24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Izrael daje szpitalowi Al-Shifa w Gazie godzinę na ewakuację: Doktor |  Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Izrael daje szpitalowi Al-Shifa w Gazie godzinę na ewakuację: Doktor | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

popsuł się,

Tysiące wysiedlonych i chorych osób, z których wiele jest w stanie krytycznym, nie ma karetek ani środków transportu.

Źródło medyczne poinformowało Al Jazeerę, że siły okupacyjne dały lekarzom, pacjentom i wysiedleńcom szpitala Al-Shifa w Gazie godzinę na ewakuację kompleksu.

Lekarz stwierdził, że jest to „niemożliwe”, ponieważ w ośrodku, który był przez kilka dni bombardowany i oblegany przez siły izraelskie, przebywa około 7 000 osób, w tym pacjenci w stanie krytycznym.

„Nie mają karetek, którymi można by przewieźć pacjentów i wcześniaki na południe [of Gaza]– podała w sobotę Youmna Al-Sayed z Al Jazeery w raporcie Khan Yunis z południowej Gazy.

„To właśnie nazwał «kryzysem» – wezwanie ich do ewakuacji w ciągu godziny”.

Wśród mieszkańców Shifa znajduje się ponad 300 chorych, z których część lub większość jest w stanie poważnym lub krytycznym, a także tysiące wysiedlonych rodzin.

Al-Sayed dodała, że ​​liczba ta obejmuje również „co najmniej 35 wcześniaków, które przez osiem dni przebywały poza inkubatorami z powodu braku tlenu i prądu”. Bez pieczy zastępczej pozostało 39 dzieci; Nasz korespondent dodał, że cztery osoby zmarły późno w piątek, a pięć jest obecnie w poważnym stanie.

„W mieście Gaza i na północy nie ma transportu z powodu braku paliwa. Oczekuje się zatem, że ludzie będą ewakuowani pieszo. Lekarze mówią nam, że piesza ewakuacja przy tak dużej liczbie osób jest niemożliwa.

Al-Sayed powiedział, że armia izraelska nakazała ewakuację ludzi ulicą Al-Rashid, „a nie zwykłą ulicą czy trasą, którą powinni wybierać ludzie ewakuowani na południe, zwykle wybierają ulicę Salah Al-Din”.

W szpitalu od co najmniej tygodnia brakuje żywności, wody, prądu i tlenu, podczas gdy w ciągu ostatnich dwóch dni izraelskie wojsko i czołgi dokonywały nalotów na szpital.

Izrael twierdził, że Hamas miał pod szpitalem centrum dowodzenia, ale nie znalazł żadnych dowodów na poparcie swojego twierdzenia. Hamas i pracownicy szpitali od dawna odrzucają izraelskie twierdzenia.

READ  Aktywiści twierdzą, że globalne firmy „oszukują społeczeństwo z miliardowych podatków”, aby uniknąć płacenia podatków

To przełomowa historia. Więcej do obserwowania.