16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

ICQ zostanie zamknięte 26 czerwca

ICQ zostanie zamknięte 26 czerwca

ICQ, który był bardzo popularnym komunikatorem przez krótki czas w latach 90. i na początku XXI wieku, ma zaledwie miesiąc, zanim dołączy do innych starszych aplikacji i oprogramowania w wielkiej, wielkiej podniebnej farmie. Jej zdaniem przestanie działać 26 czerwca strona internetowa, co zachęca również użytkowników do przechodzenia do VK Messenger w celu swobodnych rozmów i do VK WorkSpace do rozmów zawodowych. ICQ pojawiło się w czasie, gdy większość ludzi korzystała z IRC do rozmów. Jednak IRC był przeznaczony głównie do rozmów grupowych – ICQ ułatwiał komunikację między dwiema osobami.

Użytkownikom, którzy założyli konto, przydzielany był numer, który z biegiem czasu stawał się coraz dłuższy, gdyż był nadawany sekwencyjnie. Najkrótsze liczby składały się z pięciu cyfr, co oznacza, że ​​użytkownicy, którzy je otrzymali, byli tam od początku. ICQ osiągnęło szczyt na początku XXI wieku, kiedy osiągnęło 100 milionów zarejestrowanych kont. Chociaż popularność AIM, Yahoo Messenger i MSN Messenger nie trwała długo, słynne „och!” ICQ Dźwięk powiadomień pozostał niezapomniany dla wielu internautów tamtego okresu.

ICQ, wywodzące się od wyrażenia „pytam cię”, zostało opracowane przez izraelską firmę Mirabilis. Następnie kupił ją AOL, a następnie rosyjska spółka Mail.Ru Group, obecnie znana jako VK, posiadająca własne media społecznościowe i usługi przesyłania wiadomości.

READ  iPhone 16 Pro: w tym roku pojawią się cztery nowe funkcje aparatu