24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak Shohei Ohtani może zrezygnować z kontraktu z Dodgersami

Jak Shohei Ohtani może zrezygnować z kontraktu z Dodgersami

Shohei OtaniHistoryczny kontrakt Dodgersów z Dodgersami wywołał niekończące się dyskusje, debaty i krytykę ze względu na bezprecedensowy zakres odroczeń, jaki obejmuje, ale to nie jedyna fajna rzecz w 10-letniej umowie.

Donosi „Sports Illustrated” Tom Verducci Umowa zawiera sformułowania, które „potwierdzają, że klub wywiąże się z obietnicy, że uzyskane oszczędności wykorzysta do zbudowania wokół siebie konkurencyjnego zespołu”. Agent Ohtaniego, Nez Balilo z CAA Sports, powiedział Verducciemu, że Ohtani zapytał go na początku procesu pozyskiwania wolnego agenta, czy większość lub całość jego pensji mogłaby zostać odroczona, aby zapewnić klubowi większą elastyczność w zakresie bieżących wynagrodzeń.

Z tego, co wiemy w MLBTR, jest to pierwsza taka klauzula w kontrakcie jakiegokolwiek zawodnika. Dodatkowe szczegóły dotyczące tego warunku i sposobu jego wdrożenia pozostają niejasne. The Dodgers zgłosili oskarżenia handlowe dotyczące… Tylera Glasnowa I Manuela MargotaOprócz ich ostatniego spotkania z Yoshinobu Yamamotowydaje się wskazywać, że zespół podejmuje już kroki, aby spełnić ten wymóg.

Według Verducciego podatek od luksusu związany z umową Ohtaniego wynosi 46,06 mln dolarów, co mniej więcej pokrywa się z przewidywaniami z początku jego bezpłatnej agencji. Jednak sposób ogłoszenia kontraktu wywołał ostrą krytykę. Można się zastanawiać, czy kontrakt zostałby ogłoszony na 10 lat i odroczono w nim 460 milionów dolarów wraz z odsetkami, wywołałoby to taki sam sprzeciw, jak początkowe ogłoszenie umowy o wartości 700 milionów dolarów… która później według doniesień została opóźniona o 97%. .

Początkowa kwota 700 milionów dolarów brzmi dobrze w kontekście rekrutacji przyszłych klientów CAA, ale przybliżona wycena ligi na 460 milionów dolarów według wartości bieżącej netto to zupełnie inna historia. Oceny MLBPA są jak dotąd nieco niższe; Johna Heymana z New York Post Ćwierkać Liga wycenia kontrakt na 437 830 563 dolarów, ale podatek od luksusu będzie zależał od wyliczeń ligi.

READ  Nominacja Leah Thomas przez University of Pennsylvania do nagrody NCAA „Kobieta Roku” wywołuje sprzeciw

Wiele mówiło się o kontrakcie jako sposobie na oszukanie systemu podatku od luksusu, chociaż kwota CBT wynosząca 46,06 mln dolarów jest zgodna z wyceną transakcji przeprowadzoną przez ligę. W każdym razie umowa w mniejszym stopniu dotyczy obejścia podatku od luksusu, a bardziej sztucznego zaniżania faktycznych wynagrodzeń zespołu w latach 2024–2033.

Bezprecedensowy język umowny nie kończy się na klauzuli konkurencyjnego zespołu. Kena Rosenthala z The Athletic Raporty Że umowa stanowi: „W przypadku określonej zmiany w sztabie Dodgera, zawodnik może rozwiązać kontrakt na koniec sezonu, kiedy nastąpi zmiana”.

Umowa nie określa osoby, która może spowodować odstąpienie Ohtani od umowy. Biorąc pod uwagę ogromną listę odroczonych środków – zaledwie 2 miliony dolarów będą wypłacane Ohtani rocznie w latach 2024–2033, a pozostałe 680 milionów dolarów ma zostać wypłacone w latach 2034–2043 – trudno wyobrazić sobie wycofanie się Ohtani w dowolnym momencie, chyba że język na to pozwoli. Część tych odroczeń zostanie wypłacona w związku z rezygnacją.

Technicznie możliwe jest, że jeśli Ohtani wróci na boisko w 2025 roku, ponownie ugruntuje swoją pozycję rentownego startera i będzie dysponował większymi możliwościami zarobkowymi niż bieżąca wartość netto jego obecnego kontraktu wynosząca około 460 milionów dolarów. Jeśli jednak w momencie teoretycznej możliwości rezygnacji zostanie wpłacone jedynie około 1-2% całkowitego zabezpieczenia, odstąpienie od transakcji nadal będzie trudne.

Z drugiej strony Ohtani swoim pierwotnym przejściem do MLB (oraz w mniejszym stopniu zadziwiającym charakterem swoich obecnych odroczeń) pokazał, że pieniądze niekoniecznie są dla niego najważniejszym priorytetem w przypadku jakiegokolwiek kontraktu. Mówi się także, że zarabia do 50 milionów dolarów rocznie na rekomendacjach i innych możliwościach marketingowych, więc pomysł, że miałby zostawić na stole oszałamiającą część swojego rekordowego kontraktu, aby powrócić do wolnej agencji, nie jest słuszny. warte odwiedzenia. tak jak Poza zasięgiem, jak byłoby to dla wielu innych graczy.

READ  Novak Djokovic wygrywa French Open i swój 23. tytuł Wielkiego Szlema

Wiadomość o bezprecedensowej (jak ją znamy) klauzuli w kontrakcie Ohtaniego wywoła wiele spekulacji. Fani w mediach społecznościowych pytali już o zmiany własnościowe, zmiany w biurze, zmiany w zarządzie, a może nawet o wymianę innych gwiazd, takich jak… Zakłady Mookie I Freddiego Freemana. Ponieważ sama umowa nie określa jasno charakteru zmiany, nie ma sposobu, aby poznać konkretny charakter zmiany personalnej, która powodowałaby przyznanie Ohtani tego prawa. Klauzula ta stanowi kolejny dowód na to, jak daleko Dodgers – i prawdopodobnie inne zespoły – byli skłonni się posunąć, aby zapewnić sobie gwiazdorskie, dwukierunkowe talenty pokoleniowe.

Prezes Giants ds. operacji baseballowych Farhan Zaidi wskazał już, że warunki kontraktu Ohtaniego z Dodgersami zostały zaproponowane przez Ohtaniego i jego agentów i że Giants mogli swobodnie je dopasować. Można przypuszczać, że jeśli w obozie Ohtaniego znalazły się warunki dotyczące inwestowania istniejących oszczędności oraz klauzula warunkowa w stosunku do Dodgersów, to te czynniki pojawiały się także w rozmowach z Giants, Blue Jays i innymi finalistami jego usług.