12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak podaje Bloomberg, hakerzy zajmujący się cyberatakami na CDK żądają wielomilionowego okupu

Jak podaje Bloomberg, hakerzy zajmujący się cyberatakami na CDK żądają wielomilionowego okupu

On gra

Jak podaje Bloomberg, grupa twierdząca, że ​​zhakowała firmę CDK Global zajmującą się oprogramowaniem, żąda dziesiątek milionów dolarów okupu.

CDK, dostarczająca oprogramowanie salonom samochodowym w Ameryce Północnej, zamierza zapłacić okup, ale według firmy dyskusje mogą ulec zmianie. Raport Bloomberga Cytując osobę zaznajomioną z sytuacją.

Źródło podało, że grupa stojąca za włamaniem ma siedzibę w Europie Wschodniej – podaje Bloomberg.

Firma USA TODAY zwróciła się do CDK Global z prośbą o komentarz.

Cyberatak CDK: Hakerzy wymuszają zamknięcie systemów oprogramowania salonów samochodowych po cyberataku

Trzy dni od rozpoczęcia awarii cybernetycznej

Awaria sieci CDK trzeci dzień z rzędu ma wpływ na narzędzia do zarządzania oprogramowaniem i serce operacji dealerów samochodowych w całych Stanach Zjednoczonych

Rzeczniczka CDK Lisa Feeney powiedziała, że ​​w środę firma wyłączyła większość swoich systemów „ze względu na szczególną ostrożność” wobec klientów. Jak wynika z pisma wysłanego do klientów, firma podała, że ​​przywróciła niektóre systemy później tego popołudnia, a następnie ponownie je wyłączyła po wystąpieniu dodatkowego cyberataku.

„Z zachowaniem szczególnej ostrożności i w celu ochrony naszych klientów po raz kolejny proaktywnie zamykamy większość naszych systemów” – czytamy w komunikacie. „Obecnie oceniamy ogólny wpływ i konsultujemy się z ekspertami zewnętrznymi”.

Firma nie podała szacunkowych ram czasowych, w których systemy zostaną ponownie uruchomione. W piątek dealerzy nadal zgłaszali problemy z systemami CDK.

CDK Global współpracuje z 15 000 punktów sprzedaży detalicznej

Finney nie odpowiedział na pytania dotyczące liczby dealerów, których to dotyczyło, ale ze strony internetowej CDK wynika, że ​​firma współpracuje z ponad… 15 000 punktów sprzedaży detalicznej W całej Ameryce Północnej.

READ  Akcje rosną wraz ze spadkiem trendów inflacyjnych w USA i spadkiem rentowności obligacji

CDK Software jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania w chmurze dla dealerów w kraju Pomaga agentom zarządzać Pozyskiwanie pojazdów, sprzedaż, finansowanie, ubezpieczenie, naprawa i konserwacja. Na stronie internetowej firmy jest napisane, że oferuje „Trójpoziomowa strategia cyberbezpieczeństwa Aby zapobiegać, chronić i reagować na cyberataki.”