25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ikea wysyła prawników po niezależnego programistę, aby stworzyli horror o sklepie meblowym

Ikea wysyła prawników po niezależnego programistę, aby stworzyli horror o sklepie meblowym

Ikea wydała nakaz zaprzestania działalności niezależnemu twórcy horrorów, nalegając na zmianę niewydanej gry horroru, aby zapobiec presji i graczom, aby nie porównywali jej z globalną serią mebli.

Sklep zamknięty O czym mówiliśmy dwa tygodnie temu – Niesamowite połączenie Lasu (w którym niedawno odłożono „Synowie Lasu”) i monotonii codziennego życia, a pochodzi od niezależnego dewelopera Ziggy.

Eurogamer Newscast: Czy Konami uda się przywrócić Silent Hill do życia?

Chociaż nie używa żadnego z produktów, nazw ani znaków towarowych Ikei, Ikea uważa, że ​​deweloper narusza jego prawa autorskie i wysłał nowojorską firmę prawniczą Fross Zelnick. Tak więc Ziggy, który ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, ma dziesięć dni na wprowadzenie zmian lub podjęcie kroków prawnych.

„Prawnicy IKEA skontaktowali się ze mną w sprawie The Store is Close” – Ziggy ćwierkanielink do artykułu w Kotaku.

„Zamierzałem spędzić ostatni tydzień na Kickstarterze przygotowując aktualizację dla wszystkich nowych testerów alfa. Ale teraz muszę całkowicie zmienić wygląd gry, abym nie został pozwany”.

Zapytany, czy celowo zaprojektował sklep lub jego zawartość z myślą o IKEA, Ziggy powiedział: „Kupiłem zestawy standardowych mebli, aby stworzyć tę grę”.

Ikea nie jest jednak przekonana.

„Twoja gra wykorzystuje niebiesko-żółty znak ze skandynawską nazwą w sklepie, niebieski, pudełkowaty budynek, pionowe żółte T-shirty identyczne z tymi noszonymi przez personel Ikei, szarą ścieżkę na podłodze, meble przypominające meble z Ikei i oznakowanie produktów, które przypomina oznakowanie Ikei” – podkreślają dokumenty prawne. „Wszystko powyższe od razu wskazuje, że gra odbywa się w sklepie Ikea”.

Prawnicy argumentują również, że nawet jeśli prasa hazardowa nie nawiązuje bezpośredniego kontaktu z Ikeą, czytelnicy mają: „Ponadto wiele komentarzy czytelników tych historii kojarzy się ze sklepami Ikea”, czytamy w liście.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o The Store is Closed, Ziggy stworzył profil Kickstarter Page i zostanie uruchomiona na PC, Xbox Series XS i PS5. Mógłbyś Umieść go teraz na swojej liście życzeń na Steam.

READ  Te inteligentne okulary Razer za 200 USD kosztują tylko 25 USD w Cyberponiedziałek