24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co najmniej 13 osób zginęło w wyniku zawalenia się rosyjskiego apartamentowca w Biełgorodzie

Co najmniej 13 osób zginęło w wyniku zawalenia się rosyjskiego apartamentowca w Biełgorodzie

Częściowe zawalenie się budynku mieszkalnego w ul Rosyjskie miasto graniczne Biełgorod Władze podały, że w niedzielę zginęło co najmniej 13 osób, a 20 zostało rannych. Za zniszczenie budynku obwiniali ukraińskie bombardowania.

Na nagraniu wideo opublikowanym w Internecie widać ratowników szukających ocalałych wśród pozostałości schodów budynku, a następnie uciekających z miejsca zdarzenia, gdy część dachu zawaliła się na ziemię. Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że spod gruzów wydobyto dotychczas 13 ciał.

Komitet Śledczy Rosji, najwyższy organ ścigania w kraju, stwierdził w oświadczeniu, że 10-piętrowy budynek został poddany ukraińskim bombardowaniom.

Ministerstwo Obrony Rosji napisało później w mediach społecznościowych, że budynek został uszkodzony przez fragmenty zestrzelonego pocisku Toczka-U TRC. Stwierdzono również, że obrona powietrzna zestrzeliła kilka innych rakiet nad obwodem Biełgorodu, a także dwa drony, które zostały zniszczone w odrębnym incydencie w niedzielę.

Podczas gdy ratownicy pracowali, w całym Biełgorodzie kontynuowano alarmy przeciwlotnicze. Gubernator Biełgorodu Wiaczesław Gładkow powiedział, że w sobotni wieczór w mieście również doszło do strzelaniny, w wyniku której jedna osoba zginęła, a 29 innych zostało rannych.

Miasta w zachodniej Rosji są regularnie atakowane Z dronów Od maja 2023 roku rosyjscy urzędnicy obwiniają Kijów. Ukraińscy urzędnicy nigdy nie przyznali się do odpowiedzialności za ataki na terytorium Rosji lub Krymu.

Obwód Biełgorodski, położony na zachodniej granicy Rosji, był celem dużej liczby ataków. Choć większość transgranicznych ostrzałów ma miejsce na obszarach wiejskich, zdarzały się także ataki na stolicę regionu. W grudniu 2023 r. Bombardowanie w sercu Biełgorodu Zginęło 25 osób, co skłoniło władze do rozpoczęcia tworzenia schronisk publicznych.

___

Śledź relację AP z wojny na Ukrainie na https://apnews.com/hub/russia-ukraina

READ  Australia: Znaleziono największego samca najbardziej jadowitego pająka na świecie