12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak Joey Chestnut wypadł w porównaniu ze zwycięzcą konkursu hot dogów Nathan’s?

On gra

Joey Chestnut połknął 57 hot dogów i bajgla w czwartek 4 lipca podczas pięciominutowej parady w bazie wojskowej Fort Bliss w El Paso w Teksasie.

To o jednego mniej niż wszystkich zwycięzców 10-minutowego konkursu jedzenia hot dogów dla mężczyzn Nathana na Coney Island, w którym w tym roku zakazano udziału w konkursie Chestnut.

„Na początku jechałem szybko, potem trochę zwolniłem i przez chwilę myślałem, że uda mi się dobić do 60” – powiedział Chestnut po zjedzeniu 57 hot dogów i bułki.

– Nie powstrzymywałem się.

Wcześniej tego samego dnia Pat Bertoletti zjadł 58 hot dogów podczas konkursu Nathan’s Contest i zdobył przyznany mistrzowi musztardowy pas. Był jednym z czterech zawodników, którzy w tym roku zjedli 50 lub więcej hot dogów – czego nikt nie zrobił w zeszłym roku, kiedy Chestnut zdobył swój 16. tytuł z 62 hot dogami.

„Ci goście wykonali świetną robotę!” – powiedział Chestnut SMS-em dla USA TODAY Sports. „Są dużo lepsze niż w zeszłym roku. Jestem naprawdę szczęśliwy ze względu na Pata”.

Dzięki aplikacji USA TODAY szybko dotrzesz do sedna wiadomości. Pobierz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane relacje, krzyżówki, opowiadania audio, e-gazetę i nie tylko.

Przygotowując się do targów w El Paso, 40-letni Chestnut postawił sobie za cel: zjeść więcej hot-dogów i bułek w ciągu pięciu minut, niż zwycięzca konkursu Nathana zjadł w 10 minut.

„Byłbym bardzo szczęśliwy, mogąc to zrobić” – powiedział Chestnut, który w 2021 roku ustanowił rekord Nathans z 76 hot dogami i bułkami.

Chestnutowi zakazano udziału w tegorocznych konkursach, ponieważ podpisał umowę z Impossible Foods. George Shea z Major League Eating, która organizuje konkurs Nathana, powiedział, że firma wprowadziła na rynek roślinnego hot doga, a Nathan uważa, że ​​partnerstwo Chestnut z Impossible Foods stwarza konflikt interesów.

READ  Ofensywa drużyny 49ers Brock Purdy przechodzi ogromną próbę w starciu z obroną Ravens – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Chociaż fanom Chestnuta odmówiono możliwości oglądania go podczas transmisji telewizyjnej ESPN, jego występ z bazy wojskowej był transmitowany na żywo na jego stronie YouTube i obejrzało około 19 000 osób. Rywalizował z czterema żołnierzami, zjadając łącznie 49 hot dogów i bułkę.

W zeszłym tygodniu w rozmowie z USA TODAY Sports Chestnutt powiedział o zakazie Nathansa: „Zdecydowanie odczuwamy duży ból. Jest trochę smutku”.

Powiedział jednak, że to nic w porównaniu z tym, co przeżył w 2022 roku, kiedy startował w zawodach niecałe trzy tygodnie po śmierci matki spowodowanej złamaniem nogi.

„Jest naprawdę źle, ale nie aż tak źle jak tamta sytuacja” – powiedział Chestnut. „Udało mi się przetrwać tę sytuację, przetrwać rok, który przegrałem (w 2015 r. z Mattem Stoneyem) i wrócić silniejszy. Przejdę przez to i zobaczymy, dokąd mnie to zaprowadzi”.