19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hermès jest oskarżany o naruszenie prawa antymonopolowego poprzez sprzedaż Birkinsów wyłącznie „godnym” klientom.

Hermès jest oskarżany o naruszenie prawa antymonopolowego poprzez sprzedaż Birkinsów wyłącznie „godnym” klientom.

Nowy pozew zbiorowy w Kalifornii oskarża Hermès o naruszenie prawa antymonopolowego poprzez sprzedaż swojej kultowej luksusowej torebki Birkin wyłącznie klientom, którzy mają wystarczającą historię zakupów innych produktów.

W pozwie złożonym we wtorek przed sądem federalnym w San Francisco zarzuca się, że partnerzy detaliczni namawiają klientów do zakupu dodatkowych produktów Hermès – towarów dostępnych publicznie, takich jak szaliki, biżuteria, buty i artykuły gospodarstwa domowego – aby mieć szansę na zakup ekskluzywne produkty. zamiar.

„Zazwyczaj tylko ci konsumenci, których uzna się za godnych zakupu torebki Birkin, będą wystawiać torebkę Birkin (w prywatnym pokoju). Wybrany konsument będzie miał możliwość zakupu konkretnej oferowanej mu torebki Birkin, „ – czytamy w pozwie, dodając, że klienci nie mogą następnie zamówić innej torebki Birkin, która lepiej odpowiadałaby ich preferencjom.

Hermès zachęca sprzedawców, aby korzystali z ekskluzywności torby – którą w pozwie określa się mianem „ikony mody” – i wykorzystywali możliwość jej wyboru do zachęcania do zakupów innych artykułów.

„Pozwani poinstruowali tych sprzedawców, aby oferowali torby Birkin wyłącznie konsumentom, którzy przedstawili wystarczającą „historię zakupów” lub „dokumentację zakupów” dotyczącą dodatkowych produktów pozwanych, takich jak buty, szaliki, paski, biżuteria i artykuły gospodarstwa domowego”. Garnitur mówi.

„Dopiero gdy konsument będzie miał wystarczającą historię zakupów lub profil zakupów u pozwanych, będzie miał możliwość zakupu torebki Birkin” – kontynuowano w pozwie.

The Hill zwrócił się do Hermès z prośbą o komentarz.

Pozew zbiorowy został złożony przez dwóch powodów, którzy domagali się statusu pozwu zbiorowego w związku z, jak to mówią, „tysiącami członków”, którzy rzekomo odnieśli krzywdę w wyniku podobnych rzekomych praktyk. Jeden z powodów „wydał w Hermès dziesiątki tysięcy dolarów i był zmuszony kupić produkty dodatkowe, aby uzyskać dostęp do torebek Hermès Birkin”.

READ  Strateg mówi, że rynki są wykupione i należy spodziewać się korekty

Jak wynika z pozwu, gdy powód chciał kupić drugą torebkę Birkin, powiedziano mu, że torby specjalistyczne trafią do „klientów, którzy konsekwentnie wspierają naszą działalność”.

Drugi powód kilkakrotnie próbował kupić torebkę Birkin, ale „za każdym razem mówiono mu, że musi kupić inne towary i akcesoria”.

W pozwie zbiorowym zwrócono się do sądu o zakazanie Hermès angażowania się w zarzucane działania. Domaga się także ustalenia bliżej nieokreślonej wysokości odszkodowania pieniężnego i zadośćuczynienia.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.