24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jesteśmy gotowi gościć broń nuklearną – POLITICO

Jesteśmy gotowi gościć broń nuklearną – POLITICO

Odkąd w lutym 2022 r. rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę na pełną skalę, prezydent Władimir Putin Ukryte groźby nuklearne Na zachód też płot Broń nuklearna na Białorusi graniczy z członkami NATO, Polską, Litwą i Łotwą.

Duda powiedział, że podział energii jądrowej jest przedmiotem dyskusji między Polską a Stanami Zjednoczonymi „od jakiegoś czasu”.

„Mówiłem już o tym kilka razy. Muszę przyznać, że zapytany o to, wyraziłem naszą gotowość” – powiedział.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział Państwowy serwis informacyjny RIA Novosti poinformował w poniedziałek, że Rosja „podejmie wszelkie niezbędne środki odwetowe, aby zagwarantować naszemu bezpieczeństwu”.

Duda, który niedawno odwiedził Nowy Jork i Poznaj kandydata Partii Republikańskiej w 2024 r. Donalda TrumpaTen pierwszy ciepło wypowiadał się o prezydencie, mówiąc, że mają „wiele wspólnych tematów”.

„To był polityk, z którym współpracowałem bezpośrednio ze Stanami Zjednoczonymi przez cztery lata, kiedy był prezydentem Stanów Zjednoczonych” – powiedział Duda. „Chcę bardzo mocno podkreślić, że od tego czasu jesteśmy przyjaciółmi. Bardzo lubię z nim rozmawiać, bo to bardzo ciekawa osobowość i ma duże doświadczenie zarówno w polityce, jak i biznesie.

Ta historia została zaktualizowana.

READ  GE i PKN ORLEN tworzą sojusz morski w Polsce