29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Indie są czujne na nowe zmienne, gdy fala Covid przetacza się przez Chiny


Nowe Delhi
CNN

Indie Minister Zdrowia zalecił społeczeństwu podjęcie środków ostrożności przeciwko Covid-19, w tym szczepienia i noszenie maseczek, ponieważ kraj pozostaje wyczulony na potencjalne nowe warianty, które mogą pojawić się w wyniku fali infekcji przetaczającej się przez sąsiednie kraje. Chiny.

Minister zdrowia Mansukh Mandavia powiedział w czwartek parlamentowi, że Indie rozpoczną losowe testy 2% międzynarodowych podróżnych przybywających na krajowe lotniska, po tym, jak poprosił władze regionalne o przesłanie pozytywnych próbek do laboratoriów monitorujących nowe szczepy Covid.

„Państwa zostały poproszone o uświadomienie ludziom (konieczności) noszenia masek, stosowania środków dezynfekujących do rąk, utrzymywania higieny dróg oddechowych i dystansu społecznego” – powiedział Mandaviya, zachęcając Hindusów do zastrzyków przypominających lub szczepionek.

Przemawiając w środę na spotkaniu mającym na celu przegląd sytuacji Covid w kraju w związku z rosnącą liczbą przypadków w kilku krajach azjatyckich, Mandaviya powiedział: „Covid jeszcze się nie skończył. Poleciłem wszystkim zainteresowanym, aby byli w pogotowiu i wzmocnili nadzór”.

Indie, kraj liczący 1,3 miliarda ludzi, złagodziły ograniczenia Covid na początku tego roku po tym, jak liczba infekcji spadła, a ludzie w większości przestali nosić maski na zewnątrz.

Ostrzeżenia indyjskiego ministra pojawiają się, gdy Chiny się przygotowują infekcje Aby rozprzestrzenić się z największych miast na rozległe tereny wiejskie, jego wpływ pospiesznie i nieprzygotowany Wyjście z covidu zero strategię na początku tego miesiąca.

W środę szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus wyraził zaniepokojenie wzrostem przypadków w Chinach, podkreślając, że jest zaniepokojony „wzrostem doniesień o ciężkiej chorobie”.

„Aby przeprowadzić kompleksową ocenę ryzyka sytuacji w terenie, WHO potrzebuje bardziej szczegółowych informacji na temat ciężkości choroby, hospitalizacji i wymagań dotyczących wsparcia OIOM” – powiedział Tedros na konferencji prasowej.

Wzrost może doprowadzić do prawie miliona zgonów w Chinach, Według badania opublikowanego w zeszłym tygodniudodając, że prawdopodobnie spowoduje to również przeciążenie wielu lokalnych systemów opieki zdrowotnej w kraju.

READ  Słowacja wyśle ​​ukraińską obronę przeciwlotniczą S-300, jeśli NATO uzupełni swoją broń

Tymczasem chińscy eksperci ostrzegają, że najgorsze dopiero nadejdzie. Wu Zunyu, główny epidemiolog w Chińskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), powiedział w zeszłym tygodniu, że Chiny doświadczają pierwszej z trzech oczekiwanych fal infekcji tej zimy.

W zeszłym roku Indie zostały spustoszone przez drugą falę koronawirusa Covid-19, który pochłonął dziesiątki tysięcy istnień ludzkich i uszkodził krajowy system opieki zdrowotnej.

Od tego czasu Indie podały ponad dwa miliardy szczepionek Covid, a prawie 75% populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę, zgodnie z danymi dane z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Według ministerstwa zdrowia Indie odnotowują „stały spadek” liczby przypadków, ze średnią około 150 infekcji dziennie w całym kraju od 19 grudnia.

„Jesteśmy gotowi poradzić sobie z każdą sytuacją” – powiedział minister zdrowia Mandavia Powiedział W poście na Twitterze w środę.