22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak introwertyczny kandydat do pracy zmienił moje zdanie

Jak introwertyczny kandydat do pracy zmienił moje zdanie

Barbara Corcoran w serialu „Shark Tank” w telewizji ABC.

Mitch Haseth | Ogólne treści rozrywkowe Disneya | Obrazy Getty’ego

Barbara Corcoran prawie przegapiła „najlepszego pracownika”, jakiego kiedykolwiek zatrudniła, ponieważ potencjalny pracownik wydawał się zbyt zamknięty w sobie.

„Kiedy zaczynałem swoją działalność [in 1973]„Potrzebowałem ludzi, którzy dołączą do mojej firmy z branży nieruchomości” – powiedział inwestor-milioner i przedsiębiorca z branży nieruchomości. Najnowsze wideo z TikToka. „Ale nie miałam wiele do zaoferowania, a o dobrych ludzi naprawdę trudno było.”

Wkracza Esther Kaplan, która ostatecznie została partnerem biznesowym Corcoran i wieloletnim prezesem Grupy Corcoran. Jednak w tamtym czasie Kaplan nie wydawała się odpowiednią kandydatką na stanowisko sprzedawcy, o które się ubiegała, stwierdził Corcoran.

„To była mała kobieta w małej dzianinowej sukience z małymi perłowymi guzikami i mówiła tak cicho, że ledwo słyszałem, co mówiła” – powiedział Corcoran. „Wiedziałam już, że wspaniali sprzedawcy są zazwyczaj głośni i entuzjastyczni. Podałem więc Esther swoją wizytówkę i powiedziałem, że zadzwonię, jeśli coś się stanie, ale nie mam zamiaru do niej dzwonić. „

Corcoran pamięta, jak Kaplan brał kartę i wkładał ją do starannie zorganizowanej torby, wraz z oznaczonymi sekcjami. Powiedziała, że ​​nieoczekiwana aranżacja i dbałość o szczegóły zrobiły wrażenie na Corcoranie.

„Mając taki umysł, wiedziałam, że chcę, aby moja praca znalazła się w jej portfolio” – powiedziała Corcoran. „Natychmiast otworzyłem dla niej stanowisko i powiedziałem, że bardzo chcę wziąć ją pod swoje skrzydła i nauczyć wszystkiego, czego potrzebuje, aby sprzedawać”.

Corcoran dodał, że celem Kaplana nie było zostanie wybitnym sprzedawcą. Zamiast tego chodziło o to, aby Kaplan skontaktowała się z nami i zobaczyła, jak najlepiej będzie mogła później pomóc firmie. „Miała wszystkie cechy, których ja nie miałem, a dwa lata później prowadziliśmy firmę ramię w ramię” – powiedział Corcoran.

READ  Amazon twierdzi, że te niesamowite sterowniki dostawy tak naprawdę nie działają dla Amazon

Nie musisz być ekstrawertykiem, aby być świetnym przywódcą. Według autorki bestsellerów Susan Cain introwertycy zazwyczaj mają trzy cechy, które mogą pomóc w osiągnięciu doskonałości w rolach przywódczych:

  • Konserwatywne i wykalkulowane podejście do ryzyka
  • Wysoki poziom kreatywności
  • Skuteczne umiejętności rozwiązywania problemów

Mimo to introwertycy często czują, że aby osiągnąć sukces, muszą naśladować stereotypowo ekstrawertyczne osobowości.

„W naszej kulturze uprzedzenia wobec introwersji są tak głębokie, że internalizujemy je w tak młodym wieku” – Cain, introwertyk, powiedział w wykładzie Google Conversations w 2012 roku. Dodała, że ​​introwertycy są „rutynowo pomijani” na stanowiskach kierowniczych.

Twoje wyzwanie w miejscu pracy: Stwórz środowisko, w którym oba style zachowania mogą współistnieć.

„Ta podwójna struktura naszego postrzegania charakteru prowadzi do ogromnego marnowania talentu, energii i szczęścia” – powiedział Kane. „Musimy przyjąć znacznie bardziej podejście yin i yang, aby zrównoważyć te dwa podejścia”.

W przypadku Kaplana spędziła ponad 20 lat pomagając w prowadzeniu Grupy Corcoran, zajmując się systemami archiwizacji, finansami i prawnymi aspektami działalności. Corcoran nadzorowała public relations, reklamę, marketing i rekrutację, powiedziała.

W 2000 roku zastąpił Kaplana na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego autorstwa Pameli Lipman. W następnym roku Corcoran sprzedał firmę za 66 milionów dolarów.

Ujawnienie: CNBC posiada wyłączne prawa do transmisji kablowej poza siecią do „Shark Tank”, w którym Barbara Corcoran jest panelistką.

Nie przegap: Chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Dostaje Bezpłatny przewodnik Warrena Buffetta po inwestowaniu w CNBCktóry podsumowuje najlepsze rady miliardera dla zwykłych inwestorów, nakazy i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.