22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

JAT Capital wysyła zjadliwy list do nowego zarządu Bed Bath & Beyond

JAT Capital wysyła zjadliwy list do nowego zarządu Bed Bath & Beyond

Tablice są wywieszone przed na stałe zamkniętym sklepem detalicznym Bed Bath & Beyond w Hawthorne w Kalifornii, 1 maja 2023 r.

Patrick T. Fallon | AFP | Obrazy Getty’ego

Firma inwestycyjna JAT Capital wysłała w piątek zjadliwy list do nowego zarządu Bed Bath & Beyond, twierdząc, że odmówił on odpowiedzi na pytania akcjonariuszy i zaangażował się w, jak określiła to firma inwestycyjna, bezprecedensowe „złe zachowanie”.

Firma, która posiada 9,6% akcji spółki i twierdzi, że nie jest aktywnym funduszem, skrytykowała zarząd za szereg niewłaściwych zachowań, w tym odwoływanie planowanych konferencji inwestorskich i przeinaczanie faktów na temat obalenia byłego dyrektora generalnego Jonathana Johnsona.

„W ostatnich miesiącach próbowaliśmy konstruktywnie nawiązać kontakt z relacjami inwestorskimi, wyższą kadrą kierowniczą i Radą Dyrektorów, oferując sugestie dotyczące najlepszych praktyk, które mogą zachować i zwiększyć wartość, a ostatnio wskazując działania podjęte przez kierownictwo i Radę, które wydają się „niszczenie wartości dla akcjonariuszy” – czytamy w liście, którego autorem jest założyciel JAT, John Thaler.

„Przyjęliśmy bardziej aktywne stanowisko w stosunku do Beyond, ponieważ, szczerze mówiąc, nigdy w mojej karierze nie widziałem tak złego zachowania zarządu. To, co słyszałem, to, o czym mówiono bezpośrednio do mnie, oraz działania, które podjąłem, których byłem świadkiem na zajęciach, jakich nigdy wcześniej nie widziałem.”

Firma Beyond była wcześniej znana jako Overstock.com, która wykupiła Bed Bath z upadłości i zmieniła jej nazwę. Przed zmianą marki firma Beyond borykała się z powolną sprzedażą i spadającą wartością rynkową. Po pierwszym kwartale nowej spółki Bed Bath wyniki mieszały się z gwałtownymi spadkami sprzedaży i zysków.

Firma nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Na początku tego miesiąca JAT wezwał Beyond do zwolnienia Johnsona. Kilka dni później firma ogłosiła, że ​​ustąpi ze stanowiska.

W swoim piśmie z piątku JAT zakwestionował, dlaczego stanowisko zarządu Johnsona zostało usunięte po jego usunięciu i stwierdził, że jest to próba osłabienia „zdolności akcjonariuszy do wypowiadania się”. Firma oskarżyła także zarząd o oszustwo w związku z decyzją Johnsona o opuszczeniu firmy, bez ogródek mówiąc, że został „zwolniony”.

READ  Co wiesz w tym tygodniu?

„Zamiast zwolnić Johnsona i powiedzieć to publicznie (oświadczenie, które zostałoby dobrze przyjęte przez wszystkich zainteresowanych), zarząd zdecydował się sporządzić komunikat prasowy, w którym Jonathan zasugerował ustąpienie, a nawet wygłosił absurdalne oświadczenie, że on i zarząd wspólnie doszli do wniosku, że „teraz jest idealny czas na „zmianę przywództwa” – napisano w liście.

„Teraz jest idealny moment? W trakcie działań związanych z rebrandingiem firmy, właśnie wtedy, gdy firma rozpoczyna kampanię marketingową o wartości 150 milionów dolarów? I przypadkowo zbiegło się to z wezwaniem akcjonariuszy do obalenia Johnsona? Napisanie komunikatu prasowego fałszywie przedstawiającego fakty i „ oferuje zwodniczy opis sytuacji…” „Wzmacnia przekonanie, że zarząd jest zaangażowany w działania samoobrony i wykorzystywanie poufnych informacji.”

Tymczasem JAT zaprosił Marcusa Lemonisa, dyrektora generalnego Camping World i osobowość telewizyjną, który grał w programie CNBC „The Profit”, do przejęcia firmy. On Dołącz do Zarządu Overstock Ostatni miesiąc i ona Pochwaliła jej ruch Do końca

JAT ponowił te wezwania w piątkowym piśmie i oskarżył zarząd o „wątpliwość” w Lemonisa, zepchnięcie go na bok i odrzucenie jego wiedzy specjalistycznej.

„W jednym z niewielu przypadków, gdy udało mi się porozmawiać z członkiem zarządu w sprawie zakazu Marcusa Lemonisa pomagania w prowadzeniu firmy, [chair of the board] Alison Abraham przyznała mi, że ona (i inne osoby) obawiała się, że „Marcus miał sekretny, zły spisek”. „Rzekomo powtórzyła tę samą obawę tymczasowemu dyrektorowi generalnemu Dave’owi Nielsenowi. Kiedy zapytano ją, na czym może polegać ten„ nikczemny spisek ”, przyznała, że ​​nie wie”.

Lemonis nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

JAT wezwał zarząd Beyond, aby raz na zawsze odpowiedział na jego pytania i wezwał wszystkich, od dostawców po analityków po stronie sprzedaży, do żądania większej przejrzystości.

„Bardzo chciałbym, żeby Zarząd był zmuszony wyjaśnić, co robi. Nie jest to żądanie bezpodstawne. Poniższe działania podjęte przez Zarząd na przestrzeni ostatnich 60 dni wydają się działać na szkodę spółki i akcjonariuszy, ”- napisano w liście. „Zarząd odmówił wyjaśnienia, dlaczego podjął takie decyzje”.

READ  EKSKLUZYWNIE: FTX Bankmana-Frieda, ojcowie kupują posiadłość na Bahamach wartą 121 milionów dolarów

Przeczytaj całą wiadomość poniżej: