30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jorge Santos nadal twierdzi, że jego przodkowie byli Żydami

Jorge Santos nadal twierdzi, że jego przodkowie byli Żydami

Jerzego Santosa.
McNamee wygrywa za pośrednictwem Getty Images

  • Przedstawiciel Jorge Santos twierdzi, że zbiera dowody potwierdzające jego żydowskie pochodzenie.
  • – powiedział Santos Manu Raju z CNN Że jest to „coś, co udowodnię przed śmiercią”.
  • Zmartwiony nowojorski republikanin przyznał się do kłamstw na temat swojego wykształcenia i historii pracy.

Rep. Jorge Santos po raz kolejny podwaja swoje twierdzenia o żydowskim pochodzeniu. Tym razem pogrążony w kryzysie nowojorski republikanin twierdzi, że jest pewien, że jego przodkowie uciekli z Holokaustu — musi jedynie zebrać w całość „ostatnie fragmenty” dowodów.

Santos powiedział w wywiadzie Manu Raju z CNN wywiad W niedzielę nadawano informację, że zatrudnił genealogów, aby zweryfikowali jego żydowskie dziedzictwo.

„Czy istnieje na to dokumentacja?” – zapytał Raju Santos.

„Och, właśnie tym zajmowałem się przez ostatnie 10 miesięcy, ale niestety Ukraina jest w trakcie dziwnej wojny, a mój dziadek pochodzi z Ukrainy” – powiedział Santos, odnosząc się do trwającej wojny na Ukrainie.

„To jest więc największa wspinaczka, jaką kiedykolwiek musiałem wykonać w całym swoim życiu. Ale muszę to udowodnić, zanim umrę” – kontynuował Santos.

Następnie Santos wyraził swoje niedowierzanie i frustrację związaną z faktem, że ludzie kwestionują jego dziedzictwo.

„Zawsze to wyraźnie podkreślałem. Jestem katolikiem, pochodzę z rodziny żydowskiej i taka jest żydowska historia mojej rodziny. Dlaczego jest to problem?” Santos powiedział Raju.

Podczas agitacji Santos promował swoje żydowskie powiązania. Ale w grudniu serwis informacyjny prosto poinformował, że Santos twierdził, że jest „dumnym amerykańskim Żydem” w: Notatka wysłana do grup proizraelskich Podczas swojej kampanii.

Santos powiedział później… Poczta nowojorska W grudniu oświadczył, że „nigdy nie twierdził, że jest Żydem”, zamiast tego stwierdził, że jest „Żydem”, ponieważ rodzina jego matki była pochodzenia żydowskiego.

READ  Tonga: poziom ostrzegawczy tsunami obniżony po dużym trzęsieniu ziemi

Podczas wywiadu dla CNN wydawało się, że Santos natychmiast wycofał się ze swoich poprzednich stwierdzeń na temat istnienia dowodów, gdy Raju nalegał, aby przedstawił solidną dokumentację.

„Pracuję nad zdobyciem ostatnich fragmentów, szczególnie tego w Brazylii, skąd jadą do Brazylii, a następnie fałszuje się dokumenty, aby można było je zintegrować z tym wszystkim” – powiedział Santos.

CNN wspomniany W grudniu 2022 r. dziadkowie ze strony matki Santosa urodzili się w Brazylii, powołując się na informacje z kilku źródeł, takich jak platformy genealogiczne. Moje dziedzictwo I Geneta.

Jednak w lutym Santos powiedział Piersowi Morganowi, że dokumenty urodzenia jego dziadków zostały sfałszowane i że uciekli do Brazylii, aby uciec przed Holokaustem.

„Kiedy wszystko będzie już gotowe, chętnie pozwolę tej samej firmie, którą wyznaczyłem, przekazać raport prasie, bo tylko wtedy będę mógł powiedzieć, że nigdy nie chciałem nikogo skrzywdzić”. Santos powiedział Raju.

Santos przeżył w tym roku dwa wydalenia z Kongresu. Polityk nękany skandalami jest postrzegany jako ciężar dla Partii Republikańskiej po tym, jak przyznał się do fałszowania swojego wykształcenia i historii zawodowej podczas kampanii.

Santosowi, który wygrał wybory do Izby Reprezentantów w listopadzie 2022 r., również grożą federalne zarzuty dotyczące spisku, przelewu bankowego, oszustw związanych z kartami kredytowymi i kradzieży tożsamości.

Przedstawiciele Santosu nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę Insidera o komentarz przesłaną poza normalnymi godzinami pracy.