19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google udostępnia wersję deweloperską Androida 15 dla urządzenia Pixel

Google udostępnia wersję deweloperską Androida 15 dla urządzenia Pixel

Google udostępnia dziś Androida 15 Developer Preview 1. To już dziewiąty rok, w którym Google zapewnia wczesną analizę kierunku, w jakim zmierza Android, przed stabilną premierą jeszcze w tym roku.

Po raz piąty wersja zapoznawcza rozpocznie się w lutym, aby dać programistom więcej czasu na przesłanie opinii i aktualizację aplikacji.

Istnieje kilka filarów wsparcia dla Androida 15, zaczynając od Chroń prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Obejmuje to najnowsze wersje Privacy Sandbox na Androida i Health Connect, które zawierają nowości zdatność, karmići inne typy danych. Google wspomina także o częściowym udostępnianiu ekranu i przesyłaniu strumieniowym z Androida 14 QPR2.

Potem jest nowe Menedżer integralności plików Dzięki interfejsom API, które „wykorzystują moc Sałata prawda Funkcja w jądrze Linuksa.

Dzięki FS-Verity pliki można… Chronione niestandardowymi podpisami kryptograficznymipomóc Ci Upewnij się, że nie jest on naruszony ani uszkodzony. Zwiększa to bezpieczeństwo i chroni przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem lub nieautoryzowanymi modyfikacjami plików, które mogą zagrozić funkcjonalności lub danym aplikacji.

pod Wspieraj twórcówsterowanie aparatem w aplikacji zapewnia programistom „większą kontrolę nad sprzętem i algorytmami aparatu na obsługiwanych urządzeniach”. Dostępność dostępnych dodatków:

Android 15 rozszerza globalne pakiety MIDI (UMP) Obsługa wirtualnych aplikacji MIDI, aby umożliwić aplikacjom syntezatorowym kontrolowanie aplikacji syntezatorowych jako wirtualnego urządzenia MIDI 2.0 (tak jakby były urządzeniami USB MIDI 2.0).

Ulepszyć Wydajność i jakośćNowa oferta Google Dynamiczna platforma wydajności systemu Android (ADPF) Możliwości. Te interfejsy API umożliwiają grom i innym aplikacjom wymagającym dużej wydajności „bardziej bezpośrednią interakcję z systemami zasilania i chłodzenia urządzeń z systemem Android”. Obsługiwane urządzenia z Androidem 15 umożliwiają:

  • A Tryb efektywności energetycznej Wskazuje sesje, aby wskazać, że powiązane z nimi wątki powinny faworyzować oszczędzanie energii w stosunku do wydajności, co jest idealne w przypadku długotrwałych obciążeń w tle.
  • Czas trwania procesora graficznego i procesora może być obu wspomniany W sesjach podpowiedzi, umożliwiając systemowi wspólne dostosowanie częstotliwości procesora i karty graficznej, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom obciążenia.
  • Progi wzrostu temperatury Aby wyjaśnić potencjalne dławienie termiczne na podstawie prognozy wysokości.
READ  Zawór pokazuje bezpieczną temperaturę powierzchni pary w fali upałów

Wreszcie dalej Produktywność programisty Co więcej, Android 15 dodaje więcej interfejsów API OpenJDK, „w tym ulepszenia jakości życia Sklepy NIO, Strumienie, ochronaI więcej.”


W chwili premiery udostępniono wersję deweloperską Androida 15 Obrazy systemu Dostępne na Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a, Pixel Tablet, Pixel Fold, Pixel 8 i Pixel 8 Pro, a także emulator Androida.

Po ręcznym zainstalowaniu wersji zapoznawczej będziesz automatycznie otrzymywać przyszłe aktualizacje OTA dla wszystkich kolejnych wersji zapoznawczych i wersji beta. Czytaj więcej Tutaj.

Google ostrzega również, jak:

Problem z ładowaniem bocznym w wersji Developer Preview 1 może czasami skutkować wyświetleniem komunikatu „urządzenie jest uszkodzone” po zakończeniu ładowania bocznego. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy programistom aktualizację obrazu fabrycznego na potrzeby testowania sprzętu, gdy tylko jest to możliwe, zamiast bocznego ładowania obrazu systemu OTA.

Jeśli używasz Androida 14 QPR3, Google zaleca „Przejdź teraz do wersji Developer Preview 1”.

W przeciwnym razie mogą wystąpić okresy, w których wersja beta Androida 14 będzie miała nowszą datę kompilacji, co uniemożliwi przejście od razu do wersji deweloperskiej Androida 15 bez konieczności czyszczenia danych.

DP1 (AP31.240119.016) z poprawką bezpieczeństwa z lutego 2024 r. jest oficjalnie „tylko dla programistów i nie jest przeznaczony do użytku codziennego ani konsumenckiego”. Jest dostępny tylko poprzez ręczne pobranie i Dzisiaj flashowanie/sideloading, a wersja beta systemu Android zostanie udostępniona publicznie pod koniec kwietnia. Jeśli potrzebujesz pomocy, oto nasz kompletny przewodnik na temat instalowania Androida 15.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.