16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Joan Howard uderza swojego trenera przeciwnika po meczu Michigan Wisconsin

Joan Howard uderza swojego trenera przeciwnika po meczu Michigan Wisconsin

Po tym, jak Wisconsin pokonał swoją drużynę 77-63, w niedzielne popołudnie trener Michigan Joan Howard uderzył asystenta trenera Wisconsin Joe Krabenhofta podczas linii uścisku dłoni po meczu, tworząc przepaść między dwoma zespołami.

Howard, były asystent trenera Miami Heat i członek słynnej klasy rekrutacyjnej Fab Five w Michigan na początku lat 90., początkowo nie wszedł w passę uścisku dłoni, ale przyszedł późno. Początkowo trener Wisconsin Greg Gard wydawał się używać swojej lewej ręki, aby złapać prawy łokieć Howarda, aby go zatrzymać, aby mogli porozmawiać.

Howard wtedy wydawał się naciągać koszulę Jareda, wskazywać palcem wskazującym na Jareda i wdawać się w gorącą dyskusję z Jaredem. Kiedy trenerzy zostali zwolnieni przez funkcjonariuszy policji, asystentów trenerów i zawodników, Howard uderzył prawą ręką po głowie Krabbenhofta. Wtedy zawodnicy obu drużyn zaczęli się przepychać i przepychać.

Howard może zostać zawieszony za „nie więcej niż dwa konkursy” i grzywną w wysokości do 10 000 USD, w zależności od polityki sportowej Konferencji Big Ten, a Michigan lub komitet wykonawczy grupy na konferencji mogą nałożyć dodatkowe kary. Wielka dziesiątka powiedziała w oświadczeniu, że była świadoma incydentu.

„Konferencja jest w kontakcie z obiema instytucjami członkowskimi i obecnie ocenia incydent” – czytamy w oświadczeniu. „Konferencja dostarczy więcej informacji i podejmie szybkie i odpowiednie działania dyscyplinarne po zakończeniu przeglądu”.

Dyrektor lekkoatletyczny Michigan Ward Manuel powiedział w oświadczeniu, że przeprosił swojego odpowiednika z Wisconsin, Chrisa McIntosha.

„Nie ma usprawiedliwienia dla żadnego z naszych pracowników lub studentów-sportowców, aby wdać się w fizyczną walkę z innymi, niezależnie od wyzwalaczy” – powiedział.

„Przyjrzymy się sytuacji bardziej kompleksowo i będziemy współpracować z Wielką Dziesiątką, która określi własne działania dyscyplinarne i ustalimy, czy potrzebne są dalsze działania dyscyplinarne” – dodał Manuel.

Jared powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że Howard był zdenerwowany, że limit czasu Jareda upłynął 15 sekund przed upływem czasu, a stan Wisconsin wzrósł o 15 punktów. Michigan naciskało na kopie zapasowe z Wisconsin, kiedy wezwał limit czasu.

READ  Czego dowiedzieliśmy się z wyników 11. tygodnia NFL: wzrost liczby kowbojów, rozciągnięcie Lions, Chargers nadal utknęły i nie tylko

„Najwyraźniej nie podobało mu się, że wyznaczyłem limit czasu, aby zresetować 10-sekundowe połączenie”, powiedział Jared CBS. „Mieliśmy tylko cztery sekundy, aby dostać piłkę do połowy, a nie chciałem odkładać moich rezerw – miałem wszystkich chłopaków z ławki przed meczem – nie chciałem stawiać ich w tej pozycji, w której cztery sekundy, więc zrobiłem sobie przerwę i otrzymaliśmy nowe 10 sekund, a on im pomógł. W organizacji, aby zdobyć piłkę.

Dodał: „Nie podobało mu się, kiedy natknął się na linię uścisku dłoni. Zostawię to na tym i pokaże się reszta taśmy”.

Howard powiedział, że sprzeciwił się, by Jared rozpoczął rozmowę na linii uścisku dłoni.

„Cóż, zasadniczo zwróciłem się do menedżera, abym zapamiętał to z powodu tego czasu, a ktoś mnie dotknął i myślę, że nie było to uzasadnione, aby mnie dotykał, ponieważ rozmawialiśmy i komunikowaliśmy się ze sobą” – powiedział Howard dziennikarzom. „Tak się stało i to spowodowało eskalację”.

Niedziela nie była pierwszym, kiedy Howard wdał się w kłótnię z innym trenerem Wielkiej Dziesiątki. Podczas Mistrzostw Konferencji 2021, Howard Musiał zostać oddzielony od Marka Turgona w Maryland, Kiedy poczuł, że Turgeon „szarżuje” w jego kierunku. Howard został wyrzucony z meczu na około 11 minut przed końcem drugiej połowy, ale nie został zatrzymany.

Wisconsin State No. 15 (21-5, 12-4 Big Ten) zdobył w niedzielę 25 punktów za Johnnym Davisem. O tytuł konferencji The Badgers rywalizują z numerami 5 Purdue i 12 Illinois.

Michigan (14-11, 8-7) wciąż jest na bubble w mistrzostwach NCAA. Wolverines zajęli 4 miejsce na początku sezonu, ale nie znaleźli się w pierwszej 25 od sondażu Associated Press 29 listopada.

Rok wcześniej Michigan wygrał sezon zasadniczy Big Ten i przegrał z UCLA w ósmej rundzie NCAA Championship.