3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Indie odnotowują 656 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w obliczu paniki JN.1, odnotowują wzrost liczby aktywnych przypadków |  Najnowsze wiadomości z Indii

Indie odnotowują 656 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w obliczu paniki JN.1, odnotowują wzrost liczby aktywnych przypadków | Najnowsze wiadomości z Indii

W niedzielę w Indiach odnotowano spadek dziennej liczby przypadków Covid-19, przy czym w kraju odnotowano 656 infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin. W sobotę w Indiach w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano łącznie 752 przypadki.

Indie odnotowują 656 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin, a liczba aktywnych przypadków sięga 3742 (dla reprezentacji)

Według danych Ministerstwa Zdrowia Unii liczba aktywnych przypadków w kraju wzrosła do 3742, podczas gdy łączna liczba przypadków pozostała na poziomie 4,50 lakh crore (4 50 08 620).

Zakończ poprzedni rok i przygotuj się na 2024 z HT! Kliknij tutaj

W Kerali w ciągu 24 godzin zgłoszono jeden nowy zgon związany z Covid-19, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych do 5 33 333. Wskaźnik śmiertelności przypadków wyniósł 1,19 procent. Tymczasem, jak podaje strona internetowa Ministerstwa Zdrowia, liczba ozdrowieńców wzrosła do 4 44 71 545, a wskaźnik wyzdrowień w kraju wynosi 98,81%.

Dzieje się tak w związku z rosnącymi obawami związanymi z pojawieniem się nowego szczepu nowo powstającego wirusa koronaawirusa (Covid-19) JN.1. Indie zgłosiły dotychczas aż 22 przypadki nowego szczepu koronaawirusa, co budzi obawy w całym kraju. Pierwszy przypadek stwierdzono u 79-letniej kobiety w Kerali. Spośród wszystkich przypadków 19 wykryto w Goa, po jednym w Kerali i Maharasztrze, a szczegóły jednego przypadku nie zostały jeszcze ujawnione.

Wariant JN.1 – potomek wirusa Omicron – został sklasyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako „wariant budzący obawy”. Jednakże WHO podkreśliła, że ​​w oparciu o aktualne dowody ogólne ryzyko stwarzane przez JN.1 pozostaje niskie.

Chociaż eksperci zalecają zwracanie uwagi na objawy takie jak kaszel, przeziębienie, ból gardła, ból głowy, wiotkie ruchy i łagodna duszność oraz podejmowanie środków ostrożności, twierdzą również, że na tym etapie nie ma powodu do paniki. Według byłego dyrektora AIIMS i głównego pulmonologa, dr Randeepa Gulerii, chociaż N.1 jest bardziej zakaźny, nie powoduje poważnych infekcji ani hospitalizacji.

(Przy udziale agencji)

READ  Władze Ukrainy poinformowały, że celem cyberataku były banki i Ministerstwo Obrony Ukrainy