22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jon Jones poddaje Cyryla Gane’a do zdobycia tytułu wagi ciężkiej UFC

Marka RaimondiegoPisarz personelu ESPN3 minuty na przeczytanie

LAS VEGAS – W mieszanych sztukach walki był Jon Jones i wszyscy inni przez ponad dekadę. Po przybraniu na wadze i trzyletniej nieobecności absolutnie nic się nie zmieniło.

Jones pokonał Ciryla Gane’a duszeniem gilotynowym po 2 minutach i 4 sekundach pierwszej rundy w sobotnią noc w walce wieczoru gali UFC 285 w T-Mobile Arena. Jones jest teraz mistrzem wagi ciężkiej UFC po latach posiadania dywizji półciężkiej. Był już uważany za największego zawodnika MMA, a to zwycięstwo nie pozostawiło żadnych dyskusji.

„Pracowałem nad tym od dłuższego czasu” – powiedział Jones w wywiadzie po walce. „Wiele osób myślało, że nie wrócę. Byłem lojalny wobec swojego celu. Byłem lojalny wobec misji. Były dni, kiedy nie chciałem trenować i zawsze tam byłem”.

Szczerze mówiąc, Jones sprawił, że wszystko wyglądało na łatwe. Opuścił Gene’a i umieścił go w pozycji siedzącej przed klatką i zamknął go w duszącym uścisku. To było zabawne. Jean wydawał się bezpieczny. Ale Jones wywarł presję i Gene musiał kliknąć.

Poddanie było trzecim najszybszym w meczu o mistrzostwo wagi ciężkiej UFC. Andrei Arlovski przedstawił Tima Sylvię w 47 sekund na UFC 51, a Frank Mir przedstawił Sylvię w 50 sekund na UFC 48.

„Zapasowałem się, odkąd skończyłem dwanaście lat” – powiedział Jones. „Czuję się silniejszy i bardziej komfortowy na ziemi niż kiedykolwiek wcześniej. … Kiedy dostałem to w swoje ręce, wiedziałem, że właśnie tam czuję się najbardziej komfortowo i mogę to kontrolować”.

Jones nie walczył od lutego 2020 roku. Zrzekł się pasa wagi półciężkiej w sierpniu 2020 roku, przygotowując się do przejścia do wagi ciężkiej. Jones chciał, żeby czas potoczył się we właściwy sposób – i go dostał. Zyskał ponad 25 funtów mięśni, ważąc 248 funtów w piątek po tym, jak przez całą karierę był zawodnikiem o wadze 205 funtów.

READ  Knicks handlują z Alec Borks, Nerlance Noel i Pistons, aby zrobić miejsce dla polowania Jalena Bronsona, zgodnie z raportem

Prezydent UFC Dana White powiedział, że Jones wszedł do ośmiokąta i traktował Jina „jakby był tylko małym dzieckiem”.

„Jestem wielkim zwolennikiem rdzy pierścieniowej” – powiedział White. „Nie widzieliśmy żadnej rdzy pierścieniowej. Kto wie, czy była rdza pierścieniowa? Po prostu przyszła i nie było nic, jak najłatwiejsza rzecz na świecie. To nie jest naturalne”.

Jones mówił o przejściu do wagi ciężkiej w 2012 roku. Nigdy nie przegrał w klatce, a jego jedyną porażką była kontrowersyjna dyskwalifikacja w meczu, który kontrolował. Jones jest teraz trzecim zawodnikiem, który zdobył tytuły wagi ciężkiej i półciężkiej UFC, dołączając do Randy’ego Couture’a i Daniela Cormiera, a także ósmym zawodnikiem, który zdobył tytuły w dwóch różnych dywizjach.

Tytuł wagi ciężkiej UFC został zwolniony przez byłego mistrza Francisa Ngannou, który opuścił UFC jako wolny agent na początku tego roku.

Zwycięstwo Jonesa oznacza pojedynek ze Stipe Miocicem, najbardziej utytułowanym zawodnikiem wagi ciężkiej w historii UFC i dwukrotnym byłym mistrzem.

– Chcesz zobaczyć, jak uderzam Stepa? Jones powiedział w rozmowie z rzeczoznawcą. „Jedną rzeczą, którą wiem o UFC jest to, że dajemy fanom to, co chcą zobaczyć. Stipe Miocic, mam nadzieję, że trenujesz, mój człowieku. Jesteś największym zawodnikiem wagi ciężkiej wszechczasów.

Jones (27-1, 1 NC) jest właścicielem rekordów UFC pod względem najdłuższej niepokonanej passy (19), zwycięstw w walkach o tytuł (15) i obron tytułu (11, remis z Demetriusem Johnsonem). Pochodzący z Nowego Jorku, który mieszka i trenuje w Albuquerque w Nowym Meksyku, odniósł zwycięstwo nad Dominicem Reyesem w swojej ostatniej walce o obronę tytułu w kategorii 205 funtów.

35-letni Jones był także najmłodszym zawodnikiem, który zdobył tytuł UFC w wieku 23 lat w 2011 roku.

Było to pierwsze zwycięstwo Jonesa od 2018 roku i pierwsze od 2012 roku.

„Od jakiegoś czasu jestem świadomy wysokich pochwał” – powiedział Jones. „Dobrze zdaję sobie sprawę, że duma kroczy przed upadkiem… Wiem, że uziemienie się będzie ważniejsze niż kiedykolwiek”.

READ  Julius Randle prowadzi Knicks do pierwszego zwycięstwa w Denver od 16 lat

Jan (11-2), 32, został znokautowany przez nokaut w trzeciej rundzie Tai Toivasa we wrześniu. Jedyną inną porażką w jego karierze w MMA była przegrana jednogłośną decyzją z Ngannou o tytuł wagi ciężkiej UFC w styczniu 2022 roku na UFC 270 . Gane powiedział, że jest „zły” na siebie z powodu przegranej.

– To bardzo boli – powiedział Jin. „To prawdziwa strata. Teraz to przeszłość. Muszę iść naprzód, aby zobaczyć przyszłość. Wracam prosto na siłownię”.