykupu 35 mln USD na 2025 r., potwierdziło źródło zaznajomione z umową. Zespół nie ogłosił jeszcze kontraktu. Kiedy stanie się to oficjalne, Verlander ponownie spotka się z Maxem Scherzerem, który grał u jego boku w latach 2010-2014 w Detroit.

Podobnie jak Scherzer, 39-letni Verlander przeciwstawił się czasowi, kończąc rok 2022 z najlepszym w lidze wynikiem 1,75 ERA i ponad 28-letnim starterem dla Astros, w drodze do Nagroda Cy Young trzeciej ligi amerykańskiej. Nadal mocno uderzający praworęczny, używający szybkiej piłki w latach 90., regularnie późno w meczach, zakończył sezon, w którym prowadził Majors w WHIP (0,83) i pozwolił na drugą najmniejszą liczbę trafień na dziewięć rund narzutu ( 5,97).

Po tej kampanii Verlander zrezygnował z ostatniego roku i pozostało 25 milionów dolarów na kontrakcie z Astros na bezpłatny test agencji.

Ogólnie rzecz biorąc, Verlander to 17-letni weteran, którego wyróżnienia obejmują dziewięć wyborów All-Star, nagrodę AL Rookie of the Year 2006, AL MVP 2011 i trzech AL Cy Youngs, w tym dwóch w ciągu ostatnich czterech sezonów. Pomiędzy tymi dwiema nagrodami miał operację Tommy’ego Johna, przegapił cały sezon 2021, ale wrócił z najlepszym rokiem w swojej karierze.

Jedynymi skazami w życiorysie Verlandera jest jego wiek – w dniu otwarcia skończy 40 lat – i nierówny rekord po sezonie, który obejmuje kilka słabych startów, ale także nagrodę ALCS MVP 2017 i tytuł World Series z zeszłego miesiąca. W końcu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Fall Classic w Game 5, rezygnując z jednego biegu w pięciu rundach w Filadelfii.

W Nowym Jorku Verlander dołączy do kursu, w skład którego wchodzą Scherzer, Carlos Carrasco, David Peterson i Taylor Miguel. Mets pozostają na rynku na dodatkowy start, według źródła, z potencjalnymi opcjami, w tym Kodai Senga, Chris Bassett, Jameson Taillon, Nathan Eovaldi, Andrew Heaney i inni. Dyrektor generalny Billy Epler wielokrotnie wspominał, że proszenie o odpowiedzi może również pochodzić z rynku handlowego.

READ  Dlaczego NASCAR odwołał wyścig Xfinity Series w Chicago w tę niedzielę – NBC Chicago

Istnieje wiele niepewności dla Mets, którzy wciąż mają pracę do wykonania przy budowie bullpen i wzmocnieniu ofensywy. Metsowie powierzają los swojej rotacji parze asów, których w lipcu było 79. Ale obaj są prawdopodobnie pierwszymi głosami w Hall of Famers, co daje Metsowi jeden z najbardziej dynamicznych szczytów rotacji w ich historii.

Bardziej niż cokolwiek innego, podpisanie kontraktu przez Verlandera pozwala Metsom odetchnąć z ulgą po odejściu DeGruma do Rangersów na pięcioletni kontrakt. Zespół miał nadzieję zatrzymać DeGroma po tym, jak zrezygnował z kontraktu, ale gotowość Teksasu do wydania za niego 185 milionów dolarów skłoniła Metsów do zwrócenia uwagi na Verlandera.