1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak Elgar pomógł Polsce podczas I wojny światowej?

Anna 6 lipca 1915, Sir Edward Elgar Zamontowany na platformie konduktora Queen’s Hall w Londynie Poprowadzić Londyńską Orkiestrę Symfoniczną (jeden Najlepsze zespoły na świecie) W dużej organizacji patriotycznej pisał niedawno.

Jedna z jego celebrytek Parady luksusowe i sytuacyjnePrawdopodobnie? Nie dokładnie. Nazywany kawałkiem Polska – Łacińskie słowo oznaczające Polskę – i napisał to Elgar na specjalny koncert na rzecz Polskiego Funduszu Pomocy Ofiarom Pomocy. Powstała w odpowiedzi Pierwsza Wojna Swiatowa, Fundusz powstał, aby pomóc Polakom uwikłanym w krwawy konflikt między siłami rosyjskimi i niemieckimi w Europie Wschodniej.

Biało-czerwone wstążki, polskie barwy narodowe, projektowały podręczniki do programów, a w środku były przesłania wielkiego polskiego pianisty Ignacego Jana Paterowskiego. Polska fantazja w oryginalnych motywach na fortepian i zespół Jedna z prac biorących udział w koncercie. Paterovsky był współzałożycielem Polskiej Grupy Pomocy Ofiarom Pomocy kilka miesięcy temu i przekazał 2 miliony dolarów z własnych środków na pomoc humanitarną.

Dlaczego Elgar skomponował muzykę? Polska Aby pomóc Polakom?

Ale co, jeśli angielski kompozytor napisze utwór, by podnieść na duchu Polaków? Czy ta praca nie była lepiej wykonana przez polskich kompozytorów? Wielu próbowało. Na przykład wyprodukowany przez Jigmonda Stojowskiego kantata Modlitwa za Polskę W tym samym roku co Elgar Polska, a Paterowski napisał później Hymn Patriotyczny Hej, biały orzeł.

Ale kiedy wybuchła wojna w 1914 roku, Polska była beznadziejnie podzielonym terytorium, a nie niepodległym, suwerennym narodem. Zdominowany przez kombinację władz austro-węgierskich, pruskich i rosyjskich, jego młodzież została zmuszona do działania wszystkich trzech sił w celach wojennych, często konfrontując się z innymi Polakami w bitwach. Napisanie muzyki patriotycznej dla narodu, który od ponad wieku nie miał osobowości prawnej, wydawało się niemożliwe, ponieważ Europa dzieliła się.

A jednak Elgar właśnie to zrobił. Ale dlaczego? Ważny był jego kontakt z polskim cudzoziemcem Emilem Mainorskim. Maynorsky jest głównym dyrygentem szkockiego zespołu (obecnie Royal Scottish National Band) od 1910 roku i znał zarówno Elgara, jak i dyrygenta Thomasa Peacha. Jak wielu polskich emigrantów, Mainarsky miał silne pragnienie ponownego zjednoczenia swojej ojczyzny i wniósł znaczący wkład w wysiłek wojenny. Zlecił Elgarowi napisanie Polska Na koncert funduszu pomocy humanitarnej w Londynie, gdzie ruch Polska Symfonia również zostanie dołączona. Według badacza Elgara, Gerolda Northrobe Moore’a, to właśnie Minorsky zaproponował polską melodię narodową – The வார்சாவியங்கா, Z dymem z ognia I to Mazurka w Deprowskim (Stał się hymnem Polski) – Elgar zawarty w 14-minutowej „Przedmowie symfonicznej”
Skończył pisać.

READ  Rakuten uruchomi darmowy kanał streamingowy w Polsce

Jako patriota Elgar nie miał trudności z uświadomieniem sobie trudnej sytuacji uciskanego ludu, pisał podobnie. Kurant Do wojennej Belgii rok wcześniej. Tak jak Polska Zaawansowany i dodał kolejne muzyczne cytaty z Paterowskiegoovsk Polska Fantazja I telenowela (op. 37, nr 1) – jak ujął to Elgar, „łącząc dwa wielkie nazwiska w muzyce polskiej”.

zrobię Polska Nadal Chcesz wystąpić?

Elgar oddany Polska Paterowskiemu jako liderowi Polskiej Inicjatywy Pomocy Ofiarom. Chociaż nowa misja okazała się wówczas udana, Polska Obecnie jest często pomijany i rzadko odbywa trasę koncertową. Paterowski to pochwalił. „Słyszałem o twojej klasycznej scenerii przy dwóch różnych okazjach” – napisał – „a twoja przyjaźń była głęboko poruszona wdziękiem myśli i poruszona eleganckim pięknem twoich prac”.

Elgar uważał, że jest wystarczająco dobry Polska Aby zarejestrować jego skróconą wersję w 1919 r. dla HMV. W tym czasie muzyk, który stał się politykiem Paterowski, był już premierem swojego nowo wyzwolonego kraju, a Polska znów była narodem.

Przeczytaj nasze Recenzje najnowszych postów Elgara są tutaj

Dowiedz się więcej o Elgar i jego prace są tutaj

Nazwaliśmy Elgara jako jednego Najlepsi kompozytorzy wszech czasów