12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jestem gotów podjąć nowe wyzwania

Jestem gotów podjąć nowe wyzwania

Annette Kontaveit wydała we wtorek szokujące i nieoczekiwane oświadczenie: w wieku zaledwie 27 lat zakończy karierę zawodową w tenisie.

Kontaveit ujawniła w swoim poście na Instagramie, że zdiagnozowano u niej zwyrodnienie dysku lędźwiowego w plecach, co uniemożliwia jej trenowanie i grę na poziomie, który pozwoliłby jej poważnie konkurować z innymi talentami na trasie. To skłoniło ją do podjęcia trudnej decyzji o zakończeniu kariery zawodowej po ostatecznej porażce na Wimbledonie w lipcu.

Kontaveit, który pochodzi z małego kraju Estonii, zajmuje obecnie 79. miejsce na świecie po odpadnięciu z pierwszej rundy na French Open, ale jeszcze w zeszłym roku zajmował drugie miejsce na świecie. W ciągu swojej kariery zdobyła sześć tytułów WTA, a także 11 tytułów ITA w grze pojedynczej. Ale zawsze miała problemy na największych turniejach – jej najlepszym wynikiem w którymkolwiek z nich był wyjazd do ćwierćfinału Australian Open w 2020 roku.

Estoński tenisista Anett Kontaveit został zmuszony do wycofania się z tenisa w wieku 27 lat z powodu problemu z plecami. (Zdjęcie autorstwa Roberta Pranga/Getty Images)

Żaden sportowiec nie chce być zmuszony do zakończenia kariery z powodu kontuzji. Wszyscy wolą podjąć decyzję, kiedy są gotowi i wyjść na własnych warunkach. Kontaveit nie dostała takiej opcji, ale na Wimbledonie będzie miała szansę pożegnać się z meczem, który „dał mi i tak wiele mnie nauczył”.

A jeśli niektóre komentarze pod jej postem na Instagramie są jakąkolwiek wskazówką, nie zabraknie jej życzliwych osób gotowych pożegnać się z nią na słodko. Amerykanin Sloane Stephens to tylko jeden z facetów, którzy zostawili szczery komentarz pod postem Kontaveit na Insta.

„Anett ❤️ Jadę teraz do Estonii, żeby cię odwiedzić! Będę za tobą bardzo tęsknić, nie masz pojęcia! Wiem, że twój następny rozdział będzie niesamowity i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co ty zrób następny!! Nie mogę się doczekać, żeby cię mocno przytulić w Wimpy! Kocham cię”