12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Epic Games pozywa Apple do Komisji Europejskiej po sporze dotyczącym projektu przycisków

Epic Games pozywa Apple do Komisji Europejskiej po sporze dotyczącym projektu przycisków

Aktualizacja w sobotę, 6 lipcaEpic Games zaktualizowało swoje oświadczenie, aby potwierdzić, że Apple zaakceptowało już jego wniosek.

W krótkim dodatku Epic powiedział: „Aktualizacja: Apple poinformowało nas, że odrzucona przez nas wcześniej prośba o weryfikację w Epic Games Store została teraz zaakceptowana”.

Epic nie ujawnił, czy wycofał swój apel do Komisji Europejskiej o zbadanie jego „podejrzeń”.

Poniżej oryginalna historia.


Firma Epic Games skierowała sprawę Apple do Komisji Europejskiej w związku z odrzuceniem jej wniosku o certyfikację, twierdząc, że odmowa Apple jest „arbitralna, utrudniająca i narusza ustawę o rynkach cyfrowych (DMA)”.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie Apple.

Epic twierdzi, że używa słów „instalacje” i „zakupy w aplikacji”, ponieważ jest to zgodne z konwencjami nazewnictwa, które użytkownicy aplikacji już znają.

NEWSLETTER: Czy po śmierci Keystone Xbox na dobre porzuci swoje plany dotyczące konsoli do przesyłania strumieniowego?Obejrzyj na YouTube

„Apple już dwukrotnie odrzucił nasz wniosek o licencję dla Epic Games Store, twierdząc, że wygląd i lokalizacja przycisku „Instaluj” firmy Epic jest zbyt podobny do przycisku „Pobierz” firmy Apple oraz że etykieta „Zakupy w aplikacji”… Nasza jest bardzo podobny do oznaczenia „Zakupy w aplikacji” w sklepie App Store.

„Używamy tych samych konwencji nazewnictwa „instalacja” i „zakupy w aplikacji”, co popularne sklepy z aplikacjami na wielu platformach i stosujemy się do standardowych konwencji dotyczących przycisków w aplikacjach na iOS. Staramy się po prostu stworzyć sklep zrozumiały dla użytkowników mobilnych , a ujawnianie informacji o zakupach w aplikacji to najlepsza praktyka organizacyjna stosowana obecnie we wszystkich sklepach.

„Odmowa Apple jest arbitralna, obstrukcyjna i narusza DMA, w związku z czym podzieliliśmy się naszymi obawami z Komisją Europejską” – podsumował Epic. „Pomijając dalsze przeszkody ze strony Apple, jesteśmy gotowi na uruchomienie gry w Epic Games Store i Fortnite na iOS w UE w ciągu najbliższych dwóch miesięcy”.

Na wypadek gdybyś to przeoczył, unijne organy regulacyjne niedawno wszczęły nowe dochodzenie w związku z zarzutami, że Apple nie przestrzega przepisów UE.

Komisja Europejska, która w marcu ubiegłego roku rozpoczęła dochodzenie w sprawie zarzutów Apple dotyczących nieprzestrzegania przepisów, oskarżyła Apple o naruszenie ustawy o rynkach cyfrowych, co oznacza, że ​​Apple może zostać ukarany grzywną w wysokości do 10% globalnych rocznych przychodów firmy. To może nie wydawać się dużo, ale biorąc pod uwagę, że Apple generuje 301 miliardów funtów (383 miliardów dolarów) rocznie, jest to znacząca kara.

Jak wyjaśnił nam wówczas Tom, wcześniej ogłoszone rozwiązanie Apple spełniające zasady DMA spotkało się z ostrą krytyką ze względu na opłaty i ograniczenia, przez co uruchamianie gier i aplikacji poza App Store jest drogie – jak nazwał to długoletni prezes Epic Games Tim Sweeney. legalny rywal, „Hot Trash”.