3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gracz Baldur’s Gate 3 żałuje, że nie użył krytycznych wzmocnień w obawie przed konsekwencjami fabularnymi

Gracz Baldur’s Gate 3 żałuje, że nie użył krytycznych wzmocnień w obawie przed konsekwencjami fabularnymi

opublikowany: 2023-10-02T12:19:40

Zaktualizowano: 2023-10-02T12:19:53

Wielu graczy Baldur’s Gate 3 woli unikać dodawania do mózgu kolejnych kijanek, ale jeden z fanów podzielił się tym, jak żałuje podjęcia tej decyzji – i podkreślił brakujące ulepszenia statystyk, które mają niewielkie konsekwencje.

Chociaż gracze mogą zrobić prawie wszystko w Baldur’s Gate 3, w niektórych przypadkach wybór wydaje się bardzo ograniczony. Jedną z takich sytuacji jest wybór, czy przyjąć do mózgu więcej kijanek, czy też całkowicie ich unikać.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Dodanie większej liczby kijanek zapewni graczowi kilka bardzo dobrych wzmocnień, ale wielu z nich odmawia udziału w obawie, że będzie to miało bezpośredni wpływ na zakończenie. Jednak jeden z graczy wyraził ubolewanie z powodu tego wyboru, wyjaśniając prawdziwe konsekwencje tej kluczowej decyzji.

Gracz Baldur’s Gate 3 opowiada o rzeczywistych konsekwencjach używania kijanek

Studio Larian

Publikacja na ReddicieJeden z użytkowników opowiedział, jak „uratował wszystkie moje kijanki, ponieważ pomyślałem, po co miałbym wkładać do umysłu więcej kijanek, skoro desperacko potrzebowałem lekarstwa, więc tego nie zrobiłem”. W ten sposób często zastanawiają się, dlaczego szukając leczenia mogą pogorszyć sytuację.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Jednak użytkownik następnie wyjaśnił, że „132 godziny po ukończeniu gry: nie miało to nawet wpływu na fabułę i przegapiłem fajną funkcję”.

Dzieląc się swoją frustracją i wyrzutami sumienia na Reddicie Baldur’s Gate 3, było jasne, że cała społeczność zrozumiała ich trudną sytuację.

Zarejestruj się w Dexerto za darmo i zyskaj

Mniej reklam|Tryb ciemny|Gry, telewizja, filmy i programy technologiczne

Niektórzy krytykowali BG3, stwierdzając, że „gra naprawdę dobrze sobie radzi, z jakiegoś powodu odstraszając cię przed użyciem kijanek na początku. Chciałbym, żeby ten wybór miał większy wpływ na grę poza koniecznością wykonywania testu Mądrości przy pewnym momencie po drodze.”

Inni wyrazili szok z powodu tej decyzji, w tym głównego wyboru dokonanego pod koniec Rozdziału 2: „Tak, byłem bardzo zaskoczony, że częściowa sprawa z Illitidianem nie miała większych konsekwencji”.

Większość podzieliła się swoim zaskoczeniem, inni jednak ulegli pokusie Kijanki i podzielili się ze społecznością mocą tej decyzji: „Cieszę się, że tego nie zrobiłem, ponieważ uznałem, że te moce są przydatne, zwłaszcza Odstrzał Słabego , Reakcja psioniczna, Szczęście w odległych krainach i magia.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Takie moce mogą być bardzo przydatne w bitwach z bossami, ale zrozumiałe jest, że wielu graczy jest zszokowanych faktem, że wybór nie ma wpływu na narrację.

Decyzja o nieumieszczaniu większej liczby kijanek w mózgach postaci jest czymś, co zrobiło wielu graczy, ale teraz wydaje się, że więcej graczy wybierze tę moc, gdy zda sobie sprawę, że ma to bardzo niewielkie konsekwencje.