22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Granica: Tinderowe sylwetki polskich żołnierzy pojawiają się na Białorusi

Granica: Tinderowe sylwetki polskich żołnierzy pojawiają się na Białorusi

Polscy wojownicy w poszukiwaniu miłości pojawili się w białoruskim Tinderze i zaskoczyli miejscowych. Z około 12 000 żołnierzy blisko granicy między dwoma krajami, procesor randkowy zbierał głównie profile młodych ludzi w wieku dwudziestu lat.

Posty Świergot Białoruska powiedziała: „Gdybyś była kobietą w Grotnie, Tinder wyglądałby teraz tak. To nie jest zabawne ”- powiedział, zanim połączył się ze zrzutem ekranu siedmiu zmęczonych wierzących. Jednym z profili był także białoruski żołnierz.

Miasto Grotno w zachodniej Białorusi, liczące około 369 000 mieszkańców, znajduje się 24 km od granicy z Polską, gdzie ponad 2000 migrantów – głównie z Bliskiego Wschodu – jest uwikłanych w rosnące napięcia między potężnym przywódcą Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, a Unia Europejska. którego członkiem jest Polska.

Od lata Łukaszenko wykorzystuje zaufanie niektórych najbardziej nieufnych ludzi na świecie, by ukarać UE po powszechnych haniebnych wyborach w sierpniu 2020 roku.

W poniedziałek setki osób podeszło do przejścia granicznego Kuźnica po białoruskiej stronie granicy, licząc na bezpieczny wjazd do Europy. W miarę obniżania się nocnych temperatur i coraz większej liczby osób przybywających ze stolicy Białorusi, Mińska, sytuacja ludzi utkniętych między dwoma krajami gwałtownie się pogarsza.

Polacy zajęli twarde stanowisko w sprawie imigracji i zamknęli punkt kontrolny Kuźnica. Osoby, które wjeżdżają na terytorium UE, są często zmuszane do przedostania się na Białoruś przez polską straż graniczną, wbrew międzynarodowym przepisom azylowym.

Kraj odrzucił również pomoc unijnej agencji granicznej Frontex, co wskazuje na jej zaangażowanie w rozwiązanie kryzysu na własnych warunkach.

READ  Ukraiński DTEK zbuduje pierwszy obiekt energetyczny w Polsce